watchmen

  Alan Moore ve Dave Gibbons ikilisinin elinden çıkmış,amerikan çizgi roman piyasasına bomba gibi düşmüş bir seridir watchmen.Zamanında dünyayı bir şekilde kurtarmaya çabalamış,buna rağmen bekledikleri değişikliği yapamamış bir kahraman grubunun ruh hallerini anlatır..Aynı zamanda filmide çekilmektedir.Yönetmen ise 300'den tanıdığımız Zack Snyder..

  İşte size trailer: http://www.apple.com/trailers/wb/watchmen/

  *
  (02.08.2008 12:47)

slipknot

  4. Albümleri "All Hope is Gone" ' un ilk iki single ı internet ortamına düşmüştür..Psychosocial ve All hope is gone isimli bu single lardan anladığım kadarıyla slipknot onları ilk albümden beri dinleyen kitleye(sadece subliminal dinleyip "abi adamlar güzel müzik yapıyorlar,derinlikleri var" diyenlerin aksine) hitaben bir albüm çıkaracaklar..O nefreti o öfkeyi tekrar hissedebileceğiz gibi..Corey'in sesi bitti diyenlere inat,death metal vari bir vokal var..Hadi bakalım hayırlısı diyoruz.

  Ayrıca bu albüm için gelen yeni maskeleride gösterelimde tam olsun:(http://www.spinner.com/2008/07/01/new-slipknot-masks-exclusive/)
  Maskeler üzerine yorum: Joey'in maske muhteşem olmuş,jesus christ diyesi geliyor insanın..Ama Corey'ciğim,olmamış be.
  (02.07.2008 02:10)

diablo 3

  Bir neslin hayata atılma,finallere hazırlanma,vizeleri verme,öss'ye çalışma ve kariyer hayallerini suya düşürecek oyundur.Bayanlar baylar kılıçlarınızı kuşanınız,zırhlarınızı tozlu sandıklardan çıkarıp parlatınız ve hazırlanınız...

  Resmi olarak açıklanmıştır.Vatana ve millete hayırlı olsun.

  http://http://www.blizzard.com/diablo3/
  (30.06.2008 14:01)

the departed

the notebook

  2004 yapımı,izledikten sonra insanın boğazında düğümlenmelere yol açan,kalp ağrısı yaşattıran,masalsı bir aşk hikayesi..

  Herşey gayet sıradan bir yaz aşkı ile başlıyor..Yeşilçam filmleri izler,masal dinler gibi izliyoruz filmi.Tabi bu duygu aktarımında rachel mcadams ve ryan gosling'in muhteşem performanslarıda etkili oluyor.Zaman geçiyor,eski olayların üzerine yenileri yaşanıyor,insanlar değişiyor..Belki bu filmi bukadar etkileyici kılan da bu.Aynı bizim hayatımızdaki gib değişiyor çok şey.Ama çoğumuzun bulamadığının aksine muhteşem bir aşk yatıyor bu filmin altında.Zamanın karşısında durabilen nadir şeylerden biri olan aşk öyle bir vurgulanıyor ki "geçen zaman" konseptiyle,izleyicinin ister istemez gözleri doluyor...Umut etmekten ve sevmekten başka birşey yapamayan esas oğlan ve geçen zamana ayak uydurmaya çalışan ama içten içe kalbindeki sevgiyi beslemeye devam eden esas kız konsepti okadar gerçek ki izleyici kendini kaptırmadan edemiyor.

  Özellikle finali benim gibi bir "filmlerde ağlamam abi modeli erkek" i bir damla yaş ile taçlandırıyor.İlk aşk,gençliğin saflığı,ne yapılırsa yapılsın unutamama,bir gün geri geleceğini umma ve sonsuz aşk kavramlarını anlatan en iyi filmlerden biri..

  Beni bukadar etkileyen bir diğer film için:

  (bkz: Eternal Sunshine of the Spotless Mind)

  Ve bu yukarıda saydığım kavramları barındıran,benzer bir hikayeye sahi kitap için:

  (bkz: Love in the Time of Cholera)

  (11.06.2008 19:31)

v for vendetta

  Alan Moore'un imzasını taşıyan bir diğer çizgiroman şaheseri.Aynı zamanda filmi çekilmiş ve benim gözümde Batman Begins'ten sonra en iyi çizgiroman uyarlaması film seviyesine yükselmiştir.Filmde Hugo Weaving in muhteşem sesiyle hayat bulan "V" ,birsürü önemli mesaj vermesinin yanısıra insanı sorgulamaya,düşünmeye sevk ediyor.

  Hele filmde öyle bir sahne vardır ki,izleyen herkesin hafızasına kazınacağından eminim  --! spoiler !--

  V bir gurup asker ve ülkenin askeriyeden sorumlu bakanıyla* karşı karşıyadır.Maskesini çıkarmaz,bunun karşılığında ateş açılır.Bütün şarjörler üstüne boşaldıktan sonra eğilir,nefes alıp verir ve diğerleri şarjörlerini dolduramadan hepsini öldürür.En son bakan tabancasıyla V ye iki el ateş eder."Die,die.Why don't you die" der.Ve V yaklaşır,kanımca film tarihindeki en karizmatik ve anlamlı sözlerden birini sarfeder:

  "Beneth this mask there is more than flesh..Beneath this mask there is an idea..And the ideas are bulletproof"


  --! spoiler !--  (10.06.2008 15:32)

sephiroth

  Gelmiş geçmiş en karizmatik kötü adamlardan biri sayılan,ilk olarak Final Fantasy 7'de ortaya çıkan karakter...Platin rengi saçları,yeşil gözleri ve kullandığı upuzun kılıcı* ile gönüllere taht kurar..Jenova projesi adı altında süper asker üretiminin ilk başarılı ürünüdür.Ama projeyle ilgili gerçekleri öğrenir.Kendisinin atalarının cetra olduğunu öğrenir ve insanların düşman olduğunu kabul eder.Kendince haklı olan davasından vaz geçmeyişi ve hiçbir zaman eksik olmayan karizmasıyla tam aşık olunacak kötü karakterdir.Kasabaları tek başına alt eder,Cloud ile rekabeti efsanevidir.Angeal Hewley ve Genesis Rhapsodos tek arkadaşlarıdır(birlikte oldularmı taş taş üstünde bırakmazlar o ayrı).aynı zamanda kendisinin tek bir kanadı vardır.karizmasına karizma katar.hatta one winged angel diye şarkısı bile vardır.

  Sephiroth'da çevresi ve geçmişi yüzünden içindeki kötülük tetiklenmiş,sonrada bu kötülük durdurulamayacak raddeye gelmiş karakterlerden biri.Ne kadar kötü olursa olsun biz yine onu o karizmatik duruşuyla,tek kanadıyla ve önüne gelenleri biçen masamune'si ile seveceğiz.Sephiroth gibi derinliği olan kötü adamlar piyasada çok az maalesef.


  (14.05.2008 00:39)

order 66

  Revenge of the Sith in bu sahnesinde arkadan bir müzik girer ki gerçekten jedi'ların ne hissettiğini anlarsınız..Sırtınızdan vurulmuşa dönersiniz,tüyleriniz diken diken olur..Bu muhteşem sahneyi taçlandırdığı için John Williams üstadın önünde saygıyla eğiliyorum..Şarkı için (bkz: anakin's betrayal) .
  (14.05.2008 00:20)

yerli lost

  Benjamin Linus'u Orçun Kaptan'ın oynaması farzdır,zorunluluktur..Desmond için Feridun Düzağaç,John Locke için Mazhar Alanson,Savyer için Kıvanç Tatlıtuğ öneriyoruz...Miles için Serdar Ortaç biçilmiş kaftan adeta. * * * * *
  (13.05.2008 22:36)

jeff murdock

  coupling dizisini adeta tek başına sırtlayan,tespitleri ve cümleleriyle karnımıza kramplar girmesine sebep olan,tv dizilerindeki en orjinal karakterlerden biri.onu fazla anlatmayacağım,sadece arkadaş çevremizde artık atasözü olarak kabul edilen birkaç cümlesini yazacağım:

  -My advice is to get them off right after your shoes and before your trousers... that's the sock gap. Miss it and suddenly you're a naked man in socks. No self-respecting woman with let a naked man in socks do the squelchy with her.

  -Fact is some women don't have large breasts, and they're people too. maybe they'd like the freedom to show us their bottoms instead of their breasts. maybe they'd enjoy a more flexible arse friendly beach that says..."hey so long as you've got cleavage, who cares which way it's facing.

  -sex with two whole women. they can't both fall asleep.and if one of them suddenly leaves or punches you, you've still got one left.if one of them plays that old sneaking out to the window trick there's someone there to untie you.its total genius.and all those breasts, your bed would be like a breast car park.

  -Women remember, Steve. It's like they have minds of their own.
  (13.05.2008 22:13)

jeff murdoch

coupling

  İlişkiler üzerine odaklanmış jeff murdock gibi muhteşem bir karaktere sahip ingiliz komedi dizisi..3 erkek 3 kız arkadaşın birbirleriyle ilişkisini(her türlü) anlatır..Yerlere yatıran saptamaları vardır,ingilizlerden beklenmeyecek kadar komiktir.Ama 4.sezonla bitmesi(ki 4. sezonda jeff yoktu) ve amerikan versiyonunun tutmaması,diziyi Jeff Murdock karakterinin sırtladığının göstergesidir.Alınması ve izlenmesi şart olan diziler listesindedir benim için..Sırf jeff'in teorileri ve aforizmaları için bile izlenir.

  Dizinin nasıl birşey olduğunu anlatabilmek için Steve'in "how did u possibly enjoy a film like that*? " sorusuna verdiği,erkeklik ile ilgili cevabı yazıyorum:

  "oh because it s got naked woman in it.look i like naked women. i m a bloke i m supposed to like them. we re born like that , we like naked women as soon as we re pulled out of one.halfway on the birthcanal we re already enjoying the view.
  i would like to spend the rest of my life with the woman at the end of the table there. but that doesnt stop me wanting to see several thousands more naked bottoms before i die.because that s what being a bloke is, when man invented fire he didnt say hey lets cook.he said great now we can see naked bottoms in the dark. "
  (13.05.2008 22:02)

a sense of purpose

  In flames'in 2008 tarihli,son albümü.Yer yer in flames den beklemediğim melodi ve şarkı yapılarıyla beni şaşırtmış,grubun üyelerinin dediği gibi değişken ve yenilikçi bir grup olduklarına beni inandırmış albümdür aynı zamanda.

  Tracklist:

  01. the mirror’s truth
  02. disconnected
  03. sleepless again
  04. alias
  05. i’m the highway
  06. delight and angers
  07. move through me
  08. the chosen pessimist
  09. sober and irrelevant
  10. condemned
  11. drenched in fear
  12. march to the shore
  (13.05.2008 13:33)

in flames

  yeni albümü a sense of purpose beni karasızlık içinde bırakan,neredeyse her şarkısını severek dinlediğim isveç'li death metal gurubu.
  (13.05.2008 13:31)

one tree hill

  beşinci sezonu beklediğimden daha iyi çıkmıştır.özellikle lise ortamı olmaması,aradan beş sene geçti nasıl toplanacak bunlar sorunlarından gayet güzel sıyrılmış ve diğer gençlik dizilerinden farkını ortaya koymuştur.
  (13.05.2008 13:25)

sayfa: 1-2-3...-8

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.