göksel baktagir

krak

  Ani İflas
  Bulmaca çözenlerin işine yarayacak bir kelimedir.
  Diğer türlü bilinme durumunu Allah esirgesin.
  (17.05.2017 10:00)

kak

  Bim'de pakette satılıyor son zamanlarda. Kuru yemiş eşliğinde güzel gider.
  (17.05.2017 10:30)

vampircik sözlük

  Bugün bir şekilde kıyamadım vampirciğe. Ayrıntı önemli değil. Kıyamadım.
  Hatırası var.
  Tadı var.
  Var bir şeyler...
  Lakin pek hareket yok galiba.
  Tabutunda solgun ve müessir...
  (17.05.2017 10:28)

abdülgadir masharipov

  2017 yılbaşı gecesi Reina gece kulübüne saldırı düzenleyen ve 39 kişiyi öldüren DAEŞ teröröisti. 17.01.2017 tarihinde İstanbul'da yakalandı.
  (17.01.2017 08:00)

reina

  Beşiktaş Ortaköy'de bulunan lüks ve meşhur eğlence kulübü.
  2017 yılbaşı gecesinde Daeş teröristi Abdülgadir Masharipov tarafından gerçekleştirilen ve 25'i yabancı uyruklu 39 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör faaliyetiyle gündeme gelmiştir. Hadise ile ilgili pek çok ayrıntı, bilgi, teori, spekülasyon, iddia haberlerde yer almıştır. Saldırının yurt dışı destekli olduğu ve Daeş'in de elemanının da adi bir kukla olduğu ise su götürmez bir gerçektir. Reina'da yılbaşı gecesi İslami terimleri maske olarak kullanan İslam düşmanı Daeş örgütünün gerçekleştirdiği terör faaliyeti memleketimizde yeniden hayat tarzı tartışmalarını alevlendirdi. Bu tartışmaları körükleyen pek çok art niyetli yerel ahmak da su yüzüne çıktı. Neyse ki vatandaşımızın nezdinde bu ayrıştırma faaliyetleri ciddi bir karşılık bulmadı.
  (17.01.2017 08:00)

perfect hat trick

  bir maçta 3 gol atma işi olan hat trick (üçleme) malumumuz. bir de bu üç golün biri sağ ayak biri sol ayak biri de kafayla olursa buna perfect hat trick demişler.
  Üçü de kafayla atılırsa buna head trick denilebilir.
  üçü de popoyla atılırsa buna da ass trick denir. Denmiyorsa da denmeli.
  (28.11.2016 09:00)

hat trick

  Şapkadan tavşan çıkarmak kadar zor olduğu düşünüldüğü için, bir maçta 3 gol atma başarısına verilen ad olduğu söylenmektedir.
  Tabi 3 gölün de karşı kaleye atılması gerekiyor. 2 tane bu taraf attım, ayıp olmasın bir tane de bu tarafa da atayım diye bir anlayışın futbolda yeri yoktur. (Önemli bir mevzu belirtmek istedim.)Kendi kalesine 3 gol atan da var mıdır bilmiyorum. Varsa da hat trick ötesi bir beceridir(!)
  Ayrıca (bkz: Perfect hat trick)
  (28.11.2016 09:32)

tijen karaş

  Türkiye'nin korku dolu gözlerle, baskı altında okuduğu sahte darbe bildirisi ile tanıdığı yılların sunucusu. 15 Temmuz 2016'nın unutulmaz isimlerinden.
  (28.11.2016 09:00)

15 temmuz 2016

  Türkiye'de gerçekleştirilmeye çalışılan Askeri Darbe Girişiminin vuku bulduğu ihanet gecesi. Terör faaliyeti.
  İslam dünyasının tarihinde görmediği bir ihanet ve kalleşlikle ülkemizin vurulmaya kalkışıldığı tarih.
  Milletimizin gözünü karartıp çıplak ellerle tanklara uçaklara kafa tuttuğu; vatanının sahipsiz olmadığını dosta düşmana gösterdiği gece.
  Başrolünde Fethullah Gülen denilen kukla canavarın ve onun kimi doğrudan hain, kimi şapşal avanesinin olduğu kalkışmanın yaşandığı gece.
  15 Temmuz bir milattır.
  Daha önce çeşitli kalkışmalarla (Gezi - Kobani), kumpaslarla ve terör eylemleriyle emperyalist güçler tarafından boyunduruk altına alınmaya çalışılan ülkemizin, milletiyle devletiyle maşa olarak kullanılan paralel ihanet çetesine tokatların kralını vurduğu tarihtir.
  İnsanların kimisinin darbe söylentisi ayyuka çıkar çıkmaz sokağa döküldüğü; çoğunun ise başkomutan Recep Tayyip ERDOĞAN'ın çağrısıyla ülkesine sahip çıkmak üzere evlerinden akına kaın meydanlara döküldüğü tarih.
  241 şehit verdiğimiz binlerce yaralımızın olduğu gece.
  İstanbul ve Ankara'nın bombalandığı, tanklarla ateş açıldığı gece. TBMM ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bombalandı.
  O gece Anadolu'nun her yerinde halk sokağa döküldü ve birçok yerinde bir yanda halk, polis ve gerçek askerlerimiz, bir yanda asker kılığındaki hainler olduğu halde çatışmalar yaşandı.
  16 Temmuz 2016 günü sabah saatlerinde kesin olarak bastırılmış olan teşebbüs.
  15 Temmuz için söylenecek çok şey var ve belki de söylenecekler asırlarca tükenmeyecek.
  15 Temmuz denilince ilk başta aklımıza geliveren, tarihimize şimdiden kazınmış isim ve mefhumlar var:
  Yine yeniden ve hep: Millet
  Ömer Halisdemir (Tüm şehitlerimizi temsilen büyük kahraman)
  15 Temmuz Şehitler Köprüsü
  Kahraman Kazan
  Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan
  Tijen Karaş
  Fethullah Gülen (İnsanlığın yüz karalarından)
  FETÖ
  ...
  ...
  ...

  (28.11.2016 07:00)

fırat kalkanı operasyonu

  Türkiye'nin 24 Ağustos 2016 itibariyle Suriye'nin kuzeyinde başlattığı sınır ötesi hava ve kara operasyonu.  --- alıntı ---
  Türk Silahlı Kuvvetleri ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde terör örgütü IŞİD'e yönelik başlatılan Fırat Kalkanı Operasyonu'nda, Özgür Suriye Ordusu 12 saatte Cerablus'a girdi. Köyleri tek tek alarak ilerlediler.

  ÖSO, Türkiye sınırına üç kilometre mesafedeki Keklice köyünü IŞİD'den aldı ve terör örgütünün bayrağının yerine kendi bayrağını dikti.

  Keklice'den sonra operasyona devam eden Türkiye destekli muhalifler Tel Şair, Elvaniye ve Göğüncük köylerinin denetimini sağladı.

  Terör örgütü IŞİD'in Türkiye sınırıyla doğrudan temas kurduğu son nokta olan Cerablus'a doğru ilerleyen birlikler, 100'e yakın militanı öldürdü.

  20 tankın sınırı geçtiği harekatta birlikler sınırdan içeriye doğru ilerledi. ÖSO birlikleri Cerablus merkezine girdi. AA ÖSO'nun Cerablus'ta kontrolü sağlandığı duyurdu. Çatışmalarda bir ÖSO mensubu ölürken evlerde patlayıcı aranıyor.
  http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-haberleri-cerablus-da-b-gundem-2300310/

  --- alıntı ---

  (25.08.2016 11:00)

cerablus

  Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında tekrar gündeme gelmiştir. Güney sınırımıza oldukça yakın olan Cerablus kenti, mevki itibariyle Türkiye'nin sınır güvenliği için kilit noktadadır.
  (25.08.2016 11:00)

fetö

  Fethullahçı Terör Örgütü'nün kısaltılmışı.
  Sadece Türkiye'ye değil, İslam alemine ihanet etmiş olan; yalan dolan, düzenbazlık, kumpas, cinayet, komploculuk vb. her türlü melaneti barındıran tarihin en rezil terör örgütlerinden birisi.
  (25.08.2016 11:00)

aylan kurdi

  birkaç gün önce henüz üç yaşındaki bedeni Bodrum'da kıyıya vuran Suriyeli melek yüzlü yavru. İnsanlığın* bir evladı. Kendisinden birkaç metre ötede karaya vurmuş abisi ve annesiyle birlikte sahilde yüzü koyun ve cansız vaziyette yatarken fotoğraflandı. Ailesiyle birlikte Avrupa'ya oradan da Kanada'ya gidecekti. Yeni bir başlangıç yapacaklardı. Harabeye dönmüş ülkelerini terk etmek zorunda kalmışlardı. Geldikleri yerde kan, gözyaşı ve zulüm vardı. Gitmeye çalıştıkları yerde ise insanlık eksikti. Arada kaldılar. Koca dünyada sığınamadılar.
  Minik Aylan, giderken gerisinde sessiz bir çığlık bıraktı. Yeryüzünde esas karaya vuranın insanlık olduğunu haykırarak...
  (03.09.2015 23:00)

gece kirpikli kadın

  Söz ve müziği Zeki Müren'e ait olup, Zeki Müren'in hiç söylemediği ya da söyleyemediği muhteşem Türk sanat musikisi eseri. Muhayyer Kürdi Makamındadır.

  Gece kirpikli kadın aşkıma siyah bakma
  Zaten yakanlar yakmış bir alev de sen yakma
  Beyaz papatyalar tak at o siyah gülleri
  Sensiz nefes alamam beni bana bırakma
  Zaten yakanlar yakmış bir alev de sen yakma
  (03.09.2015 22:00)

sayfa: 1-2-3...-169

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.