zamanya

 1. yiğit kulabaş tarafından yazılmış, yaklaşık 300 sayfalık, kendisine has bir kurguya, kendisine has bir üsluba sahip fantastik bir roman. fantastik denince aklınıza elf, trol gelmesin, eğer onlar geliyorsa masalımsı bir roman demeyi tercih ederim. neyse daha detaylı inceleme daha sonra gelecez zaten.

  ilgisini çekenler için, daha detaylı bilgi aşağıdaki internet adresinde mevcuttur.

  www.zamanya.com
  (tulkas 20.11.2006 22:32)
 2. farklı olduğundan bahsedilerek pazarlanmaya çalışılan bir kitap daha. dünya da yazılmadık hiçbirşeyin kalmadığının farkında olmayışlarına, çok yazık. bunu farketmemiş bir yazarın kitabı ne kadar ilginç olabilir anlamak için okumak lazım.

  * *
  (hepbanahepben 21.11.2006 13:07)
 3. ZAMANYA

  Zaman... Bir türlü durdurulamayan, hayatımızı şekillendirirken göz önüne aldığımız en önemli, tutulası mümkün olmayan şey. Herkesin hayatında yer eden, herkesin bir şekilde kullanmak zorunda olduğu bir iki şeyden birisidir. Peki hiç zamanın bir şirket olabileceğini, bu şirketin ar-ge çalışmaları ile yeni ürünler geliştirip pazarladığını, zaman için insanlar çalışabileceğini düşünmüş müydünüz? Zannetmiyorum...

  Zamanya, kategorize etmesi çok zor, biraz ondan biraz bundan bir kitap. Açıkcası ilk 15 - 20 sayfasında kitaba aşık olduğumu söyleyebilirim. Sevdiğim masalısı bir dil, hafif fantastik kokuları ile tadından yenmeyen bir kitaptı karşımdaki, tabii böyle kitapların bulunması zor olduğundan kitabı tadını çıkara çıkara okumak istedim ama olmadı. O kadar akıcıydı ki, ders çalışmam gerektiği halde kitabı okudum ve 2 günde bitti. Ä°ki gün sürmesi de, pek muhterem biraderimin kitap ile okula gitmiş ve bizi birbirimizden ayırmış olmasıydı.

  Kitapta kahramanımız Kerim, iş görüşmesi için bir şirketle görüşmeye karar verir. Bu şirket tarafından kendisine saat sabahın beşine randevu verilir ve kahramanımızın fantastik öyküsü bu şekilde başlar. Kendisini almaya gelen şöför, vosvos ile onu boğaz köprüsüne götürür. Boğaz köprüsünde inmek zorunda kalan Kerim oflayıp puflarken, kendisini başka kıtada bulur, işte böyle olur dünyanın en büyük şirketi zaman ile tanışması... Evet biliyorum, şu satırları okurken ne dyor bu adam diyorsunuz, hiç bu şekilde bir şey olur mu diyorsunuz, ben de size bir okuyun bakalım oluyor muymuş olmuyor muymuş diyorum...

  Kitapta esas oğlan olan Kerim'in kankası Selim yardımcı karakter pozisyonunda. Selim sayesinde zamanı farklı bir boyutta inceleme şansı buluyoruz, Selim'in bir başka özelliği de şirketlerin kültürlerini tanıtmak açısından. Mutsuz olduğunun bile farkında olmadan zamana kendisini kaptırmış olan Selim'in iş hayatı anlatılıyor kitapta. Pek sır vermediğimin farkındayım ancak ufacık bir kelime bile tüm kitaptan alacağınız zevki kırabilir, bundan korkuyorum. Yoksa anlatırım baştan sona ama bu hoş olmaz ki!

  Kitabın yazarının işletmeci veya endüstri mühendisi olması olası, zira kitapta şirket misyonu, vizyonu, kişisel vizyon gibi konuların detaylı işlenişi, çalışma hayatının kalitesi gibi konuların olması insanı derste hissetmesine neden oluyor. Gerçi kişisel gelişimim adına pek mutlu oldum bu konuların olmasına ancak herkesin hoşuna gitmeyen ayrıntılara sahip de diyebiliriz. Bunun haricinde iş görüşmeleri ve cv yazımı hakkında yardımcı olabilecek hoş ayrıntılara da sahip diyebiliriz kitap için...

  Gözüm kapalı tavsiye edeceğim bir kitap "Zamanya". Okuyanların pişman olmayacağını tahmin ediyorum.

  Ä°yi okumalar.
  (tulkas 21.11.2006 19:00)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.