çiğdem der ki

komplo teorisi

  türk mutfağı için konuşacak olursak gerekli malzemeler:

  -bir grup yıkıcı ve bölücü
  -bir miktar sorosçu
  -eser miktarda anarşik ve dinsiz kafir
  -bir adet dış mihrak
  -bir adet herhangi bir politik konu
  -mason, yahudi, kürt, ermeni
  -neidüğü belirsiz baldırı çıplaklar
  -bunları birbirine bağlamak için yağız bir komplo teorisyeni

  yapılışı: sorosçusu, bölücüsü, kürdü, anarşiği, masonu işte elde ne varsa karşıya dizilir. ayrım gözetmeksizin, zararlı sıfatlarla eşşek sudan gelinceye kadar nitelenip dinlenmeye bırakılır. onlar yumuşarken doğruluğu ispatlanamamış milyonlarca komplo teorisi için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulur. sonra tekrar bunların yanına gidilir ve politik bir konunun kritik yerlerine dağıtılır. aralarında akıl almaz bağlantılar kurulur ve vatanın milletin bölünmez bütünlüğüne kastettiği sonucu çıkarılır. komplo teorisi mutlaka uzun uzun yazılmalı ve bolca ayrıntıya yer verilmelidir, yoksa kimse yemez. hazırlanan komplo teorisi bir mail hesabından diğerine iletilerek servis edilir. afiyet olsun.
  (29.12.2009 16:41)

türkiye de türk olmak

  memleket nüfusunun büyük çoğunluğunu oluşturan miliyete mensup olmaktır. çoğu zaman sadece türk olduğu için başka ırkları aşağılama hakkını kendinde görme gibi güzelliği olan bir durumdur bu. mevcut yapıda seksen küsür senedir türkiye'de başka bir ırkın mensubu olmaktan daha imtiyazlı olagelmiştir hep. belki türkler'in aslında asil bir kana sahip olmadığı lafını eskisi kadar sık duymadığınız için türklük şanında bir gerileme oldu sanıyor olabilirsiniz ama emin olun türk dahil hiç bir ırkın kanı asil değildir. seçme şansı elinizde olmayan bir şey için çok fazla övünmek de utanmak da gereksiz bir davranıştır.
  (29.12.2009 16:20)

esat oktay yıldıran

  diyarbakır cezaevi'ndeki üstün hizmetlerinden ötürü ordu tarafından binbaşılığa terfi ettirilmiştir. eğer öldürülmeseydi aynen kenan evren gibi rahat içinde yaşayacak, vatansever kimliği her daim ön planda olan bir türk subayı olarak hayatına devam edecekti. yaptıklarından ötürü kesinlikle yargılanmayacak, belki de diyarbakır cezaevi'nde yaptıklarını yücelten bir kitap yayınlayacaktı. maalesef kısmet olmadı.
  (13.12.2009 23:21)

atsizcilar com

  2007 genel seçimleri öncesinde sitede yapılan bir ankette site üyelerinin ezici çoğunluğunun (%80 küsür) chp'ye oy vereceği sonucu çıkmıştı. mhp ise az bir oyla 2. sıradaydı. üzerinde durmaya değer bir sonuç olduğunu düşünüyorum. sadece akp karşıtlığı atsızcılar ile chp'yi birleştirmeye yeter mi?
  (13.12.2009 20:29)

cumhuriyet halk partisi

  artık dtp stepneliğine soyunanlardan bile ehven-i şer olamayacaktır. çünkü maalesef artık dtp diye bir parti kalmamıştır. bu durumda belki atsızcılardan daha iyidir deyip beyhude savunma girişimlerinde bulunabiliriz.
  (13.12.2009 20:09)

kemal kılıçdaroğlu

  akp'lilerden ve cemaatlerden oy alamaz. dersimli bir kısım marjinal gibi (ki bu marjinaller dersim'de binlerce kişilik bir grubu temsil eder) bir türlü nerede duracağını bilmeyenlerden de oy alamaz. liberallerin de oy vermeyeceği kesin. çakma solculara zaten hiç gelmeyelim. dersim katliamı tartışması ertesinde kendisine tepki gösteren binlerce kendini bilmez de konu dışı. e saadet partisi, büyük birlik, demokrat parti gibi az çok oyu olanların da rağbet göstermeyeceği bilindik bir şey. mhp'den de pek umut yok açıkçası. ama geri kalan hakiki vatandaşların kendisine desteği tamdır. sol kulvardan yaldır yaldır gelmektedir.
  (13.12.2009 20:07)

anlaşılamayan bir meslek sahibi olmak

  daha önce yazılmış ama ben bir örnekle güçlendireyim. endüstri mühendisliği bu mesleklerin başında gelir. uzmanlık alanı henüz tam olarak anlaşılmış değildir. bunu en acı haliyle askerde yaşamıştım. bilindiği gibi askerde sivildeki mesleğe uygun görevler verme eğilimi vardır. ancak hem komutanların benim ne yaptığımı tam kestirememiş olması, hem de merkezde kalmamı sağlayacak iyi bir torpilimin olmaması nedeniyle bir şehrin merkezindeki alay komutanlığında başlayan askerliğim sırayla hudut taburu ve hudut bölüğünde devam etmiş ve dağ başındaki bir sınır karakolunda sonlanmıştı. endüstri mühendisi olarak girdiğim askeri birliğmden kendi deyimleriyle "hudut kartalı"olarak çıkmıştım.
  (13.12.2009 19:32)

türk dizilerinin gıcık tarafları

  sit-com tarzı dizilerdeki gülme efektleri. sanki biz nerede güleceğimizi bilmiyormuşuz gibi...
  (13.12.2009 19:02)

bölge partisi

  bu sıfatı kendimi bildim bileli hadep, dtp gibi kürt sorunu temelli politikalarla uğraşan partiler için kullanırlar ve bölge partisi olmayı kötü bir şeymiş gibi savunurlar. yani türkiye partisi değilseniz siyaset yapmaya hakkınız yok demeye getirirler. ama sanırım doğu ve güneydoğu'da yaşayan halk, halktan sayılmadığı için chp'nin de bir bölge partisi olduğu gerçeği gözlerden kaçar. chp ve mhp gibi partilerin bu bölgenin neredeyse tamamında aldığı oy yerlerde sürünmektedir. sadece fikir vermesi açısından şöyle bir istatistik vereyim: chp'nin en etkin olduğu il olan izmir'de dtp 2009 seçimlerinde %3,2 oy alırken, dtp'nin en etkin olduğu il olan (büyükşehir anlamında) diyarbakır'da chp'nin oyu %1,3 tür. tabi ki sadece 2 il bazında yapılan bu karşılaştırma bir partinin diğerinden daha fazla türkiye partisi olduğu gibi bir sonuç çıkarmaz. ama sadece kıyı kentlerinde oy alabilen chp'nin türkiye partisi olmadığı gerçeğine de iyi bir kanıt olur.
  (13.12.2009 19:00)

kemal kılıçdaroğlu

  yerel seçimler esnasında kendisini desteklemiştim. her ne kadar siyaseten ayrı yerlerde olsak da en azından belediyeciliğe birazcık da olsa dürüstlük katar diye düşünmüştüm. deniz baykal tarafından siyasete sokulmuş olmasını dahi kabullenmiştim. ama gelinen noktada kemal kılıçdaroğlu da aynı chp gibi herhangi bir dış müdahale olmadan kendini bitirmiş durumdadır. istifaya davet ettiği onur öymen'i ertesi gün deniz baykal'ın kollarında gördüğünde bizzat kendisi istifa etmeliydi ama bu kararlılığı gösteremedi. bakın dikkat ederseniz koltuk tatlı geldi, milletvekili maaşını çatır çatır alıyor muhabbetinden özenle kaçınıyorum, bu kadar basitleşemem çünkü. işte bu olaydan sonra kendisi gittiği hemen her yerde protesto yiyor ve yine dikkat ederseniz herhangi bir dış müdahale olmaksızın, kendi kendine desteğini yitiriyor.
  (13.12.2009 18:50)

cumhuriyet halk partisi

  bu partiden hala bir şeyler bekleyenler, elbet birgün deniz baykal'dan kurtulup süper siyaset üreten solcu bir parti haline geleceğini umut edenler, bu parti olmazsa türk siyasetinde büyük bir boşluk olur diyenler dünyanın en temiz kalpli, en sabırlı, en derviş insanlardır. chp, mhp ile birlikte türkiye siyasetinin en sağını işgal eden 2 partiden biridir. bu değerlendirmeyi yaparken bbp gibi, atsızcılar gibi, osman pamukoğlu ve askerleri gibi 3+1 bir eve sığacak olan oluşumları dikkate almıyorum.
  (13.12.2009 18:42)

dr. orhan özcanlı

  hipokrat yeminine bağlı vatansever bir doktor. bizi bölücülerden kurtarmıştır. yine başka bir vatansever siyasetçi olan, süper insan, ultra kişilik, hemen her yaz mevsiminde pkk'nın belini kırdığını müjdeleyen tansu çiller'in yanında bulunmuştur.
  (13.12.2009 18:34)

kamber ateş nasılsın

  bu soruya kürtçe "iyiyim sen nasılsın" diye yanıt vermek bir zamanlar işkence görmek için yeterli bir sebepti. o zamanlar dtp ve türevi partiler yoktu, daha rahat ve huzurluyduk. sonra birileri çıkıp dilini savununca birden ülke çatırdamaya başladı, bu bölünmenin sesleriydi. milletçe birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğu o günlerde ordusuyla, medyasıyla, özde vatandaşı ve derin devletiyle el ele verip ülkeyi kurtardık. artık insanlar tamamen türkçe olarak "kamber ateş nasılsın" diye sordu ve yine türkçe" iyiyim" diye karşılık aldı. gerçek solcular ve vatanseverler bir işin daha üstesinden gelmişti.
  (13.12.2009 18:27)

diyarbakır cezaevi

  dünyanın en demokrat, en hümanist en güzel yönetimine sahip olmuş cezaevi. bu cezaevinde cezasını avrupa normlarına göre çeken insnalar hapisten çıktıktan sonra işinde gücünde insanlar haline gelmiştir. kimisi terzi dükkanı açmış, kimisi ticarete atılmış, kimisi de köyüne dönüp çiftçilik yapmış ve iyi vatandaşlar olmuştur. her konu hakkında 2 a4 ü dolduracak kadar komplo teorisi soslu yazılar yazan vatandaşlarımız işte bu yüzden bu cezaevine pek ilgi göstermemiş ve görmezden gelmiştir.
  (13.12.2009 18:21)

sayfa: 1-2-3...-24

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.