shmi skywalker

 1. star wars serisinin baş karakteri sayabileceğimiz anakin skywalker'ın annesi. tattoine gezegeninde bir köle olarak yaşayan shmi, oğlu anakin'i pek sevmektedir. filmde bu karakteri pernille august oynamıştır. evlenince adı shmi skywalker lars olmuştur sonradan.

  spoiler:

  star wars episode i the phantom menace adlı filmde köle olarak bıraktığımız shmi'nin, star wars episode ii attack of the clones filminde tuskan haydutları tarafından kaçırıldığını öğreniriz. anakin buna aşırı derecede sinirlenir ve yapmaması gereken hareketlerde bulunur. bu belki de anakin'in hayatındaki dönüm noktalarından biridir.

  (queen tinorfithiel 21.02.2007 13:26)
 2. gerçek bir annenin duygularını en iyi anlatan karakterlerden biridir.


  spoiler:


  shiminin anakine, babası olmadan gücün iradesi ile hamile kalması ardına pek çok tepki aldığından, lucas anakinin babasını yaratan gücün, darth plegiousin güçte yoğunlaşması ile shmi nin hamile kaldıgı şeklinde sunmuştur önümüze.
  (merlin 21.02.2007 13:42)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.