cam terebentin

  saçlarınız mı dökülüyor? kepekle başınız dertte mi? baktınız bu sorulara aktarlarda ya da nette. karşınıza çıkacak en doğal ve en ucuz yöntem için kullanılacak maddedir kendisi. genelde saç diplerine masaj yaparak veya şampuanın içine katılarak kullanılmaktadır, yalnız azar azar kullanmaktadır faydası boca edilince yararı değil zararı olabilir kendilerinin. ayrıca kullanıcı yorumu için bakınız devam eden cümle. gerçekten yararlı, kalınlaştı gibi geliyor saçlarım.
  (15.03.2010 03:06)

susam yağı

  kaşlara ve tırnaklara iyi geldiği iddia edilen adından anlaşıldığı üzere susamdan elde edilen yağ. kendisi bir vakitler iyi bir müshil ilacı olarak da kullanılmıştır. kokusu çok ağırdır.
  (15.03.2010 03:02)

sevgili

  bekletme, gel artık denilecek olandır kendisi. yanıbaşınızda ise kıymeti bilinesi şahıslardır yani eğer size gerçekten sevgili iseler.
  (15.03.2010 02:58)

robert ervin howard

  genç yaşta intihar etmiş olan *, birçok efsanenin yaratıcısı. en başta conan ve solomon kane'yi sayabilirim. kendisi fantastik kurgu dalında birçok konuda yaratıcı sayılmaktadır ama adı pek bilinmez, ülkemizde yarattığı karakterler sadece çizgiroman olarak bilindiğinden çizerlerinden daha az tanınmaktadır.
  (15.03.2010 02:55)

conan

  kimmeryalı conan kaslı olabilir ama kendisinin sahip olmadığı özellik kalın kafalılıktır. ayrıca önceleri yani çizgi romanlara düşmeden evvel kendisi bir kitap kahramanıydı. yaratıcısı robert ervin howard' dır.
  (15.03.2010 02:49)

klimt

john buscema

  efsanevi conan çizeri. harika bir bellek ve anatomiye sahiptir ki resim sanatı için bile çoğularının* bu kadar kusursuz anatomiler çizmeleri hayaldir. başka bir efsanevi conan çizeri için;
  (bkz: frank frazetta)
  (15.03.2010 02:43)

cilt temizleme sütü

  Yüz için arındırma yapıldıktan sonra veya yapılmadan önce kullanılabilecek, temizleyici, yatıştırıcı madde. tonik olarak da kullanılabilmektedir ve genç ciltlerin tonik yerine bu sütleri kullanmaları tavsiye edilmktedir. her marka ve her cilde uygun tipleri mevcuttur. ayrıca süt olduğu için tonikten farklı olarak birçoğunun cildi nemlendirdiğini gözlemlemiş bulunmaktayım.
  (15.03.2010 02:35)

gustav klimt

  hayranıyımdır kendisinin, rengarenk bir dünya. resim bilgim çok olmadığı için söyleyebileceğim tek şey resimlerine doymak mümkün değil. ufak ayrıntılar, bir rengin bütün tonlarını aynı resim içinde bu kadar çarpıcı kullanmak. evet, gerçekten hayran olunası.
  bence renklerin zarafetini ortaya koyan ressamdır. ne hikmetse devlet için yaptığı işler kötümser ve karamsar bulunup, kabul görmemiştir, oysa ki devlet kelimesi bile çok karamsarken onu tasvir edecek resimler nasıl şenlikli olabilir ki?
  (15.03.2010 02:29)

egon schiele

  klimt'e hayranmış kendisi. ama klimt de ona*. çizimleri de hastalıklı bir zarafet taşır. kendisi genç yaşta ölmüştür. küçük kızlara modellik yaptırdığı için başı belaya girip bir süre de hapis yatmıştır kendisi.
  (15.03.2010 02:22)

luis royo

  kadınları harika çizen çizer. korkunç yaratıklar ve onlarla beraber olan kadınları tasvir eden birçok resmi bulunmakta. erkek çizimlerini bilmem ama barbar kadınları ve yaratıkları çok iyi.
  (18.01.2009 18:31)

bruno schulz

  naziler tarafından ekmek almaya giderken öldürülmüş, yahudi ressam, yazar. kadınlar ve onların kölesi gibi gözüken erkeklerle ilgili resimleri mevcut. tarçın dükkanları isimli, içinde kısa öyküler bulunduran bir kitabı var.
  (18.01.2009 18:21)

hepimiz başörtülüyüz

  neden bireysel yaklaşamıyoruz. hepimiz hristiyanız, hepimiz başörtülüyüz, neden bir topluluk, kitle güdüsüyle hareket ediyoruz ki dedirten sloganlardan bir yenisi. yani bir tek kişi sadece başörtülü olsa suçmu işlemiş oluyor ya da bir tek kişi ermeni olsa, hristiyan olsa. karşımızda ki herkese, her düşünceye birazcık daha saygıyla, hepimiz sürekli birşeyler olmaktan kurtulacağiz sanırım.
  (20.06.2008 16:20)

hauru no ugoku shiro

  hayao miyazaki'nin harika anime filmleri içinde en beğendiğim filmidir.

  --! spoiler !--

  howl adında ki yakışıklı bir büyücü, sophie adında kendini çirkin bulan şapkacı bir kız ve daha fazlası hakkında hüzünlü, komik, eğlenceli bir film.

  güzel olmadıktan sonra yaşamanın ne anlamı var ki
  --! spoiler !--
  (23.05.2008 04:59)

lord byron

  7 yaşindan itibaren kadınların ve erkeklerin gözdesi olmuş, tam adı lord george gordon byron olan don juan'in efsanevi yazarı. kendisi osmanlı ya karşı yunanlılarla beraber savaşmak üzere bir gemi kiralamıştır ve kendisini de yeniden doğan efsanevi Akhilleus ilan ederk savaşa öyle katılmıştır. * *
  kız kardeşiyle arasındaki ilişki etik bulunmadığından ülkesinden ayrılmak zorunda kaldı.
  mary shelley'in de frankenstein'i yazmasında katkısı vardır. lord byron ve shelley çiftinin katıldığı bir arkadaş toplantısında korku öyküleri yazılmasını teklif etmişitir ama bu işi ciddiye alan bir tek mary shelley olmuştur.
  (23.05.2008 04:52)

sayfa: 1-2-3...-47

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.