nora

  Yıllar önce babamın "bana bir şirket ismi salla, ama düzgün birşey olsun." dediğinde verdiğim cevap. Nitekim 10 yıl filan oldu herhalde, kullanıyorlar. *
  (30.01.2011 23:09)

mies van der rohe

  Tam adı Ludwig Mies Van Der Rohe olan; 1886 Aachen, Almanya doğumlu, hollanda asıllı mimar. Mimari alanda modernizmin en önemli mimarlarındandır. Prusya klasisizmi teknikleri üzerine bir stil geliştirmesinin yanısıra kendisini asıl etkileneyen rus konstrüktivistlerinden ve hollandalı de stijl akımından etkilenmiştir. Mottosu less is more' dur.

  En önemli eserleri;
  (bkz: Barselona Pavyonu)
  (bkz: Farnsworth House)

  Kendisi aynı zamanda bir mobilya tasarımcısıdır. İnanılmaz kaprisli bir mimar olarak bilinir.* Projelerinde en ufak değişikliklere izin vermez, apartman sakinlerinin perde takmalarını bile yasakladığı söylenir.
  (04.12.2010 13:18)

ilhan irem

  o değil de bi ilhan irem vardı o noldu?
  (24.08.2009 22:29)

tavsiye edilen filmler

endless

  7 kardeşten oluşur. destiny, death, dream, destruction, desire, despair, delirium. zamanın başlangıcından beri varolmuşlardır, insan oğlu varolduğu sürece de varolmaya devam edeceklerdir. insanların efendileri değil hizmetkarları oldukları söylenir. hikayeleri şöyledir:

  düşünebilen canlılar rüyalar görür, hayaller kurarlar*.
  hayallerin sonu yoktur, daha fazlasını hayal edersiniz hep*.
  hayallerinize ulaşamazsanız umutsuzluğa düşersiniz*.
  umutsuzluğun sonuçları çok ağır olabilir*.
  bu hezeyanın boyutları sizi yıkıma taşıyabilir*.
  sonunda herkes ölür*.
  ...ve herkesin hikayesi bir yerlere yazılır*.


  (20.07.2009 12:17)

delirium

  endless'ların en küçüğü ve en değişkenidir. önceleri delight iken bir travma sonucu delirium haline gelmiştir. saçı ve kıyafetleri ruh haliyle beraber sürekli değişir. realm' inin sınırları ve şekli belli değildir ve herkes rahatça girebilir. sürekli olarak uçan balıklar, kelebekler ve kurbağalar yaratır. bir gözü mavi diğer gözü yeşil renktir. bazen kendini bir arada tutamaz ve kelebekler halinde dağılır. seride en beğendiğim ve beni her zaman en çok gülümseten karakterdir.


  (20.07.2009 12:09)

despair

  desire' ın ikizidir. kısa boylu, şişman, siyah saçlıdır. çıplak dolaşır. realm' i tüm dünyadaki aynalara açılan pencelerden oluşur. familiar' ı farelerdir. arması çengelli yüzüktür.


  (20.07.2009 12:03)

desire

  despair' in ikizidir. çift cinsiyetlidir. realm' i kendisinin dev bir heykilinin göğüs bölümüdür. arması kalptir. bal rengi gözleri vardır. çift gölgelidir. kararlı, inatçı ve açgözlüdür.


  (20.07.2009 11:50)

destruction

  endless'larda büyüklerin en küçüğü, siblinglerin en büyüğü. Kızıl saçlı, atkuyruklu, sakallı ve iri yapılıdır. hakkında en az şey bilinendir. barnabas adlı bir köpeği vardır. realm' i bilinmemektedir. arması kılıçtır.

  --! spoiler !--
  görevini terkederek bir gezgin olmaya karar verir ve köpeği barnabas' ı küçük kız kardeşi delirium' a bırakır.

  --! spoiler !--


  (20.07.2009 11:44)

dream

  endless'ların 3 büyüklerinden sonuncusu. dream de görünüş itibariyle death' e benzer. genelde karamsar, akılcı, kurallara bağlı, inatçı ve rahat bir tavır sergiler. morpheus, oneiros, kai'ckul gibi farklı isimlerle de bilinir. realm'i dreamingtir. arması ölü bir tanrının kemiklerinden oyduğu kaskıdır. gözbebekleri yoktur.


  (20.07.2009 11:35)

death

  endless ailesinin 2. büyüğü ve en kudretlilerinden biri. goth görünüşlü ve giyimli sevimli hatundur. realm' i genç bir kız odasıdır. arması ankh' tır. belirli zaman döngülerinde hayatın değerini anlamak için bir günlüğüne ölümlü olur.
  "death is the second oldest of the endless. it's hard not to love her. she loves you, after all."- neil gaiman


  (20.07.2009 11:22)

destiny

  endless ailesinin en büyük üyesi. destiny kördür. eline bir kelepçeyle zincirli olarak taşıdığı kitabında kaderin yazılı olduğu ve onun herşeyi bildiği söylenir. realm' i bir labirent-bahçedir. arması kader kitabıdır. gölgesi yoktur.


  (20.07.2009 11:12)

flashmob

  flash moblar aslında sadece "eğlence eğlence" olmayan, genelde belli amaçlar da taşıyan faaliyetlerdir. son zamanlardaki en meşhurlarından biri 8 temmuzda stockholm de michael jackson' ın anısına yapılan flashmobtur. kişiler "beat it" ile dans etmişlerdir.
  maalesef türkiye' de pek yaygın değil. malum bir polis hassasiyetimiz var. bir ara puma böyle bir organizasyona girmeye çalışmıştı, insanlar puma t-shirtleri giyip birdirbir oynayacaklardı. sonuç: tam bir fiyasko.
  (16.07.2009 19:28)

birinci vampircik paintball zirvesi

  bu kadar çok katılım ve fikirle, bu kadar fena yalan olan bir başka zirve bilenler parmak kaldırsın.
  (10.07.2009 12:55)

rea

  normal hayat? yok artık? öss' nin bitmiş olması gerçeğini kaldıramadığımı söylemek isterdim ancak nedense çıktığım andan itibaren sanki hiç olmamış gibiydi benim için. mutluyum.
  (20.06.2009 13:48)

sayfa: 1-2-3...-14

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.