son beğenilen tanımları     

genel istatistikler
toplam6
bugün0
dün0
bu ay0
geçen ay0
toplam +1
toplam -0

önder bilge

  duman grubunun menajeri, nr1 müzik'in genel müdür yardımcısı ve jingleart'ın patronu olan karizmatik kişilik, aynı zamanda usa'da müzik eğitimi almış olan önemli müzik adamlarımızdan biridir. 2005 yazında "önder bilge project" adı ile yayınlanan jazz ve funk ağırlıklı muhteşem bir de albümü bulunmaktadır. tüm bu meziyetlerinin yanı sıra, bir çok başarılı reklam, film, dizi, belgesel ve jenerik müziklerine de imza atmıştır. halen sahibi olduğu jingleart'ta müzik çalışmalarına bir yandan devam etmektedir.
  (13.05.2006 14:08)

bernard edwards

  1980'li yılların efsane grbu chic'in muteşem groove'a sahip bas gitaristi. unutulmaz hit şarkılara da imza atan sanatçı 1996 yılında zatürre'den ölmüştür.
  (06.05.2006 17:56)

tylolhot

  içeriginde 500 mg parasetamol bulunduran bu ilaç, tüketildiğinde vücuttan terleme sonucu minarellerin kaybına yol açatığı için doktorlar tarafından çok geremedikçe kullanılmaması tavsiye edilmektedir.
  (20.04.2006 16:10)

bahariye caddesi

  kadıköy'ün simgesi haline gelmiş olan, 90'li yılların başından itibaren mevcut yönetimdeki her belediye tarafından güzelleştirilme adı ile gereksiz tadilatlara maruz bırakılsa da kendine özgü dokusundan hiçbir şey kaybetmeyen, son bir yıldır üzerinden tramvay geçen, moda ile altıyol arasındaki trafiğe kapalı cadde.
  (19.04.2006 13:34)

kahve

  eskilerin tabiri ile bir fincanının bile kırk yıl hatırı olan, günümüzde çok fazla alternatifi ile her damak zevkine hitap eden, aroması ve tadı ile vazgeçilmez olsa da, içerdiği kafein'den dolayı azı karar çoğu zarar bir içecek.
  (19.04.2006 13:24)

haluk bilginer

  ankara devlet konservatuarı tiyatro bölümü'nden 1977 yılında mezun olan, daha sonra yurt dışında 1 yıl tiyatro öğrenimi gören usta tiyatrocu.

  yurt dışında da sayısız müzikal ve sinema filminde de rol alan usta tiyatrocu, ülkemizde; gecenin öteki yüzü, ateşten günler, safiyedir kızın adı, son söz sevginin, eyvah babam, tatlı hayat, sayın bakanım ve yine de aşığım gibi çok sevilen diziler ile; iki kadın, istanbul kanatlarımın altında, nihavent mucize, usta beni öldürsene, harem suare, fasulye, güle güle, filler ve çimen, neredesin firuze, hırsız var, hacivat karagöz neden öldürüldü gibi çok öenmli filmlerde rol almıştır.
  (19.04.2006 13:15)

sayfa:

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.