hüseyin üzmez

  Kerameti kendinden menkul, fesat bakışlı, gördüğünüzde afiyetinizin kaçacağı derecede içinin karanlığı dışına yansımışz müsvedde kağıdı. Adam da ne ararsanız var. Tetikçilik yaptığı zamanları hasretle yad etmesi bu adamın tez zamanda mevlasına kavuşması dualarımı artırmaya yetiyor da artıyor. Bu adam radikal bir adam, sözde davasında ne kadar uç noktalarda dansediyorsa cinsi münasebetlerinde de aynı beceriyi gösteriyor. Bu adam değil mi Müslüm Gündüz genç bir kızı (Fadime Şahin) iğfal etsin diye evini açan? Bu adam değil mi 14 yaşındaki kıza şehvetli duygular besleyen ve sapıklığını içinde saklamayıp bunu kızı istismar etmeye vardıran? Bu adam karşısında muhafazakar kesimin takındığı 3 maymun tavrı da ayrı bir tez konusu olur kanımca.
  (06.07.2008 13:04)

ergenekon

  büyük bir hukuk faciası yaşanmaktadır sözde ergenekon operasyonunda, 1 yıl önce başlatılan operasyonda halen bir yere varılmaması ve 1 yıl sonra göz altı ve tutuklamalar yapılması keyfe kederliğin göstergesidir. madem bu adamlar çeteydi, gladioydu, oydu buydu, 1 yıldır aklınız neredeydi kardeşim demezler mi? Yoksa bu bir yılı sahte delil ekerek geçirdik şimdi büyüdüler biçiyoruz mu diyeceksiniz.? Bu nasıl bir operasyondur ki iddianamesi 1 yıl geçtikten sonra yazılmakta, devrim mahkemeleri gibi Silivri'de ayrı bir cezaevi yaratılmakta ve davaya bakacak olan mahkemenin 6 ay boyunca başka hiçbir dava almaması sağlanmaktadır. Yassıada coverı gibi sanki. Bu arada böyle bir operasyonun halktan destek almaması şaşırtıcıdır, anketlerde halka sorulduğunda verilen cevap şu. Ergenekon diye bir şey olduğuna inanmıyorum! Neden? Ortada bir kısım iddia ve isnatların dışında elle tutulur delil yok da ondan. Var olanları da imha ediyorlar o ayrı...(bomba var elimizde patlamasın imha edelim bari :) Neticede hepimiz mayışmış bir şekilde seyrediyoruz elimizde çekirdeklerle acaba şimdi ne olacak diye.
  (06.07.2008 12:52)

perihan mağden

  Zerre kadar kendisinden haz etmediğim yazar. Eskiden severdim o ayrı ama şimdi türban savunmacısı olup (türbanı savunabilir o ayrı ama birini korurken diğerine saldırmayarak) yine uç noktaların yazarı sıfatını taşıyacağım diye açılan ( ya da açık, son derece de komik bir terim bu aslında aynen hafif kadın kelimesi gibi) kadınlara saldırmayı tercih etmiştir. Aynı görüşte olan, türbana sempatiyle yaklaşan Nuray Mert daha bir okunulası ve saygı duyulasıdır kanımca. Laf ebeliği yapmaktan ve abuk kelimeler uydurmaya çalışacağım diye yırtınmaktan daha iyi şeyler yapacağına eminim ben bu hatunun ama orta yaş bunalımını derin ve ağır yaşıyor zannedersem.
  (06.07.2008 12:43)

omnes vulnerant ultima necat

  hayatımızdan çalan saatler için söylenmiştir. hepsi ömrünüzden çalar ama son saatiniz hayatınızı alır manasındadır.
  en bilinen şekli için (bkz: vulnera omnes ultima necat)
  (21.11.2007 00:01)

starbucks

  espressosunu yanılıp da double shot aldıgım ve ulen kahve mi yoksa zehir mi içiyoruz dediğim mekandır.
  (31.10.2007 22:04)

horny

  güneyli tabiriyle horney
  (30.10.2007 00:25)

twilight

  bir stephenie meyer kitabı. son derece hafif ama bir o kadar da eğlenceli bir vampir macerası, amerikan kütüphaneciler birliği ödülünü almasından sonra ünü artmış, yazarı devam olarak, new moon ve eclipse adlı kitapları yazmıştır.
  (29.10.2007 23:55)

the hitchhiker s guide to the galaxy

  filmini seyrederken sonsuz sıkıntılara gark oldum, filmi böyleyse kitabı ne mene bişeydir diye uzak durdum açıkçası
  (29.10.2007 23:48)

seri katil

ann rule

  gerçek suçlarla ilgili romanlar yazan ann rule'a bugünkü şöhretini sağlayan olay, meşhur ted bundy ile bir yardım hattında uzun bir süre yan yana çalışmış olmasıdır. ann rule o zamanları anlatırken ted bundy'nin yardımsever, sevimli bir delikanlı olduğundan bahsediyor ted bundy ile ilgili yazdığı the stranger beside me adlı kitabında. ne diyelim, ann abla iyi yırtmışsın valla, az daha genç olaymışın şu an merhume diyor olcaktık.

  (bkz: ted bundy)
  (29.10.2007 23:29)

modus operandi

  bir katilin kendine has metodlarına verilen ad. bir nevi imzası.
  (29.10.2007 23:25)

ted bundy

  gelmiş geçmiş en fantastik seri katillerden biridir. son derece yakışıklı bir o kadar da karizmatik bir hukuk öğrencisidir kendileri. kurbanları kadındır ve hepsine de cinsel saldırıda bulunmuştur. tabii kim kolu kırık yakışıklı bir adama yardım etmek istemez. * ama ted onları arabasına çektikten sonra beyzbol sopası ile bayılttıktan sonra sapık emellerini gerçekleştireceği inine götürmüştür. İki kez yakalanmış ve iki kez hapisten komedi denilebilecek metodlarla kaçmayı başarmıştır. Çekirge 3. kez sıçrayamamış ve 3. kez yakandığında hikayesi elektrikli sandalyeyle ile sona ermiştir.
  (29.10.2007 23:21)

the boston strangler

  1962-1964 yılları arasında boston bölgesinde 13 kadını boğarak öldüren ve kimliği tespit edilemeyen seri katil veya katiller. tüm kurbanlar kendi apartmanlarında cinsel tacize uğradıktan sonra kendi eşyalarıyla boğularak öldürüldüler. kurbanların evlerine zorla girildiğine dair herhangi bir iz yoktu ve bu nedenle polis katilin bir şekilde kurbanlarla önceden tanıştığına kanaat getirdi. her ne kadar boston strangler'ın kimliğini ortaya çıkaramadıysa da halk bu katilin albert de salvo olduğuna inandı. zira, de salvo tecavüz suçu nedeniyle yakalandığında cinayetler ile ilgili detaylı bilgi verdi. de salvo 1967 yılında ömür boyu hapse mahkum edildi, ertesinde bir arkadaşıyla hapisten kaçtı. ancak sonradan kendiliğinden teslim oldu.
  (29.10.2007 23:05)

jenna jameson

  1974 doğumlu bir centerfold güzeli. uzun bir süredir jim carrey ile beraber.

  (bkz: jim carrey)
  (29.10.2007 22:41)

bitch

  efemine gayler tarafından birbirlerine seslenmekte kullanılan bir terim ayrıca. bi yere girdiklerinde hey bitchesss diye selam veriyolar. sanırım bu kanki demek gibi bişey.
  (29.10.2007 22:34)

sayfa: 1-2-3...-51

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.