hoşça kal

  buruk bir veda kelimesidir, bir yerden başka yere giderken söylenir, allahaısmarladık da denir, ayşecik eski filmlerinde "alasmaladık" derdi, izlemiş olanlar hatırlar. Ä°stanbul oyuncak müzesine gider de o sevimli belgesel filmi izlerseniz eğer, siz de duyarsınız o büyümüş de küçülmüş cimcimenin tatlı telafuzunu.

  ingilizcede uzun süre uzak kalıncaksa Â"so longÂ" derler, geri dönmesi şüpheli ise farewell. gidişlerin elbette bir nedeni, her bir nedenin sırrı. sır doludur bu kelime, sadece o kelimeyi kullanan bilir anlamını. söyleyen kendi sırrını kalbinde sarar sarmalar, saklar, hüznünü geride kalanlara bırakmaz, onlar hoşça kalsın, neşeli olsunlar ister. her ne kadar neşe temennisi barındırsa da hoş-ça- kal kelimesinin her bir hecesinden ayrı bir hüzün damlar.

  bazı insanlar için her tanıştığı yeni insan ayrı bir aşktır, her gün artan bir heyecanla, arkadaşına duyduğu aşkla her gün biraz daha aşkı büyür, arkadaşa duyulan aşk sevgidir, saftır, temizdir. hoşçakalı bazen öylesine söyleriz, dilimiz alışmıştır, bazen yolculuğa çıkarken hoşça kal deriz, dönmeme riski vardır, hafif hazindir, bazen. bazen de geri dönmeyeceğimizi bilerek deriz "hoşçakal"ı.

  ben de geri dönmeyecek şekilde olanından diyorum; Â"hoşça kal vampircikÂ", ve "farewell", Â"kalbi temiz, zeki ve laik insanlar, Â"hoş-ça-kalÂ"ın. bir yere gitmeyinÂ".

  (bkz: elveda)
  (21.11.2006 16:56)

hepbanahepben

  sevdikleri; kitap okumak, film izlemek, 24 saatini müzikle geçirmek, yeni insanlar tanımak, zeki insanlar ile sohbet etmek, arkadaşları ile içerek muhabbet etmek, gezmek, www.vampircik.com, www.netlarus.com, kedileri; blackie ve whitey, yemek yapmak,

  sevmedikleri; aptallık, yalan, riya, takiyye, olduğu gibi görünmeyenler, kinaye yapanlar, sahtekarlar, ayar verenler, huzursuzluk, televizyon izlemek, sigara içmek,

  gitti..
  (21.11.2006 16:53)

hitit cadisi

  yazdıklarını okumaktan büyük keyif aldığım, yemek tariflerine kafayı takıp üşenmeden denediğim, şarkı sözlerini mırıldandığım bir vampir. bazen yazdığı bir şarkı sözü kafama taklılıyor bütün gün onu mırıldanıyorum. hoşçakal arkadaşım.
  (21.11.2006 16:30)

queen tinorfithiel

  zeki, araştırmacı, özveriden kaçınmayan bir kişi olduğunu düşünüyorum. birbirimiz pek iyi tanıma şansımız olmadı ama, iyi bir insansın. bol şans. her şey dilediğin gibi olsun.
  (21.11.2006 16:22)

argus wishingwell

  bu sitenin en ilginç ismi, tanıdığıma çok memnunum, zeki, bilgili ve her zaman sorgulayan, tarafsızlıkta mükemmeliyeti yakalamış bir dost. askere gideceğini öğrendim. askerlikteki gözlemlerinin vampirciğe süper tanımlar kazandıracağını düşünüyorum. kolay atlatacaksın tahmin ediyorum. sana bol şans. ne derler "hayırlı olsun"
  (21.11.2006 16:20)

benlicenan

  zeki insan, esprili bir entellektüel, ilk zamanlarda mesajlaşmalarımız da olmuştu. sonra bir temas kopukluğu nüksetti. tanımlarını hala severek okuyorum. sana neşe dolu, güzel günler diliyor, vampircik sakinlerinin de senin güzel tanımlarınla güne moral dolu başlamalarını diliyorum.
  (21.11.2006 16:17)

çaylak şirin

  tanımlarını severek okuduğum ve son zamanlarda tanımlarını okurken yüzüme bir gülümsemenin yerleştiğini farkettiğim bir diyardaş. iyi tanımlar diliyorum kendisine.
  (21.11.2006 16:15)

julianne moore

kentucky fried rat

  bir şehir efsanesidir, derler ki olay amerika birleşik devlerinin adı gizli tutulan bir eyaletinde olmuştur. tavuklar soslanırken, sosun içne bir fare düşüp ölmüştür. daha sonra diğer tavuklarla birlikte pişip, bi rgüzel satışa sunulmuştur. talihsiz müşteri iştahla, tavuk butu zannı ile kocaman bir diş atmıştır objeye, masadaki arkadaşları "kentuck fried raaaaattttt" diye bağrışarak tiksintilerini kusmuşlardır. uydurma veya gerçek olduğu ispat edilememekle birlikte kentucky fried rat kelimesi bir şekilde türemiştir, ve kullanılmaktadır.

  --------------------spoiler------------------------
  kentucky fried chicken'dan nefsini köreltmeyi düşünenler için bu hadise, VE BU KELÄ°ME GRUBU bir spoiler olarak da kullanılABÄ°LÄ°R.
  --------------------spoiler------------------------
  (21.11.2006 14:53)

kentucky fried chicken

kast

  insanların kategorize edilip farklı toplum seviyelerine ayrıştırıldığı bir sosyal sistem. hindistanda resmen vardır. ama türkiye de olan particilik, hemşehrilik, futbol takımı taraftarlığı da bal gibi ayrımcılıktan başka birşey değildir.
  (21.11.2006 14:46)

zamanya

  farklı olduğundan bahsedilerek pazarlanmaya çalışılan bir kitap daha. dünya da yazılmadık hiçbirşeyin kalmadığının farkında olmayışlarına, çok yazık. bunu farketmemiş bir yazarın kitabı ne kadar ilginç olabilir anlamak için okumak lazım.

  * *
  (21.11.2006 13:07)

recep tayyip erdoğan

  "elektrik zammı yapılacak mı" diye soran gazeteciyi "nerden çıkartıyorsunuz" diye önce haşlayıp, sonra azarlayarak doğduğuna pişman eden, bÄ°r kaç gÜn sonra çikip "elektriğin fiyatını yıllardır aynı tutuyoruz ayarlama yapmamız kaçınılmaz hale geldi" diyerek ufacık bir örnekte bile artık paranoyaya kapıldığını, soru sorulduğunda soru soranın aklındakinin kendisine komplo kurmak olduğunu zannederek tahammülsüzlük sergilediğini gördüğümüz, bir kaç gün sonra ise ortaya çıkıp aksilik ederek terslediği konunun zıddında açıklama yapacak kadar ne yaptığının farkında olmayışından - hadi milletimizden geçtim, layıkmışız ki başımıza bu geldi - kendi hayrı için emekli olmasının zamanının çoktan geldiği zat.

  aynı konuda birbirinin zıddı açıklamalar yapıp sonra yaptığı açıklamaları toptan reddeden kimseye saygı duymakta zorluk çekiyoruz.

  ayrıca; bir devlet adaminin nasil olmamasi gerektigi konusunda gereken tum ozellikleri sergileyen ve barindiran devlet adamidir.. devlet adami nasil mi olmamalidir?
  agresif olmamalidir
  meseleyi dinleyip anlamadan aksilenmemelidir
  koylusune ciftcisine din kardeslerine gosterdigi sabri gosteremeyen insan olmamalidir
  bu ulkenin sehitlerinin kimisini farkli kefeye koymamalidir
  askerlik hakinda atip tutup oglunu askere gondermemek icin manevra yapmamalidir
  yalan soylemeyi aliskanlik haline getirmemelidir
  soyledigi laflari inkar etmemelidir
  sozunun eri olmayan insan portresi cizmemelidir
  yanlislari yuzune vurulunca ben demedim medya carpitmis bu sozleri dememelidir..

  hapse girdiği dönemdeki gerçek düşüncelerinin değiştiğini asla zannetmiyorum.

  (bkz: kifayetsiz muhteris)
  (bkz: can çıkar huy çıkmaz)
  (21.11.2006 10:34)

otel sabri

  balıkesir ilimizde, şehir merkezinde temiz ve güzel bir otelimizdir.
  (20.11.2006 15:53)

sabri

sayfa: 1-2-3...-72

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.