son kötülenen tanımları
-saint benoit/#1042
-/#7120
genel istatistikler
toplam142
bugün0
dün0
bu ay0
geçen ay0
toplam +10
toplam -2

fight club

fenersözlük

  fenerbahcelilerin kurdugu yeni bir sozluk. sozlukler arasında bir ilke imza atmıstır. degisik, yaratıcı bir o kadar da ilginctir. ama yeni oldugundan her yeni sozlukte oldugu gibi eksikleri var. ama basarılı olursa yakın zamanda diger taraftar grubları tarafından da yapılması muhtemeldir.

  http://www.fenersozluk.com/
  (23.09.2006 17:54)

fergie

  black eyed peas grubunun bayan uyesi. guzelligiyle adından soz ettirmistir. su aralar grubundan ayrı basarılı sarkılar yapmaktadır.

  (bkz: london bridge)
  (23.09.2006 17:38)

london bridge

  black eyed peas grubundaki guzel sarısın fergie'nin grubundan ayrı olarak yaptı yeni sarkısı.

  sozleride soledir;

  oh shit, oh shit, oh shit
  when i come to the clubs, step aside
  pop the seeds, don't be hating me in the line
  v.i.p because you know i gotta shine
  i'm fergie ferg
  give me love you long time

  all my girls get down on the floor
  back to back drop it down real low
  i'm such a lady but i'm dancing like a ho
  because you know what, i don't give a fuck
  so here we go!

  how come every time you come around
  my london london bridge want to go down
  like london london want you to go down
  like london london be going down

  drinks start pouring
  and my speech start slowing
  everybody start looking at you

  the grey goose got the girl feeling loose
  now i wishing that i didn't wear these shoes
  it's like everytime i get up on the dude
  papparazzi put my business in the news
  and i'm gonna get up out my face (oh, shit)
  before i turn around and spray your ass with mace (oh, shit)
  my lips make you want to have a taste (oh, shit)
  you got that? i got the bass
  (23.09.2006 17:33)

gereksiz

50 first dates

  romantik komedinin mukemmel örneklerinden biri. adam sandler gene iyi performansıyla, kendini bir kez daha kanıtlıyor. gercekten ilginc bir konuya sahip; gecirdigi bir kaza sonucu bir gun öncesini hatırlamayan bir kıza kendini her gun tekrar asık etmeye calısan bir adam ve kızın asklarını anlatıyor.
  (29.04.2006 00:09)

bir kedim bile yok

  cok sıcak kanlı ve konuskan diyar sakini.* yazdıklarıyla favorilerim arasına giren, kafalarımızın aynı oldugunu dusundugum kişi. *
  (28.04.2006 23:45)

the last samurai

  tom cruise'un basrolunde oynadıgı mukemmel bir film. yonetmeni edward zwick'in önemli basarılarından biri. filmde; katsumoto rolundeki ken watanabe'da performansıyla dikkat cekiyor. batılasma cabası içinde olan japonya ve gecmişten gelen geleneklerinin, kulturlerının catısmasının etkileride cok guzel gosterilmiş.
  (27.04.2006 22:44)

çocuk psikiyatrisi

  çocuk psikiyatrisi çocukların ruhsal olarak sağlıklı bir yaşam sürmelerini amaçlayan bir bilim dalı. bu ruhsal sorunların temellerini inceleyen, nedenleri üzerinde çalışan ve sorunların çözülmesi için gerekli olan çalışmaları düzenler. özellikle küçük yaşlardaki çocukların ruh sağlığı sorunlarının temelindeki nedenlerin derinlemesine incelenmesi bu branşın ilgi alanlarından biridir. çocuk psikiyatrisinde çocuğun ruhsal durumunu etkileyen biyolojik etkenler, kalıtım, kimyasal ve çevresel faktörler de ele alınır. bu dalın ilgi alanına giren rahatsızlıklar arasında şunlar sıranalabilir: zekâ problemleri, öğrenme güçlükleri, kekeleme, fonolojik bozukluklar (konuşma bozuklukları), otistizm, yeme bozuklukları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, tik, altını ıslatma, anksiyete bozukluğu, depresyon, psikosomatik bozukluklar, sosyal fobi, uyku bozuklukları, dürtü kontrol bozukluğu, uyum sorunu psikososyal stres faktörleri, davranım bozuklukları.
  (26.04.2006 15:18)

göğüs cerrahisi

  göğüs hastalıkları alanında cerrahi müdahale gerektiren rahatsızlıklar ve bunların tedavileri, yapılması gereken cerrahi operasyonlar bu dalın çalışma sahasına girer. göğüs cerrahisinde akciğer ve ona bağlı olan organlarda ilaç tedavisinin yeterli olmadığı durumları kapsar.
  (26.04.2006 15:15)

satranç

  iran padisahlarınca savas stratejisi olarak geliştirilen, gunumuzden 4000 yıl önce mısır'da oynandıgı piramitlerden anlasılan tum dunyada yaygın bir oyun. satranc ile ilgili ilk yazılı belgeler hindistan'da rastlanıyor. arap ve avrupa el yazması kitaplardan sonra, ispanyol lucena'nın ilk basılı satranc kitabında* satrancın o zamanki yeni kuralları acıklandı ve bugune kadar, satranc oyunun kuralları degismeden geldi.
  (26.04.2006 14:06)

psikiyatri

  kalıtımsal kökenli ya da sonradan gelişen beyin yapı ve biyokimyasındaki değişiklikler sonucu oluşan akıl hastalıkları ile aile düzeni, eğitim süreci, meslek ya da evlilik gibi çevresel etkenlerin etkisi ile gelişen psikolojik rahatsızlıkların tanısı ve tedavisi ile uğraşan bilim dalı. psikiyatrik rahatsızlık dendiğinde kişinin işlevselliğinin bozulması ve kişide belirgin bir sıkıntı ve beraberinde ruhi ve vücutsal belirtiler oluşturarak önemli derecede gerilime yol açar. psikiyatri bu gibi durumlarda bireyin bu sorunlarla uygun bir biçimde baş edebilmesi, olgun ve başarılı bir çözümler üretebilmesini, kendisi ve çevresiyle barışık mutlu bir hayat sürdürmesini amaçlar. psikiyatrinin inceleme alanları içerisinde cinsel bozukluklar, demans, depresyon, dissosiyatif bozukluklar, fobiler, intihar, karmaşık duygular, kendine zarar verme, travma sonrası bozukluklar, kişilik bozuklukları, mani, obsesif kompulsif, panikatak, psikomatik, şizofreni, paranoya, stres ve buna bağlı gelişen hastalıklar gibi kişinin ruhsal anlamda kendini farklı ve kötü hissetmesine neden olan bütün rahatsızlıkları inceler ve bunların tedavi yöntemleri hakkında araştırmalar yapar.
  (24.04.2006 18:27)

göz hastalıkları

  geniş bir alanı kapsayan göz hastalıkları anabilim dalı, hem gözün yapısına bağlı olarak gelişen hastalıkları hem de diğer hastalıklar nedeniyle gözde meydana gelen hastalıkları inceler. görme bozuklukları, şaşılık, gözyaşı sistemi ve hastalıklar, yakın görme kusurları, kırma kusurları, miyop, hipermetrop, astigmat, göz bakterileri, gözyaşı bezi hastalıkları, korneaya bağlı olarak gelişen hastalıklar, behçet hastalığı, şekere bağlı olarak gelişen göz hastalıkları, göz tansiyonu, travma sonrası göz rahatsızlıkları, metobolik hastalıklara bağlı olarak gelişen göz hastalıkları, katarakt gibi birçok hastalığı inceler ve bunları tedavi eder. her türlü görme bozukluğu, bulanık görme, çift görme, yakını veya uzaklığı görememe, göz hareketlerinde kısıtlılık, görmenin azalması, görme alanında daralma, gözde ağrı, gözde kızarıklık, kaşıntı, yanma, şaşılık, çapaklanma, akıntı, sulanma, batma, gözde yabancı cisim hissi, gözkapağı düşüklüğü, gözkapağında büyüyen kitle, kirpiklerde şekil bozukluğu, gözkapağı yaralanmaları, göz büyüklüklerinin asitmetri olması, gözbebeklerinde beyazlık, korneada bulanıklık, korneanın damarlanması, her türlü göz yaralanması ve yabancı cisim kaçması, zehirli maddelerde temas, gözde koyu renkli lekelerin çıkması, bazı ilaçların uzun süre kullanımı gibi durumlarda mutlaka göz doktoruna başvurulmalı.
  (24.04.2006 18:26)

nükleer tıp

  nükleer tıp, vücut içindeki radyoaktif maddelerin teşhis ve tedavisinde fonksiyonel görüntüler oluşturan bir bilim dalı.
  özellikle nükleer onkoloji, kardiyoloji, kanser vakalarında nükleer tıbbın çalışma alanına girer. kanser vakalarıda tümörün görüntülenmesinden hastanın tedaviye yanıt vermesine kadar birçok görüntünün ortaya çıkmasına ve tedavinin şekillenmesini sağlar. nükleer tıptaki görüntüleme radyolojiden farklı olarak fonksiyonel bir görüntülemedir. özellikle tiroit kanseri ve hipertiroidizm tedavisinde başarılı sonuçlar veren nükleer tıp, özellikle tümörün kemiğe yayıldığı ve tedavisi imkânsız olan hastalarda yoğun ağrıların giderilmesinde kullanılıyor.
  (24.04.2006 14:07)

çocuk cerrahisi

  çocuk hastalıkları alanında cerrahi müdahaleleri gerektiren rahatsızlıklarla ilgilenen bilim dalı. bu alan, aynı anda genel cerrahi uzmanlık dalının bir alt branşı olarak hizmet verir. tüm cerrahi müdahaleleri çocuklar üzerinde uygulayan branştır.
  (24.04.2006 14:06)

sayfa: 1-2-3...-10

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.