kadife sokak

 1. kadıköy'ün meşhur barlar sokagı. girşinde rexx sineması'nın bulundugu sokak; srv müzik'in biraz ilerisinde biter ve rexx büfe, teacher's, royal,celcius, buddha, zincir, kahve bahane, racon samosa, crimson gibi mekanlar bu sokakta bulunmaktadır.
  özellikle hafta sonları oldukça yoğun olan sokakta hiphopçısından alternatifine kadıköy gençliğinin çeşitli örneklerini görmek mümkündür.
  kimi zaman taksim'in sokaklarıyla kıyaslansa da kesinlikle bambaşka, kendine has sıcak bir havası vardır bu sokagın. mesela kışın kahve bahane'de oturup sıcak nescafenizi yudumlayarak etrafı seyretmenin tadını başka yerlerde yakalamak, aynı atmosferi bulmak pek de kolay değildir.
  sokagın bir diğer özelliği de müzik prova/kayıt stüdyolarına çok yakın olmasıdır, bu nedenle her daim etrafta sırtlarında gitarları; ellerinde bagetleriyle dolanan birçok amatör/profesyonel gruba rastlamak mümkündür.
  hemen her köşe başında birilerini bekleyen insanların, kaldırımın bir köşesine çökmüş oturanların bulundugu sokagın müdavimleri buranın taksimle kıyaslanmasından pek hoşnut değiller, sanırım bunun sebebi de o sıcak ev havasını başka hiçbir yerde bulamayacaklarına inanmış olmaları...
  (therion 20.04.2006 01:04)
 2. ellerinde gitarları ile ogün şanlısoy'dan pencere çalan death metal dinleyicileri, pardon çalıcıları bulunduran mekan. akıl, fikir. biz büyüdük, onlar da büyüyecek. yani umarım.

  bu arada güzel cafelere de sahiptir. unutmadan eklemeli tabii.
  (tulkas 17.03.2007 17:42)
 3. kadıköyün en güzel barlarının yer aldıgı ve barlar sokağı olarak anılan yer. bünyesinde karga, liman, dünia, woodoo gibi muhteşem barların olduğu sokak
  (iblisinchati 27.04.2007 00:12 ~ 27.04.2007 16:20)
 4. en son gittiğimde kendimi gülmekten alamadığım sokak. oysa eskiden sağa sola girseniz her mekan size güzel ve ferah gelirdi. şimdi her kaldırımda, her mekanın merdivenlerinde bir emo, bir gothic genç arkdaşımızı görmekteyiz. çoğu dişi ve erkek ihtiyaç gidermek için buraya takılır. en son gittiğimde piercing ve tattoo hadiseleri epey yol almıştı. ama sokakta avaz avaz bağırıp dikkat çekmeye çalışan kendilerince uçuk bana göre acınası punkçı? arkadaşları görünce adımlarımı hızlandırmıştım. liseli minik kızların bana laf atması ise nedense beni utandırmıştı.

  yaşlandık mı ne?
  (gilgalad 27.04.2007 00:40 ~ 27.04.2007 00:43)
 5. kadiköy'deki kadife sokak'ı "kadife sokak" yapan kişiyle röp yapmıştım bir ara. bana bütün o yapıları nasıl tek tek adam ettiğini anlatmıştı. mesela hera'daki duvar resimlerine 17; evet tam 17 kat boyayı kazıyarak ulaşmıştı. kaderine terkedilmiş o evlerin sahiplerini dedektif gibi araya araya bulmuş, kimini kiralamış, kimini satın almış ama sonuçta hepsini adam etmişti. hala onun elinde mi bilmiyorum ama kadıköy'ün varlığı bilinen kimliği umursanmayan, tarihi rumlarla, ermenilerle ve osmanhlı terbiyesi almış türkler'le yazılan bu sokağını kadıköy'e kazandırmıştı. barbar tüccar zihniyetli müteahhitlerin elinden kurtarmıştı.
  (hazeyame 27.04.2007 10:36)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.