vampircik sözlük

  diyara kattıklarım için teşekkür beklemediğim halde tanımlara yapılan yorumlarda karşıt fikire pek saygı duyulmadığını hissettiğim kan emicilerle dolu diyar.
  (29.04.2007 21:04)

vampircik sözlük

  sözlük bir çok zıt düşünceli bireylerin toplandığı bir diyar ancak ne kadar saygı çercevesi içersinde bilmiyorum. bir çok şey öğrenirken burda bir çok yazılan tanımlara inanamıyorum. aynı görüşte olanlar grup olmalı ama "biz"lik duygusuyla hareket etmemelidir. gruplaşmanın iyi yönü olduğu kadar kötü yönleride göz ardı edilmemeli ve zıt görüşe karşı kin besleyip elimizde ki silahları* daha kibar doğrultmalıyız. ya konuşup neden böyle düşünüyorsun denmeli yada daha uygun bir yorumla eksi verilmelidir. artı aldığımız zaman nasıl sevinip başkalarını da artı vermek istiyorsak bunu eksi oyda kullanmamalıyız.

  -" bana eksi verdi hadi çocuklar bizde eksi yağdıralım." şeklinde değil...*
  (29.04.2007 16:41)

theband

  yapmamalıydı, gitmemeliydi... sözlüğün tadı kalmadı.*
  (04.04.2007 05:21)

erkek

  fiziksel açıdan üstün oldup diğer cinsten asla üstün olamayacak varlık.

  (bkz: kadın)
  (27.03.2007 17:51)

kadın

  kadın olmak başlığında yönlendirilmiştir.

  kadın olmak zor zanaat diye girebilirim konuya. biz kadınız. erkeklerin boyunduruğu altında ezilen biz kadınlarız.

  ülkemizde kadın olmak; gelenek ve göreneklere göre kadın olmak...
  bazen küçükken başlar "kız" olmanın derdi tabi her kişi için geçerli değil. küçük bir kız çocuğu sert eski kafa, otoriter bir baba, onla olan mücadeleler ve zor zamanalar.*
  sonra sevgililer, eş şu bu biz kadınlar ezilenleriz.

  bir kadın ; "o benim kocam döver de sever de ne yapalım boşanmak kolay mı? enazından evim var barkım var kadınız mecburuz kahır çekiyoruz" söylemi canımı acıtan.

  evet biz kadınız ama biz insanız da. aynı zaman da emekçiyiz, fedakarız, kahır çekeniz, susup boynunu eğeniz. peki nereye kadar?

  kültürüne uygun yaşamak zorunda olan cinsiz. ama biz emekçiliğimizin yanı sıra baş kaldıran, direnen de olmalıyız çünkü biz yoksak diğer cinste olamaz.

  erkeklerin hayatı yönünde değilde kendi hayatımızı yaşamalıyız, direnmeliyiz çünkü biz daha güçlüyüz.
  kadınım gururluyum mücadeleciyim ama bu ülkede kadın olmanın zorluğunu yaşadığım da utanıyorum bizde saygı bekliyoruz insanız.

  önemli olan utanç duygusunu sıfıra indirip başkalarının onu ne gözle göreceğini değil özgürlüğünü düşünmesidir. biz kadınlar ezilenler değil diğer cinsle eşit olmalıyız.

  başkasının boyunduruğu altında bir yaşam değil kendi refahımızla gelecek kızlarımıza altın kafesten hediye vermek yerine uçabilmeyi öğretmemizdir.

  not: feminist değililm sadece eşitliği savunuyorum.


  (bkz: biz insanız)
  (27.03.2007 06:23)

huzur

  aşktan sonra en çok aranan bazen özlenendir sevgili gibi ayrılmak istenmeyen duygu. fazlasının zarar olduğu, olmadığında ise problemler yaratan, yaşamdan eksik olmaması gereken temenni, dilek yaşamın mutluluk kaynağı.
  (24.03.2007 18:20)

aşk

  zor bulduğumuz ve elimizde zor tuttuğumuzdur. kaçırmamak için sıkıca sarıldığımız ve zaman zaman karşı tarafı yorduğumuz sevgi ötesinde bir duygu, bulan için bir hediye ve acıdır. ama acısı en tatlı olanıdır.
  (24.03.2007 18:13)

asena

  gerçek adı soyadı onur çakmak olan dansöz, ayağındaki platine göre iyi dans edip iyi kayıyor.
  (11.03.2007 18:44)

aristo

alışamadım

  yaşar kurt'un yine başarılı bir şarkısıdır. sözleri can yakar. uzaklara götürür ve orda bir yerlerde bırakıp gider...

  uzun uzun anlatamam herseyi
  böyle olsun istemedim bende
  sakın kal deme bana
  gidiyorum alışamadım bu kente
  sakın kal deme bana
  gidiyorum alışamadım bu kente
  suskun deniz boyu martılar
  eve yalnız dönüyorum bende
  sakın kal deme bana
  gidiyorum alışamadım bu kente
  (05.03.2007 07:05)

vampircik sözlük

  bazı şeyleri daha iyi anlatabilmem için sanırım bu baslığa daha çok tanım girmem gerekecek.*

  siyasi fikirlerimizi burda alenen açıklamayalım, burda siyaset tartışmayalım deyip dururken yine sol çerçeve de görüyorum ki yine siyasi bir başlık yine aynı hede hödö.

  şunu anlatmak istiyorum sevgili vampirler; zaten burada herkesin fikirleri uyuşmayacaktır normaldir neden bu tarz tanımlar yazıpta ortamı geriyorsunuz evet bende yazıyorum zaman zaman ama geriliyor ama bazen tutamıyorum işte. sonra kavgalar tartışmalar çıkıyor e elbette çıkar tabi neden çıkmasın "yok - karmalar verilior yok bir taraf olunuyor".. normal hayatta iki zıt görüş bu tarz eylemlere girişiyorlar burdada olması doğal tabi. ya karma getirici tanımlar kasmayın yada eski yağmuruna tutuluyorsanız ses çıkarmayın bunların olması normal bazen gruplaşırken her şey hoş beş ama - karma yağmuru olunca kötü böyle bir durum olamaz olmamalı.**
  (01.03.2007 15:55)

imbat

sure

  süre zaman dilimidir
  (19.02.2007 19:22)

balat

  eski yapıların bulunduğu, hala mahalle kavramının yaşandığı, bazı filmlere ve dizilere yer alan semttir.
  (19.02.2007 19:17)

dublaj sanatçısı

  dublaj yapan kişilerdir. aynı zamanda seslendirme sanatçısı da denmektedir.

  http://www.seslendirme.org
  (19.02.2007 18:58)

sayfa: 1-2-3...-63

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.