sinekler

  Hukuk Tiyatro Topluluğu'nun 20 Şubat Cuma günü sergileyeceği J.P. Sartre Eseri.
  (bkz: les mouches)
  (16.02.2009 22:22)

pelin

  bir erkeğin ilk gördüğünde yeniden doğduğunu hissettirebilen, son gördüğünde ise hayatının içinden sertçe birşeylerin çekilip koparıldığını farkettirebilen bayan ismi.. *
  (11.11.2007 03:11)

piyonun vezir olması

  bildiğim kadarıyla vezir dışında herhangi bi taşa dönüşebilir.. ancak en kullanışlı vezir olduğu için genelde tercih sebebidir..
  (03.10.2007 16:59)

ertesi gün hapı

  aldığım bi duyuma göre* çok miğde bulandıran bir hap*
  (29.09.2007 14:21)

burnundan kıl aldırmamak

  nerde gördüğümü tam olarak hatırlamamakla beraber* bir çeşit işkence olduğuna kanaat getirdiğim olay.. zira burundan kıl çekilmesinin inanılmaz acılara vesile olabileceğini görmüştüm.. ozaman bu deyimin olayı nedir?
  hepimiz deneyelim isterseniz.. burnumuzdan bir tane kıl çekelim ve ne kadar acıyabildiğine kanaat getirelim.. e demek oluyor ki kimse burnundan kıl alınmasını istemez.. e ozman neden biz "eleştiriye kapalı olanlara" bu şekilde bir deyimi uygun görüyoruz? daha az önce burnumuzdan kıl çekince ne kadar acıyabildiğine şahit olmadık mı?
  şahsi kanaatim olarak söyleyebilirim ki yanlış anlamda kullanılan bir deyimdir ta ki biri düzeltene kadar*
  (29.09.2007 14:15)

mezun olmak

  okul devam ettii müddetçe olması için adeta yalvarılar, gerçekleşmesinden bir gün sonra ise "ne yaptım ben? gibisinden suallerin zihni bulandırabildiği garip hadise.. şahsen henüz gerçekleşmemesini isterim ayrı mevzu..
  (29.09.2007 14:09)

penguen yemi

  yolda yürürken bir marketin camın "penguen yemi geldi" yazısını görmemle beni derin düşüncelere itebilmiş bir yem çeşidi*
  yani bir insan hangi akla hizmet izmir gibi bi memlekette penguen besler?.. hadi diyelim ki hayvan sever insanın teki besledi.. ama marketçi amca da bu olayı nasıl anlar ki yeminin geldiğini camına asabilecek kadar talep olabileceğini düşünebilir?
  evet olayın diğer bir versiyonunu da düşündüm.. belki de bu penguen yemi bir şifreydi.. penguen yemiyle kastedilmiş olan şey bir tür uyuşturucu olabilirdi.. sonuçta üniversite muhitiydi buralar.. bu ve tarzı komplo teorilerim hala devam etmektedir*
  (29.09.2007 14:06)

the elephants can remember

  bir çizgi filmde duyduğum modeli ile "fillerin hafızası çok kuvvetlidir" şeklinde hatırladığım cümle.. ancak çizgi filmde olaylar biraz karışıktı.. filler hatırlamaz gibi bi duygu veriyodu.. bi de sonunda filin elindeki ses kayıt cihazıda cıkınca ben de "acaba fillerin hafızası çok mu iyidi yoksa çok mu kötüydü" gibisinden sualler gark etmişti*.. neyse doğrusunu öğrenmiş olduk..
  (29.09.2007 14:01)

eve ayakkabı ile girmek

  kapıyı tam kapatmak üzereyken ya da kapatmış acaba ne unuttum diye düşünürken aklınıza birden içeride çok önemli bir şey*** kaldığını farkettikten sonra, vaktinde kısıtlı olduğu düşüncesiyle içeriye doğru hamleler bütünü.. ev arkadaşın, sevgilinin ya da annenin farketmemesi için topuklar üzerinde ya da ayakkabıların kenarına basmak suretiyle gerçekleştirilen versiyonlarının altında "daha az kirleteyim bari" düşüncesi yatsa da olmaması gerekir.. zira bastığımız yer ayyakabımızın altıdır.. çamurludur.. tozludur.. her halukarda kirlenecektir evimizin güzel fayansı ya da halısı.. yapmayalım..
  bir de bunun emekleyerek eve girme modeli vardır ki evlere şenlik..
  (29.09.2007 13:58)

bebek telsizi

  (bkz: signs) filminde uzaylılarla iletişim kurmaya yarayan alet*
  (29.09.2007 13:52)

tırnak yemek

the 300 spartans

  seneler öncesinde çekilmiş ve daha sonraki uyarlamasında orjinal adının 300 olduğunu düşündüğüm film
  tabi burda bahsi geçen the 300 spartans görsel açıdan felaket bi filmdir ama olsun izlenebilir yine de..
  (29.09.2007 13:50)

bütünleme

  bütün arkadaşların güneşin anlında, elin kızlarıyla denize girip güneşlenmek zorunda kalırken, senin buz gibi evinde, yaya yaya yatarak, hayatın bütün cilve ve kaprislerinden uzak durarak ders çalışmak gibi bi oluşum içerisine girmene sebep olan sınavlar bütünü, oluşumdur.. *
  (23.06.2007 02:45)

defter kabı

  orta okul ve akabinde yırtılması farz olan kap.. naylon olanları çabuk yırtılıveriyodu.. kağıtlar ise korumaktan acizdi.. annem bi kere deriden getirmişti onu parçalamak için bayağı uğraşmıştım.. sonradan vazgeçildi allahtan o modadan da kurtuldu çocuklar*
  şu ana kadar kampüste kimsenin kullandığına tanık olmadım**
  (08.06.2007 15:54)

pan islavizm

  bütün orta okul ve lise hayatımız boyunca bizlere aşılanan rus politikası
  (08.06.2007 15:51)

sayfa: 1-2-3...-11

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.