muhsin bey

 1. bu filmde muhsin beyin komsusu olan sonmez yikilmaz adli bir karakter vardir ki o da inceden yesil cama gonderme yapar. sonmez, rambonun turk yapiminda oynamak icin durmadan antrenman yapar fakat asil gorevi binanin sahibi olan madam kirayi arttirmak istediginde gidip madami ikna etmektir *. hollywood ozentisi filmlerde oynamaya calisan aktorlerin o zamanki uzmanlik alani daha bir farklidir bu filmde gordugumuz uzere.
  (debdebeizebellah 01.05.2007 19:04)
 2. başlı başına dramdır bu film.
  yozlaşmanın, kurtlukla gelişen kalleşliğin, hayatın içtenliğinin filmi. ne hollywood özentisi yapımlar nede o zamanın meşhur tarık akan-gülşen bubikoğlu aşk filmleri su dökebilir eline.
  en az canım kardeşim kadar etkieyici ve samimi olan yavuz turgul filmi.
  87 yapımı olan filmde uğur yücel in canlandırdığı ali nazik urfadan türkücü olma sevdası ile kopup gelen bir genci, muhsin bey ise artık o popüler unkapanı sektöründen kendini dışlamış eski bir yapımcı, şener şen ile can bulmakta.

  günümüz pop starları gibi hatta daha fazla yapılan, öyleki şarkı yarışmalarının her köşe başında yapılmasına doğru giden bir zamanı, her doğudan kopup gelen gencin kaset sevdası ile gazinolarda yanlış yola saptıklarını, paranın, raiting in, talebin, gerçek sanatın yerini alacağını, aldığını ekrana taşıyan, zamanında altın portakal ve uluslararası istanbul film festivalinde bütün ödülleri silip süpüren yapım.
  muhsin bey, düzenin yozlaştığının farkındadır, ama halen arabeske karşı duran, türk sanat müziğinin değerinin bilinmesi gerektiğini savunup her şarkıcının nota bilmesini savunan, temiz iyi niyetli bir insan iken inceden inceden yozlaşmışlığı hiç bir iyi niyetin kurtaramadığını filmin sonunda gösteren, büyük umutlarla yetiştirdğinin dahi açlık ile duygu doyurulucuğundan uzak, tatmin doyuruculuğuna yöneldiğini gösterir.
  kendilerinin kurduğu yarışmaya ilk gelen adayın ise soğuktan titrerkene cebindeki son parayı yarışmaya yatrmasını ekrana acı ile işlemiştir.
  türk sinemasının kültü olup çıkıvermiştir.
  (merlin 31.01.2008 11:09)
 3. yeşilçam'ın değeri en az bilinen filmlerinden olmuştur zamanında. hatta şener şen geç gelen şöhret için "muhsin bey'i türkiye'de her şeyin geç fark edileceğini bilerek yapmıştık. kimseden ses çıkmamasına şaşırmadık yani" şeklinde bir yorum yapmıştır.

  gerçekten de şener şen'in ve yeşil çam'ın en iyi filmlerinden birisidir. belki de en güzel dram hikayesidir.

  filmden bir kare


  (iknowthepiecesfit 16.07.2008 22:11)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.