jitem

 1. bana je'taime'i çağrışıtıran jandarma istihbarat teşkilatının kısaltması,devlet her nekadar inkar etsede böyle bir oluşumun varlığın bazı üst düzey komutanlar tarafından kabul edilmiştir.
  (metropolmania 30.03.2006 08:25)
 2. 1995 susurluk skandalı'nda ortaya çıkan derin devlet olgusunun yanında promosyon olarak açığa çıkmış, ancak devlet tarafından varlığı kabul edilmeyen askeri istihbarat teşkilatı.
  (transkripsion 30.03.2006 23:04)
 3. jandarma istihbarat ve terörle mücadele timleri, jandarma binbaşı ahmet cem ersever'in kontrolünde 1950 yılından beri faliyet gösteren, terör ile mücadeleyi daha etkin ve aktif olarak kontrol altına almak amaçı ile kurulmuştur. jitem, temel amaç olarak bölücü terör ile ilgili istihbarat sağlamak için çalışır. bunun yanında yasadışı madde, uyuşturucu ve silah kaçakcıkları hakında da bilgi toplamak ile görevlidir. resmi merciler tarafından tam olarak varlığı kabul edilmesede, asla inkarda edilmemiştir. jitem, terör ile mücadelede teröristin yöntemlrini kullanarak, yasal ve yasal olmayan yollardan terör ile mücadelesini sürdürür. adı ilk olarak resmi ağızlardan susurluk skandalında duyulan jitem, şemdinli olaylarında da adından sıkça bahsedilmiştir.
  (mcleod 06.09.2006 11:49)
 4. bir cok faili meçhul cinayette ismi geçen yesil kod adlı mahmut yıldırım'ı bünyesinde yetiştirip, kullandığı iddia edilen askeri istihbarat örgütü. her ülkenin olmazsa olmazlarındandır.
  (exi 06.09.2006 21:27)
 5. devlet ile devletsizlik arasındaki ince çeperin yırtılmasının resmidir.

  (bkz: hukuk)
  (mancene 06.09.2006 22:09)
 6. Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesini kan gölüne çevirmiş devlet destekli örgüttür.

  Susurlukta ve Ergenekonda parça parça görünselerde daha da derindir dibi Jitem'in. Bilinen en koca başları Tansu Çiller ve Mehmet Ağar'dır.
  (krgym 29.08.2008 17:02)
 7. güneydoğu'yu asıl kan gölüne çevirenler için (bkz: pkk)

  pkk'nın yaptıklarından bir kaç örnek için (bkz: pınarcık katliamı), (bkz: hamzalı katliamı), (bkz: kırım köyü katliamı), (bkz: cevizdalı katliamı), (bkz: başbağlar katliamı).

  bunlarla yetinmeyenler şu adrese de girip bakabilir, çok daha geniş ölçüde yazılmış;
  http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=pkk+nin+eylemleri

  hiç konuşmaya hakları yok. hiç. hem de hiç!
  (iknowthepiecesfit 29.08.2008 17:10)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.