scream

 1. wes craven in yonettigi, kevin williamson un senaryosunu yazdigi film korku filmlerinin izlerinden giderek onlarin yarattigi sablonlardan ustaca yararlanan bir teen slasher filmidir. acilisindaki drew barrymore un yer aldigi korku dolu telefon konusmasi korkutmasinin yaninda korku filmi tutkunlarina sinemasal hazlar yasatir. ilkinin gordugu ilgi uzerine iki devam filmi cekilmistir.
  (hepbanahepben 19.10.2006 22:05)
 2. unutulmaz alien filminin tanıtım afişlerinde ve teaserlarında şu ifade kullanılmaktadır. "in space, no one can hear you scream" - uzayda çığlığınızı hiç kimse duyamaz.

  edvard munch'ın en ünlü tablosunun ismidir scream: bir köprünün ortasında durmuş çaresiz bir insan figürü başını iki elinin arasına almış çığlık atmaktadır.
  (vladimir 11.01.2007 07:49)
 3. hiç unutmam, reklamlarında drew barrymore'u görünce heyecanla gittiğim


  --! spoiler !--
  ama, ilk dakikalarında, kendisinin acımasızca öldürüldüğünü görünce "bu mu yani?" dediğim
  --! spoiler !--

  wes craven filmi. drew'ile ağzımıza bir parmak bal çalan yönetmen, o zamanlar çok beğenilen neve campell ile tanıştırmıştı bizi. hatta daha sonra, kendisini wild things de de görüp çok beğenmiştim.

  bence film oldukça başarılı idi, sonunda süprizi olan filmlerdendi, gerçi bilmiyorum bu filmi seyretmeyen kalmışmıdır aramızda ama, cidden, beklenilenin dışında gerçekleşen sonu ile, bende ve seyreden arkadaşlarımda işte budur dedirtmişti.


  serinin 3. filminde seyrettiğim salonda, arkamda oturan bir grup genç kızın sürekli gerçekten korkup çığlık atması ile bizde bayağı bir korkmuştuk. filmin en kötü yanı her bölümde sidney karakteri dışında, sevilen karakterlerden birinin ölmesi idi vede, artık sidney'in can sıkan acıklı bakışları idi. seri arasında bir sıralama yaparsak eğer; 1>3>2

  unutulmaz repliğide tekrarlamadan kaçmayalım.


  hello sidney!!*

  edit: tabii çığlık deyince, filmin sonunda. mutfaktaki sahnede silahı kaybeden katilin söylediği şu ünlü sözde unutulmamalıdır:

  "Houston, we have a problem here."

  (sirma sacli pastirma 29.08.2007 03:44 ~ 13.11.2007 03:02)
 4. jackson kardeşlerden; michael ve janet bunu düet olarak söylemiştir. eser michael'ın history albümünün ikinci cd sinin açılış şarkısı olmuştur. vide klibi uzay gemisinde iki kardeşin yaşadıklarını anlatır. iyi klptir. hoştur.
  (vladimir 22.10.2007 11:43)
 5. dördüncüsü çevrilmiş olan korku filmi serisidir.
  (vladimir 19.06.2012 00:38)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.