gizli numaradan gelen çağrıyı kabul etmemek

  böyle çağrılardan korkmamak lazım. nitekim en yakınınız kişi cep telefonunu kaybetmiş olabilir; başı dertte olabilir ve sana ulaşmaya çalışıyor olabilir; denk gelmiş ama gizlenmiş bir numaradan. hayatını facebook'a ifşa edenlerin gizli numaralara temkinli davranması beni benden alır ama o da ayrı bir hararet tabi.
  (27.07.2011 14:48)

ayak tırnaklarına oje sürmüş erkek

  çoğunluğun yarattığı erkeklik imajına ters düşen erkek. ayak tırnaklarına oje sürmüş erkek, ayak tırnaklarına oje sürmeyi beğenmiş bir erkek insandan başka biri değildir.
  (27.07.2011 14:40)

hayırsız

  hayır diyebilme kabiliyetinden yoksun olan.
  (27.07.2011 14:23)

black swan

  simdi ben universitede tiyatro gurubundayken Jerzy Grotowski, grotesk, deneysel tiyatro, yoksul tiyatro akımını takip edeceğiz diye oyunu kurduğumuz metnin solundan girip yeraltından çıktıydık. Olimpiyatlara hazırlanır gibi vucutlarımızı nasıl yapsak da daha esnek kılsak ki; sıradışı mizansen yaratmak mümkün olsun. Sıradışılığı mesajımızla birleştirip seyircinin, geçirmeye çalıştığımızı; salondan çıkarken absürd mizansenlerimizle yanında götürmesini istemiştik (bkz: pavlov'un köpeği). E gayet başarılı olduk sonunda. Çoğu insan hala daha ayaklarımı oynatmadan ve dönmeden kendimi tebeşirle yere çizdiğim daire içine hapsettiğim sahneyi hatirlar. Ama o dairenin bir diskriminasyon sonucunda çizildiğini hatırlamaz artık.

  Black Swan benim daireye benzer, abartılar arasında hikayesini pasifize etmiş bir film.

  Bu filmi uzuuuun zaman hatırlayacağım çünkü yönetmen abi öyle bi yapmış ki artık ne zaman tırnak etimi biraz koparsam, aklıma Black Swan sahnesi ve Antichrist filmi geliyor.

  Annelerin ve babaların seyretmesi gereken bir film. Anneleri ve babaları tarafından tanımlanmıs bir kimlik giymek zorunda bırakılan cocukların seyretmemesi gereken bir film. Ana fikir belirgin değil çünkü.

  (23.04.2011 11:23)

adlandırılamayan

  samuel beckett'in yazdigi watt; molly, malone oluyor; adlandirilamayan uclemesinin son kitabi. bu eseriyle 1969'da nobel odulu kazanan samuel beckett, kitabi bilinc akisi teknigi ile yazmistir.
  anlasilmasini oldukca zor buldugum kitaba bugune kadar kac kere baslayip devam edemedim bilemiyorum ancak hala daha gozumun onunde tutuyorum. baktim ki herhangi bir duzeni yok anlatilanlarin, ben de ne zaman elime alsam geliguzel bir sayfadan baslayip okuyorum. okuduktan sonra unutuyorum hemen. an'a dair bir anlatim oldugu icin, anafikir gibi birsey cikmiyor pek. o anda okurken ne oluyorsa oluyor sonrasinda hic bise olmuyor.

  degisik bir kitap, nasil bir hissiyat ile nobel odulunu verdiklerini de merak ediyorum cok.
  (12.07.2009 10:24)

bilinç akışı

bebek taklidi yapan kızlar

  ilgi gostermemek ve yoksaymak lazim, cok korkunc cok..
  (06.07.2009 00:44)

kilo mu verdin sen

  anne tepkisi. cocuklar hep kilo verir, alsa bile illaki bir yerden vermistir.

  (bkz: yuzun kasik kadar kalmis)

  (06.07.2009 00:24)

diş çektirmek

  beni bugun mahvetmistir. sen git 8 sene ortodonti tedavisi gor. sonra idealist disci azi disini kurtarsin, sonra sen git onu dis ipiyle ustune 8 sene daha mahvet, sonra gelsin baska disci desin ki "artik cok gec cekmek lazim". cekiyolar cat cat. parcan kopuyor, sanki kemigin eksiliyor. sökmek kelimenin tam anlamiyla yerini buluyor dis cektirirken.

  aman disler fircalansin duzenli. curukler ihmal edilmesin nolur. 2 tane kaybettim ben pek bir dokundu. aman diyeyim kol yada bacaktan farkli deil aslinda. psikolojik olarak bitirebilir.

  (bkz: kök)
  (19.06.2009 02:43)

müşteri hizmetleri

  isletme mezunu olan bircok kisinin is bulabildigi alan.
  (19.06.2009 02:26)

house m d

  benim, etrafima karsi detayci bir paranoyak olmama neden olan en baba etkenlerden biridir. bu dizi bagimlilik yapar. kisiliginizi meyil varsa pek bir etkiler. ozellikle matematik, tip ve ozellikle istatistik ile ilginiz varsa.

  (bkz: olasılıksız)
  (19.06.2009 02:22)

vicky cristina barcelona

  Penelope Cruz'un daha da meshur oldugu film. Herkesin bahsetmeden duramadigi kadin cekici karakter. Ha bi de Woody Allen yapmis. Ben bunu bilmeden seyrettim. Ha ha gercekten!

  Neyi istememek uzerine farkindalik yaratip hareket etmeye sevkeden guzel, ama bir o kadar da rahatsiz edici bir film. Guzel olmasi rahatsiz etmekten kaynaklaniyor bana gore*.
  (19.06.2009 02:05)

wrathbringer

  hassasiyeti yuzunden pek icten kendisine gulumsedigim vampirdir * *
  (19.06.2009 01:51)

basis

  ingilizce'den gelen bir kelime***.
  (17.06.2009 01:24)

ay da yürüdüm

  (bkz: bravo)
  (17.06.2009 01:21)

sayfa: 1-2-3...-5

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.