courtney love

 1. kurt cobain' in eşiydi. onun kızını, francis bean'i dünyaya getirdi. başka da bir katkısının olup olmadığı tartışılır bu dünyaya. hole adlı grunge grubunun vokalistiydi. şarkı sözü de yazdı; oyunculuk da yaptı. asla bir femme fatale olmadı; bebekyüzlü hiç değildi. hatta biraz daha ileriye gidilip bugünlerde bir estetik mucizesine dönüştüğü bile söylenebilir. kurt' un katili sıfatını hak ettiğini söyleyemeyiz ama; kanıt ister bu iddia çünkü. * en büyük aşkının kurt değil edward norton olduğunu da beyan etmiş biri.

  bir de bu adresi yazmazsam gözlerim açık giderim:

  http://www.awfulplasticsurgery.com/archives/004907.html
  (doktorcuk 16.08.2006 00:18)
 2. küçükken kendisine babası tarafından lsd verilmiş olması nedeniyle ciddi psikolojik sorunları bulunan bir şahıstır. cobain-taparların günah keçisidir. oysa kurt heart shaped box'ı courtney için değil, tüm insanlar için yazmıştır ve de haksız sayılmaz.
  (malloryknox 16.08.2006 03:01)
 3. bizi nirvana'nın müziğinden mahrum bırakan insan *
  (audric 16.08.2006 03:02)
 4. courtney love, rahmetli kurt cobain'in deliler gibi sevdiği, hatta taptığı bir kadın olmasına rağmen, onu defalarca kez aldattığını canlı yayında bir talk show programında söylemiş, hatta bu kişilerin kimler olduğunu da hiçutanmadan bir güzel belirtmiştir. trent raznor, billy corgan ve daha bir sürü ünlü isim başı çekmiştir. evli ve bir çocuk sahibi olan ve kendisine tapan bir kocası olan ama tüm bunların zerre değerini bilmemesiyle her şeyi mahveden, kurt'ün intiharından sonra nirvana'nın yayınlanmayan şarkılarının üstüne yatmaya kalkışan, kızının gözünün önünde uyuşturucu kullanan, erkeklerle kırışıtıran rezil loserdır. hatta kurt'ün ona verdiği nişan yüzüğünü kaybetmiş, günlerce ağlamıştır. medyada yer almak için yaptığından zerre şüphemiz yoktur çünkü kurt cobain'in hatırasına zerre saygı göstermemiştir, kaldı ki yüzüğüne göstersin....

  kurt'ün son yazdığı şarkı olarak nitelendirilen you know you're right isimli acı dolu parçanın sözlerini okuyan herkes kimden bahsettiğini anlayabilir. çok seven ama canı da çok acıyan bir adam olduğunu hiçlafı dolandırmadan açıkca söylemiştir kurt. yada where did you sleep last night'daki o acı dolu, içgeçiren sesi çok şey anlatır yaşadığı bu acıya, ezikliğe, yıkılmışlığa dair.

  eh bu saatten sonra ne desek boş. olan oldu ve kurt 12 yıldır aramızda değil. buna neden olan courtney miydi? bu sorunun cevabı hiçbir zaman bilinemeyecek. sadece francis'e acıyorum o kadar. zavallı çocuk, kim bilir ne haldedir şimdi. hele annesinin nasıl bir kadın olduğunu öğrenince neler hissetmiştir?

  edit: courtney love, kimsenin isteyerek günah keçisi ilan ettiği birisi değildir. o, kendi kendini rezil etmiştir. harika bir hayata sahipken herşeyi mahvetmiştir. ama mahvettiği tek şey kendisi de değildir tabii ki... bu yüzden kendisi hakkında söylenen her şeyi haketmiştir.
  (iknowthepiecesfit 16.08.2006 14:33 ~ 19.09.2007 18:44)
 5. kendisiyle beraber olan bütün erkeklerin daha sonra eşcinselliği seçtiği,kendisine bu konudaki düşünceleri sorulduğunda "iltifat kabul ediyorum hiçbirzaman beni aşamayacaklar" cevabını verebilen , fakat bir yandan da kurt'un itiraflarına göre onun eşcinsel olmamasının tek sebebi olabilen,rolling stone dergisinin kendisini dünyanın en arıza kadınlarından biri seçtiği,arızalığı kadar rezilliği de su götürmez bir gerçek olan insan
  (kesgul 26.12.2006 13:14)
 6. "ölüleri suçlayın nasıl olsa şikayet edemezler" demeye yüzü olan hello kity gitarlı şahsiyet
  kurt cobain'in ölümü * hakkında yazılan aşk ve ölüm kitabı okunduğunda, courtney love'ın kendisine kurt'ü öldürmek için para verdiğini söyleyen adamın 3 gün sonra* garip bir tren kazasında öldüğü öğrenilir.
  (belle morte 28.07.2007 22:21)
 7. o,hamileliği boyunca uyuşturucu kullanan ve çocuğunun sağlığını tamamen gözardı etmiş,çeşitli anketlerce de onaylanmış dünyanın en kötü annesidir.bütün nirvana şarkılarının teliflerini alabilmek için önce kurt cobain'i ele geçirmiş,daha sonra da doğrudan grubun üzerinde hakimiyet kurmuş,cobain'in deli gibi aşık olduğu kadındır.
  cobain'in şu anda aramızda olamayışının en büyük sebebidir...
  (bellatrix 05.10.2007 22:46)
 8. Geçtiğimiz Nisan'da yine Twitter'de saçmalamış*, seviyesiz ve ilgi manyağı bir kadındır. Dave Grohl'un, kızını baştan çıkardığını iddia etmiş (taksiciden duymuş bir de), kızını** "Biyolojik annem böyle saçmalıdığı için üzgünüm, Twitter annemi uçurmalı" tarzı cevaplar vermeye itmiştir.

  Kurt Cobain hayatta olsa o heart shaped box'ı alır bunun gözüne sokardı.
  (sfx 02.09.2012 03:11 ~ 02.09.2012 03:14)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.