slipknot

 1. iowanin des moines köyünden gelen bir çok poser gruptan farklı olarak kendi müziğini yapan iron maiden, kiss, slayer dinleyerek büyümüş müzikleriyle des moinesu haritada gösterilebilecek hale getiren bir nefret makinasıdır.

  1996 yılında kaynak işinde çalışan shawn crahan ve arkadaşı anders colsefini tarafindan slipknot fikri ortaya cıkar. shawn, paul gray isimli arkadaşını denemek için l.adan cağırır. daha sonra gruba paul ün eski grup arkadaşı(anal blast) joey jordison, donnie steele (body pit) ve josh brainiard (modifidious) eklenir. böylece grubun ilk kadrosu oluşur.(shawn crahan-perkusyon,anders colsefini-vokal, paul gray-bas, joey jordison-davul, donnie steele-gitar, josh brainard-gitar). kasabalarında ve çevre köylerde çalmaya başladılar.

  1996nın yarısında ilk albümleri mate feed kill repeatı cıkardılar(producter sean mcmahon). 1000 kopyayla sınırlı albüm kısa sürede tükendi. albüm bölgesel radyolarda çalınmaya başlamıştı bile.

  anders ın painface e gitmesiyle yerine corey taylor geldi. coreyin gruba dahil olmasıyla herşey daha iyiye gitmeye başladı. kıyafetler değisti, keçi amblemli tulumlar giymeye başladılar. her biri ayrı renkte barkodlara ve rakamlara sahip oldu. ve maskeler. hepsi ayrı korkunçlukta maske takmaya basladi. kendileri, bunun muziklerini daha iyi yansıttığını düşünüyorlar.

  coreyden sonra dj sid wilson ve perkusyonist cuddles da gruba dahil olur. cuddlesın da ayrılması uzun sürmez. yerini chris fehne bırakır.

  1997 yılında sepultura(roots), korn ve limp bizkit için yaptıklarıyla adından bir hayli söz ettirmiş olan ross robinson yeni grup bir ararken, tavsiyeler üzerine slipknotı yerinde izlemek üzere iowaya gider, gösterdikleri canlı performanstan etkilenerek albüm yapma teklifinde bulunur. bir çok büyük şirketten teklif almalarına rağmen (epic, mercury vs) ross robinson sayesinde roadrunner records bağlantılı i am records ile sözleşme imzalarlar ve californiya-malibuda bulunan indigo ranch stüdyolarında kayıtlara başlarlar.

  her şey güzel gitmektedir. ancak josh ailesinden ayrı kalamayacağını söyleyerek gruptan ayrılır. onun yerine gelen james root(deathfront) gitara geçerek "purity"yi çalar.

  kendi isimlerini taşıyan albüm 29 haziran 1999da piyasaya çıkar. bu albümle büyük üne kavuşurlar. aynı yıl içerisinde katıldıkları ozzfestde patlamayı yaparlar ve önceleri sadece bölge sınırları içerisinde kalan ünleri ülke sathına yayılır.

  albüm önce altın plak sonrada platin plak mertebesine erişir. rolling stone tarafından "hakkında en çok konuşulan grup" ilan edinildikten sonra billboard heatseekers listelerinde 1 numaraya çıkarlar. bir buçuk yıl süren dünya turnesinden geri döndüklerinde bir çok rock-alternative radyosununda zirvesini ziyaret etmiş durumdadırlar. hard drive dergisi "son on yılın en iyi canlı performans grubu", kerrang! dergisi ise okuyucu oylarıyla "en iyi uluslararası canlı performans ödülü" nü layık görür slipknota.

  slipknotın bu kadar konuşulmasına şaşmamak gerekir. cünkü gerçekten etkileyici ve orjinal sahne şovlarıyla seyirciyi coşturuyorlar. shawn ın bu konuda ise şöyle bir açıklaması var ; "sahneye çıkmadan önce biliyoruz ki bu birilerinin bizi izlediği ilk konser ve bu nedenle mümkün olduğunca akılda kalıcı olmasını sağlamaya çalışıyoruz."

  28 ağustos 2001 tarihinde iowa albümü i am records dan çıktı. slipknot bu albümle de müziğini kanıtladı.bu albümden de people=shit, left behind, heretic anthem gibi hitler çıkardı.

  bu kadar hit çıkaran ve altın çağını yaşayan slipknotın elemanları kendi yan projelerinde de uğrasmaya başladılar. joey statix-x in gitaristi tripp eisen ile murderdolls grubunu kurdu. corey stone sour grubunda vokaline devam etti(jim stone sour da da çalıyor).

  slipknot 3 yıl aradan sonra 24 mayıs 2004 tarihinde road runnerrecords etiketi altında 4. albümünü çıkararak bir patlama daha yaptı. subliminal verses adlı albümde duality, pulse of the maggots gibi şarkılarla yine hayran kitlesini coşturdu. halen daha turnelere devam ediyorlar. (kaynak:adulteress)
  (allius 29.06.2006 11:32)
 2. bu sene before i forget ile en iyi metal performans dalında grammy alan iowa'lı deathgrind grubu.
  (audric 07.08.2006 02:12)
 3. en son yeni konser dvd'leri olan "voliminal:inside the nine" ı piyasaya sürmüş grup..maskeli ucubeler olmadıklarını,hepsinin gayet kültürlü ve sağlam adamlar olduklarını maskesiz yaptıkları röportajlarda göstermişlerdir..kendilerine has sahne şovları,karmaşık şarkı sözleri ve inanılmaz davulcu vokalist ikilisiyle kendilerine müzik piyasasında önemli bir yer edindiler..katıldıkları bir programda perküsyonistleri shawn crahan'ın kendisini sahnede tatmin etmesi,dj sid wilson'un epey yüksek bir yerden bayan bir seyircinin direk kafasına stage diving yapması gibi uçuk hareketleri olmasına rağmen seviyoruz,dinliyoruz..
  (pennywise the clown 22.07.2007 13:51)
 4. slipknot 1992 yılında des moines, iowa' da kurulmuş ve halen roadrunner records ile çalışan bir nu metal grubudur. İsimlerinin yanısıra grup üyeleri kendilerine verdikleri 0 'dan 8' e kadar olan numaralarla tanınırlar. bunun yanı sıra her bir grup üyesi kendilerine özgü maske takar.

  (fermanyak 22.07.2007 14:17)
 5. enerjının heycanın kural tanımazlıgının nefretın ve tutkunun muzıgı anfılerını patlatırcasına yukselen sert gıtar rıfflerıyle yerınızde durmanızı zorlaştıran kesılmeyen gumbur gumbur bass seslerı! takıp edılmesı zor olan davul seslerı! işte bunu başarabilen nu-metal grubuna slipknot denır!
  (kurban 22.07.2007 20:35)
 6. 4. Albümleri "All Hope is Gone" ' un ilk iki single ı internet ortamına düşmüştür..Psychosocial ve All hope is gone isimli bu single lardan anladığım kadarıyla slipknot onları ilk albümden beri dinleyen kitleye(sadece subliminal dinleyip "abi adamlar güzel müzik yapıyorlar,derinlikleri var" diyenlerin aksine) hitaben bir albüm çıkaracaklar..O nefreti o öfkeyi tekrar hissedebileceğiz gibi..Corey'in sesi bitti diyenlere inat,death metal vari bir vokal var..Hadi bakalım hayırlısı diyoruz.

  Ayrıca bu albüm için gelen yeni maskeleride gösterelimde tam olsun:(http://www.spinner.com/2008/07/01/new-slipknot-masks-exclusive/)
  Maskeler üzerine yorum: Joey'in maske muhteşem olmuş,jesus christ diyesi geliyor insanın..Ama Corey'ciğim,olmamış be.
  (pennywise the clown 02.07.2008 02:10 ~ 02.07.2008 02:12)
 7. maskelerinin çıkmış haliyle insanı dehşete düşüren aman maskeli haliniz daha iyi dedirten grup.
  (zerogravity 03.07.2009 15:37)
 8. Download 2005'teki eyeless performansının videosunu izlerken kendinizi headbang yaparken bulabileceiniz grup.

  9 kişidir. 3'ü genelde boş gezer.

  circle şarkısıyla böğürmeden sessiz sakinde güzel şarkılar yaptıklarını görüyoruz.
  (kinslayer 03.07.2009 16:46 ~ 03.07.2009 16:47)
 9. Açıkçası bu grubu hiç sevmedim,sevemiyorum da.Underworld Serilerini hiç kaçırmam.Evolution serisinde soundtracklarını winampa ekledikten sonra en çok dikkatimi bir şarkısı çekti.

  "Gırtlağını boşuna yırttıyorsun be oğlum" dedim kendi kendime.

  (bkz: vermillion)
  (bkz: vermillion pt.2)
  (bloodberg 09.10.2009 15:10 ~ 09.10.2009 15:17)
 10. (bkz: slip külot ) *
  (punapaa 26.09.2012 23:17)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.