diyara gün içinde bin tanım girilmesi

  Diyara gün içinde bir tanım girilmesi olarak algılandığı düşündürür.
  (09.07.2012 00:49)

hilal cebeci

  artık hilal memeci olarak anılmaktadır.
  (11.07.2011 10:17)

zeki müren

  batmayan güneş zeki müren belgesilinden,

  --- alıntı ---
  ''binlerce, onbinlerce, kanayana kadar alkışlayan ellerden sonra bir yatak odası ve dört duvar, bir ayna, elbetteki yavaş yavaş başlayan bir bunalım. uzun yıllar sonra günde 34 ilaç ve iki insülin iğnesi ve bununla yaşayan yapayalnız, evet hayret edeceksiniz ama yapayalnız bir zeki müren...''
  --- alıntı ---
  (11.07.2011 10:15)

şekip mosturoğlu

  fenerbahçe asbaşkanıdır ve süperlig şike operasyonu sonucu tutuklanan kişilerden birisidir.

  aziz yıldırım ve hiç sevmediğim bülent uygun bile aklansın beraat etsin zerre üzülmem, ama bu sözde hukuk adamı en ağır cezalara çarptırılsın istiyorum. bu adam 2003-2004 sezonunda beşiktaş futbol takımını doğrayanların en başında geliyor. kendisi tff başkanvekilliği yaptığı sırada aziz yıldırım'ın avukatlığını ve köstebekliğini yapmaktaydı. aziz yıldırım'ın masabaşındaki en büyük silahıdır. olaylı beşiktaş samsun maçının hakemi cem papila ise okul arkadaşı ve yakın dostudur. hepimiz hatırlarız cihan oskay'ın fenerbahçenin şike ve teşvik verdiğini açıklmasını. işte o cihan oskay'ı sindiren adam da bu adamdır. sözün özü tek başına fenerbahçeden nefret etme sebebi olacak bir adamdır. o yüzden başta yazdığımı tekrar edeyim herkes aklansın kimse ceza almasın fenerbahçe kulübü dahil ama bu adam hakettiği en ağır cezalara çarptırılsın.

  (07.07.2011 10:01)

süperlig şike operasyonu

  o değilde bi aralar bir cihan oskay vardı o'na ne oldu?
  (07.07.2011 09:46)

aziz yıldırım

  şuçu ıspatlanana kadar herkes suçsuzdur evet buna sonuna kadar katılıyorum baştan belirteyim. ama ne olur artık şu adamın savunmayın sayın fenerbahçeli kardeşlerim yapmayın. en büyük zararı kendinize veriyorsunuz. türk sporunun en büyük çınarlarından birini bu hallere düşüren adamı en başta sizin aforoz etmeniz lazım değil mi? farzedelim bu soruşturmaların hepsinden bir şekilde aklandı. siz inanacak mısınız o zaman aziz yıldırım'ın doğrluğuna dürüstlüğüne?
  (05.07.2011 16:24)

mehmet yıldız

  süperlig şike operasyonu kapsamında gözaltına alınarak bugün itibariyle savcılığa sevkedilmiştir.

  gözaltına alınan diğer herkesten farklı olarak bu adamnın görüntülerindeki mahçup tavırları gözümden kaçmış değil. tam asansöre binerken bir görüntüsü var başını eğmiş asansörün köşesinde aynadan kaçamak bakışlarla kameraya bakıyor. kendisinin futbolculuğunu da duruşunu da çok severdim yazık etmemiştir inşallah kendisine. kim bilir beki de bülent uygun'un denen ne idüğü belirsiz adamın gazına gelmiştir. "ne golü atacağım ya, ben oraya gol atmaya gitmedim ki'' diye bir telefon kaydı gerçekten varsa şansı pek yok gibi.
  (05.07.2011 16:17)

süperlig şike operasyonu

  tüm ülkenin sonuçlarını merakla beklediği, ancak henüz soruşturma aşamasında olan operasyondur.

  ancak fenerbahçe taraftarı arkadaşları anlamakta güçlük çekiyorum. ortada çok ciddi deliller (telefon kayıtları, fotoğraflar, video kayıtları vs) varken halen, aziz başgan şöyledir aziz başgan bunları hesabını herkese bir bir soracaktır demek, sanki tek şike yapan bizim takım mı diyebilmek neyin kafasıdır biri söylesin allahaşkına. evet bana görede tek suçlu takım fenerbahçe değil. ancak bu olaylara adı karışanları savunmak ve körü körüne savunmak en çok fenerbahçe taraftarlarına zarar verecektir. fenerbahçe en ağır cezaları da alsa, küme de düşşe, yıllarca şampiyonluk göremese de büyüklüğünden hiçbirşey kaybetmeyecektir.
  (05.07.2011 16:11)

hugo almeida

beşiktaş

  daha transfer dönemi bile başlamadan transfer dedikodularıyla çalkanan takımdır. ve bahsi geçen isimler akıla mantığa sığacak gibi değil. daha diego forlan ismini sindiremişken, kaka ve maicon ismi sıkça kulüple anılmaya başlamıştır. bunun yanında hamit ve halil altıntop, egemen korkmaz gibi yerli oyuncularla da anlaşıldığı söylenmekte. kulüpten ise bu isimler hakkında henüz bir açıklama gelmedi. insanın aklına ister istemez borsa oyunları geliyor. hatırlanacağı gibi geçen yıl robinho'nun transferi ve manipülasyon iddaları epeyce gündemi meşgul etmişti. borsada beşiktaş hisseleri tavan yapmıştı.

  bir beşiktaş taraftarı olarak bahsi geçen isimleri elbette takımda görmek isterim. ama bir çöküşün başlangıcı olabilir diye de korkmuyor değilim.
  (09.05.2011 15:20)

meclis lokantasının fiyat listesi

  eminim ki o üç kuruş tutan yemek parasını vermemek için çırpınan vekiller vardır aralarında. rahata, bedavaya alışkınlar nasılsa.
  (05.05.2011 09:19)

kanalistanbul

  saçmalıktan ve rant sağlama amacından öte bir şey değildir. asıl saçma olan ise bu projenin seçim yatırımı olarak kullanılmasıdır.
  (28.04.2011 09:17)

24 nisan 2011 bucaspor fenerbahçe maçı

  hakem bünyamin gezer'in uydurma bir penaltı ile bucasporun bütün direncini kırıp, fenerbahçeyi şahlandırdığı maç. sarı kartı olan gökhan gönülü oyundan atmaması ise diğer büyük hatası oldu gezer'in. * *
  (26.04.2011 09:47)

sergio ramos

  18 yıl sonra kazandıkları kral kupasını sevinç gösterileri sırasında otobüsün altına düşürmüş şahsı muhterem. real madrid müzesine ezik büzük bir kupa kazandırmıştır.

  http://www.youtube.com/watch?v=yGYqpT84RtY
  (21.04.2011 09:56)

3 saniye koridoru

  basketbolda pota altındaki boyalı alanın ismidir. bir nevi ceza sahasıdır. boyalı alan içinde toplu veya topsuz olarak 3 saniyeden fazla hareketsiz kalındığında top kaybı olur ve karşı takım hücum hakkı kazanır.
  (20.04.2011 15:13)

sayfa: 1-2-3...-88

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.