vampircik sözlük

  bir zamanlar cıvıl cıvıl olan sözlük
  şimdi baktım günlerdir tanım girilmemiş.
  (18.10.2014 22:30)

mantis

  genç yaşına rağmen asırlık çınarların gücü ve bilgeliği var abimde. dallarını sadece onu tanıyanlara, sevenlere değil herkese açmış bekliyor. tavsiyem: koşun! başkaları kapmadan bu dalların altınaki yerinizi alın. Koşun!

  gecikmiş bir başsağlığı ile, tebriklerimi iletiyorum kendisine. işi düştükçe kendisini arayan bu kardeşini unutmasın duasını esirgemesin inşallah. Allah'a emanet olsun inşallah.
  (08.03.2011 22:32)

ayrılık öncesi sözleri

mantyyser2

  gerçek mantyyser olduğunu sanmadığım kişi, gerçek mantyyser kendisen direkt mantyyser2 diye bir isim alacak derecede orjinaliteden uzak birisi değil çünkü, eğer gerçek mantyyser olsaydı seçeceği isim mantyyyser falan olabilirdi belki, gerçi buda çok orjinal değil ama..

  belkide, başka bir isim seçerek "aaa, aynı mantyyser gibi yazıyor o mu yoksa" gibi sözlere gerek bırakmadan "merhaba ben geldim, ben mantyyser işte" demek için bu ismi de seçmiş olabilir. aslında "mantyyyser" seçsesede olurdu bu.

  neymiş demek ki, yazarlığa devam etmek için tamamlamam gereken "ara" ya daha da varmış.

  verdiği kişisel bilgilerin sağlama yakın olması, biri hariç, ve herkese adsadasd diye lafı kısa kesmesi belki diye düşündürdü, olabilir belki bu öz hakiki mantyyser olabilir karar veremedim daha.
  (19.04.2009 20:32)

sirma sacli pastirma

  herhangi bir ekşi sözlükte ya da ekşi sözlüğün kendisinde yazar olmayan ve tamamen kendince sebepler yüzünden yazarlığa ara vermiş kişidir, kendisi ayrıca pastırmanın saklı saklı değil paylaşımcı bir şekilde tüketilmesine taraftardır, 10 kilo değil 9 kilo vermiştir ideal kilosuna ulaşmak için sadece 2 kilo gram daha vermesi gerekmektedir, hayatının hiç bir döneminde toppic falan kullanma gereği duymamıştır, gayette karizmadır bu haliyle.

  gürültüye dayanamadığı için değil ama başka umutları olduğu için inşallah dönecektir, yakında.** *
  (19.04.2009 20:25)

i want to believe

mutluluk

  mutluluk diye googleda arattım biraz evvel 10.900.000 madde çıktı, "vay anasını" dedim. ilk madde mutluluk filminin resmi sitesi. onun üzerinde 3 resim var, ortadaki resim orhan gencebay'ın gençlik yıllarına ait. bir anlam veremedim ben.

  nasıl bir şey bu mutluluk? ne olduğunda var ya da ne olmadığında yok? bu da gayret göstererek elde edeceğimiz şeylerden biri mi? ne yapmalıyız? sokağa mı çıkmalıyız? eksik olan şeyi, bulmak için yürümeli ve bir çiçekci önünde sadece bir tane kalmış o çiçeğe aynı anda uzanırken onunla mı çarpışmalıyız? yada daha klişe olsun hadi, o eksik şeyle çarpışıp kitaplarını düşürüp toplamasına mı yardım etmeliyiz? ya da biz ışıkta beklerken o arkadan çarptıktan sonra, o anda çok sinirlenip kırıcı sözler mi söylemeliyiz, sonra üzülerek bir çiçek gönderip kalbini kazanmaya mı çalışmalıyız? böylece bir başlangıç olur hani. belki o dur eksik olan şey.

  belkide eksik olduğunun farkında değilizdir? yani o anki halimizle o yokken mutlu sanıyoruzdur da kendimizi, asıl o var olunca (artık o neyse işte) mutlu olmaya başlarız.

  karar verilebilir mi mutlu olmak için? artık ben de mutlu olacağım denilebilir mi? bunu dedik diyelim, sonra mutlu olunabilir mi gerçekten? o'nunla ilgili hayaller kurulabilir mi? o var olunca onunla yapacağımız şeylerin hayalini kurabilirmiyiz? peki bu hayalleri yaşayabilirmiyiz gerçekten?

  mutlu olmak için neyimiz eksikte, onu tamamlayamıyoruz? vaya mutlu olduğumuzda neden sadece bir süreç var? neden sonunda veda ediyor?

  aylarca, yıllarca beklediğiniz şey, o lisede adını bile hatırlamadığım, masallardaki yalancı çobana tıpatıp benzeyen velet gibi, yalanı ortaya çıkıncaya kadar herkesi bir şeye umutla bağlayabiliyor. ve aynı o velet gibi yalanı ortaya çıkınca pis pis sırıtıp "nasılda kandırdım sizi ama" diyebiliyor. nasıl?

  yahu nasıl oluyorda aynı şeyi her daim başarabiliyor? nasıl oluyorda her seferinde kapıyı aralayıp ufak bir gülümseyişle bizi daha önce de kandırdığını unutturup, gönlümüzü alıp kendine inandırabiliyor?

  neden sadece 2 gün sürüyorda sonradan bize veda ediyor?

  sen nesin mutluluk?

  o 10.900.000 başlıktan hangisi bunun cevabını veriyor?

  veda zamanı gelince işte; "ben gidiyorum"* diyor. ve gidiyor?

  peki ne zaman geri geleceksin mutluluk?***
  (14.05.2008 05:29)

yengen

kalp kırıklığı

  kalbini kıran, ummadık taş olunca daha da ağır olan bir durum.
  (09.05.2008 13:39)

kalp kifayetsizliği

  eski bir türk filminden hatırlıyorum, doktor aşık olduğu kadını muayene ediyor, soruyorlar; "nesi var doktor bey?" ,"kalp kifayetsizliği" diye cevap veriyor. ne kadar ince, ne kadar zarif bir tabir. bir hastalığı açıklarken bile bu kadar zarif olunurken, insanlar cidden kifayetsiz kalıyor.
  (09.05.2008 13:37)

kayserispor

  28 penaltı atışından sonra gençler birliği'ni 11-10 yenerek türkiye kupasını alan takım. ilk defa kupayı alan kayserispor gekecek sezon uefa maçlarına* yeni stadyumunda çıkacak.

  (08.05.2008 04:17)

youtube a erişimin yasaklanması

  türkiye'de artık bünyelerde alışkanlık yapan durum. youtube gene yasaklanmış.
  (05.05.2008 23:07)

trade mark

  facebook, yalan söylemediyse, kendisinin doğum günü bugün. buralarda yok uzun zamandır, şimdi burada olsa cimbomum için neler neler döktürürdü allah bilir. kendisine nice yıllar diliyorum, sağlıkla sevdikleri ile beraber geçen nice yıllar efendim.
  (05.05.2008 19:28)

i want to believe

  ikinci the x files sinema filmi. 25 temmuz'da türkiye de gösterime girecekmiş. şu anda film fragmanı yok, fakat internet sitesinde yakında diye duyuruluyor. bahsi geçmişken internet sitesinin adresi de: http://xfiles.com/. sitede galeri de var ve kahramanlarımızın filmdeki sahnelerden bir kaç resmi.

  film hakkında, dedikodu olarak bile pek bilgi yok. heyecan ile beklemekteyiz. belki filmden sonra diziye de devam edebilirler diye bir umut da yok diyemem kendi adıma.

  bekleyip göreceğiz.
  (04.05.2008 06:21)

the x files

sayfa: 1-2-3...-72

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.