okan bayülgen

  bu sizi ilgilendiriyor isimli programında ciddi bir hata yapmış insandır kendisi. bu zamana kadar o sivri tavrını her zaman seven biri olarak gösterdiği gereksiz tavrı anlayamadım ama egolarla ilgili bir problemdir diye düşünüyorum. eğer gerçekten iyi bir televizyoncu olsaydı -bu zamana kadar öyle olduğunu sanıyordum- konuğu olan insanın yaşı ve konumu ne olursa olsun isteklerine saygı duymalıydı. zira kendisi nasıl "siz benim adabımı eleştiremezsiniz" diyerek ben nasıl istersem öyle hitap ederim buyuruyorsa karşısındaki insan da aynı şeyi yapmakta özgürdür. aynen diğer konuğuna "berhan" diyemeyeceği gibi ona da "özlem" diyemez, kendileri istemediği takdirde. kısa bir özürle geçiştirip, programına devam etmesi gerekirdi sonuç olarak. reklama girdi, reklam bitti ama okan bey hala tartışmaya devam ediyordu. karşısındaki insana öyle saygısızca davranma gibi bir hakkı olmadığını düşünüyorum üstelik makina'da gerekli gereksiz her konuğuna yağ çekerken...
  dün gece okan bayülgen'in düştüğü bi çelişkide özlem piltanoğlu türköne'nin "sayın bayülgen" şeklinde kendisine hitap etmesine karışmasındaydı. sen nasıl istiyorsan öyle hitap ediyorsan karşındakine, o da aynısını yapar.
  ...yani kendisini bu kadar seven biri olarak ben de söylediklerime şaşırıyorum ama bu sefer yanlış yaptığını düşünüyorum.
  (12.07.2007 22:14)

okan bayülgen

  diyarımız hakkında çok da yanlış bir şey söylememiş kişidir. zira durum aynen onun söylediği gibidir ancak şikayetçi miyiz? bence hayır.

  yoğun istek üzerine gelen edit * : vampircik sözlük'ün çok fazla hit almadığını, bilinmediğini söylemiştir.
  (08.07.2007 20:12)

güzel ve dahi

  şaka olduğuna inandığım, program adı altında bir şeyler yapmaya çalışan bir grup... *
  elvis presley'e önce eurovision'a katıldı diyip, sonra elvis pörsli diyen, pavorotti'ye bill gates diyen "güzel" adı altında bir grup kızımızı, ve "dahi" adı altında bir grup oğlanı toplayan şey. siz dahi olsanız o programa katılmazsınız zaten *
  (07.07.2007 23:47)

live earth

se7en

  finaliyle sizi olduğunuz yere kilitleyen, öylece olduğunuz gibi bırakan kısaca dumur eden filmler vardır ya, bu onların en iyilerinden biridir işte * kevin spacey yine harikalar yaratmış yine kendine hayran bırakmıştır.
  ayrıca belirtmek isterim ki; "yok yaa bu kadar iyi olamaz, mutlaka bi yerlerde bi açık vardır" diyerek filmi defalarca izleyen bir arkadaş*, film tarafından alt edilmiştir.
  (07.07.2007 20:29)

hitit cadisi

  geldiği karmalardan belli olan vampir *
  (06.07.2007 21:22)

barış akarsu

  ölüm kimseye yakışmaz ama barış'ın o gülen yüzüne hiç yakışmadı.
  (05.07.2007 20:56)

sin city

orhan pamuk

  neredeyse tüm kitaplarını okuduktan sonra aldığı tüm ödülleri sonuna kadar hak ettiğine inandığım yazar. alışılmış çizgilerin dışına çıkarak yazdığını, kitaplarını biraz üzerine düşerek okuduktan sonra çok iyi bir şekilde anlayabiliyorsunuz. postmodernist eserlerde zaten iyi bir şekilde anlaşıldıktan sonra sevilebilir diye düşünmekteyim bu noktada.
  (03.07.2007 22:42)

barış akarsu

  vampirlerimize teşekkür etmeme neden olan kişi olmuştur an itibariyle. zira birkaç sözlükte gezinirken gördüm de bunu bile "neden şehitlerimiz için bu kadar üzülmüyoruz, entry girmiyoruz, neden haberlerde ona bu kadar çok yer veriyorlar?" taraflarına çekmişler her zamanki gibi. belki vampircik sözlük sınırları içerisinde bunu düşünenler ama kelimelere dökmemiş olanlar vardır, bilemiyorum ama şu ana kadar okuduğum tanımlarda bunu görmediğim için gerçekten mutlu oldum. ben kendisini dinlemedim, sadece ne kadar yardımsever biri olduğunu biliyorum. ama bu kadar genç bir insanın iyileşmesini istemenin nesi kötüdür anlayamıyorum gerçekten. üstelik de bu dünyada daha yapacağı bu kadar iş varken. tabi ki şehitlerimiz için de aynı durum söz konusu, aynı şekilde gencecik insanlar ölüyorlar ama bu durum bariş akarsu için üzülmemize engel değil, lütfen konu yanlış taraflara çekilmesin artık.
  sonuç olarak; insanların onun için üzülmelerini fazlasıyla hak eden biri barış akarsu. bu nedenle umarım bir an önce sevenlerinin karşısına çıkar da daha fazla üzmez onları. çünkü gitmenin hiç sırası değil.
  (02.07.2007 20:49)

kaçan kovalanır

yavuz çetin

  geriye söylenebilecek çok fazla şey bırakmadan gitmiş, bize de şarkılarını bırakmış olan gerçekten büyük insan. ancak keşke gitmeyi seçmeseymiş de bir kez olsun canlı olarak dinleyebilseymişiz onu..
  (01.07.2007 22:23)

ufuk uras

  tam olarak aynı düşüncelere sahip olduğumuzdan desteklediğim ama tam olarak da destekleyemediğim bağımsız milletvekili adayı eski ödp genel başkanı. neden 1.bölge sınırları içinde oturmuyorum ki ben diye adama sordurtan cinsten.
  (01.07.2007 22:14)

hatırla sevgili

  yakın tarihi anlamak açısından izlenildiğinde gayet de faydalı olan dizi ancak insan izlerken olaylara biraz da sağ kesimden bakılmasını istemiyor değil **
  (30.06.2007 23:35)

eski sevgiliyi unutamamak

  sevgili de unutmamışsa her şeyin yeniden başlayabileceği güzel bir olaya dönüşür bu durum. yalnız şöyle bir şey de vardır ki; bir kere denenmiştir ancak ne yazık ki olmamıştır. aşk devam etmiştir bir şekilde, ne sen eski sevgiliyi unutabilmişsindir ne de o seni. fakat tüm bunlar yeniden başlamak için yeterli midir orası bilinmez. zira hala seviyorsunuz diye yeniden başlamak yeniden kaybetmeye yol açabilir ki bu daha zor bir durum olur. bir kere kaybetmişsindir işte onu neden tekrardan kaybetmek isteyesin ki? unutmamışsındır ama alışmışsındır onsuz olmaya. yeniden alışmaya çalışmak pek de güzel bir tecrübe olmasa gerek.
  (30.06.2007 23:29)

sayfa: 1-2-3...-10

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.