askerlik

  bir arkadaşım kısa dönem askerlik yaptı, torpilliydi, yüksek makamlarda tanıdıklarını devreye soktu ve istediği yerde istediği şekilde, 5 ay boyunca yatarak askerlik yaptı geldi. her hafta sonu arabasıyla evine gitti, annesiyle babasıyla sevgilisiyle görüştü, tahmin edebilirsiniz nasıl bir rahatlığı olduğunu. aynı dönemde bir akrabam da askere gitti. fakat torpili olmadığı için siirt'te bir sınır karakolunda görev yapmak zorunda kaldı. yaklaşık 12-13 ay boyunca kimse yüzünü göremedi. zar zor telefonla ailesine haber verebildi. şimdi soruyorum, ülkemizi dış tehditlerden korumayı görev edinmiş türk silahlı kuvvetlerinin her türk gencine yapmasını zorunlu kıldığı bu kutsal vatani görevi böyle adaletsiz şekilde yapmasının neresinde mantık var? eğer böyle olacaksa, askerlik rezillikten başka bir şey değildir. milli bir utançtır her gün canların yittiği. gerçi daha iyisini beklememiz olanaksızdır şehitlerin ''adet''le anıldığı bu güzel ülkede.
  (23.09.2011 19:51)

archangels in black

codex oscura

  adagio'nun archangels in black albumunden 7 numaralı parça. yaklaşık 9 dakika uzunluğunda ve tek kelime ile 'vahşi' bir progresif metal eseridir. dinleyiniz, dinletiniz.
  (17.06.2010 05:31)

arkadaş

  kimisi olur ki kendiniz gibi görürsünüz adeta. ağzınızdan aynı şey çıkar aynı anda. sadece bakışır ve gülmeye başlarsınız aynı şeyi düşünerek. ve eğer aranızda sevgililik - aşk - evlilik gibi bir bağ yoksa aslında daha kuvvetlidir arkadaşlığınız onlardan. o güzünü kapatır, siz uyursunuz..
  (15.06.2010 02:41)

istanbul

  üzerinde hak etmediği, haklı nefreti barındıran şehir. çünkü içinde yaşayan çoğunluk istanbul'u adeta yıkmak, yakmak, yok etmek, yaşayan insanlara (kendileri de dahil) zehir etmek üzere inanılmaz bir aşkla çalışmaktadır. toprağı, denizi pislikle, çöple dolu, her köşebaşı magandayla dolu, trafikte her an ölüm riskinizin olduğu, birisiyle göz göze geldiğinizde ''ne baklıyon lan'' diye bir tepki almanızın gayet muhtemel olduğu, yazı sıcakta egzos dumanı içinde çekilmez, kışı soğukta soba dumanı içinde çekilmez, tarihi güzellikleri hayran olunası, manzarası gayet hoş ama içinde yaşayanlardan nefret edilesi şehir. bulunduklarım içinde beni en çok etkileyen* şehirlerden ayrıca.
  (06.08.2009 13:59)

sokaktan gelen sinir bozucu sesler

  evin önündeki kamyonun sesi. gar gar gar gar çalışmaktadır gürültüyle, kamyon şoförü ara gaz verir arada, sanki bu bi işe yarar gibi. motorun sesinden evdeki camların titrediğini hissedersiniz. iğrençtir, o anda önce gidip şoförü öldürmek sonra da kontağı kapatmak geçer içinizden.
  (06.08.2009 13:50)

riverside

  güzel bir progresif rock grubu.
  (05.08.2009 23:01)

3g

  aylık ücretlendirmeleriyle yeni madurlar yaratacak sistem. öyle ki kotalı bir paket (atıyorum) 40 liraysa kota aşımında 150-200 liraya kadar yükselebilmesi söz konusu oluyor. e tabi gidip de telefona torrent programı kurarsan * ve bunu da 3g ile hızlı indirecem dersen madur olursun. dikkat etmek lazım.
  (05.08.2009 22:56)

milord

  warcraft oynarken işçilerin üstüne tıklayınca söyledikleri şey. baktım geçenlerde world of warcraft'ta da aynı işçiler var (tipleri bile aynı) ve aynı şeyi söylüyorlar.
  (05.08.2009 22:47)

minds corrupted

  disenchant'ın 2006 yılında tamamladığı, piyasaya sürülmemiş ultra mega süper hiper albümü. album ses kalitesi filan gibi teknik açılardan kusursuzdur. istanbul atm stüdyolarında kaydedilmiş ve sancılı kayır süreci sonunda album tamamlanmasına rağmen grup dağılmıştı. o yüzden resmi bir dağıtım, internetten yayınlama gibi birşey söz konusu olmadı. ancak grup elemanlarının yakınları albume sahip ve nette az kişi arasında paylaşılmaya devam ediyor*.

  parçalar şöyle:

  1. internals
  2. case of disconnection
  3. the edge
  4. obedience
  5. dilemma
  6. confusion
  7. aggression
  8. gray tomorrow
  9. impulse control disorders
  10. externals
  (05.08.2009 22:42)

jason rullo

visions of atlantis

  2000 yılında avusturya'da kurulmuş senfonik power metal grubu. grup müzikal açıdan nightwish, epica gibi gruplarla çok benzer bir müzik icra etmekte. tema olarak da zaten bütün senfonik power metal camiasının klişelerini yaşatmata. tam çakma nightwish olmasını engelleyen tek şey bayan vokalin yanına bir de erkek vokale yer vermeleridir. tabi hafiften çakma olmaları kötü oldukları anlamına gelmez. sadece yaratıcılıktan yoksunlar biraz. ama olsun, müzik müziktir diyenlerin dinlediği hoş bir grup.
  (28.07.2009 00:36)

ty1983

  durmadan çalışan çalışkan vampir. sol frame'i parsellemede de üstüne tanımam.
  (24.07.2009 18:43)

jason statham

  genelde büyük ses getiren yapımlarda değil de, sanatsal özellikleri efektlerle sınırlı aksiyon filmlerinde görmeye alıştığımız aktör kişi. muhtemelen hiç oskar aldığını filan görmeyeceğiz.
  (24.07.2009 12:42)

the edge

  sırf efektlerle takılan u2 gitaristi. ayrıca blind guardian ve disenchant gruplarının da bu isimde şarkıları mevcuttur.
  (23.07.2009 23:23)

sayfa: 1-2-3...-12

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.