rüştü reçber

  sözlükten uçurulma sebebi
  (25.06.2008 23:27)

google davasi

  ak parti, bu iddiaların savunmasını yapacak kadar kendisine güveniyorsa,* delillerin, iddiaların nereden toparlandığını önemseden savunmasını yapar. google mış yahoo ymuş umursamaz. *
  (18.06.2008 12:13)

mayi olmak

anarsi nerede anarsist orada

  sınav tarihlerini bana hatırlatmasını şiddetle rica ettiğim vampir. nolur be bari bu sene finallere giriyim *
  (16.06.2008 14:39)

midesi kanla dolu sivrisinek

  duvarda kan lekesi bırakır. *
  (16.06.2008 08:34)

turko terimo

  nereli olduğunu anlamadığım teknik direktör. ingilizce konuşuyor anlamıyoruz, e tükçesini zaten anlamıyoruz. biri beni aydınlatsın.
  (15.06.2008 22:54)

atatürk ü sevmeme hakkı

  humeyni'yi sevenleri iran'a yollamak isteyenlerin, che'yi sevenleri nereye yollamayı düşündüklerini merak etmekteyim.
  hep işinize göre davranın anasını satıyım, tek doğru düşünce sizin, başkasının farklı düşünmeye hakkı yok di mi? olay atatürk'e saygıya, ezana kadar gidiyor. kardeşim sevmemekle ne alakası var bu durumun, bir insanın başka bir insanı sevemeyeceğini, içinden gelemeyeceğini düşünemiyor musunuz? daha önce de belirtilmiş, bu ülkede sevilmeyen başka hiç bir lider olmamış mı?
  şunu karıştırmayalım, evet bir insanın atatürkü sevmesi için milyonlarca sebep var, ben inanıyorum ki atatürkü sevmeyen kitle de çok az ülkemizde. aksini düşünenin zaten yakın tarihten haberi yok demektir, tarafsız olaya bakamıyor demektir. ama bu durumun atatürk'ün sevilmemesi yasak olan bir insan haline getirilmesi çok saçma, zaten bu tartışmaların sebebi atatürk'ün tartışılamaz bir insan haline getirilmesinden kaynaklanmıyor mu?
  biriniz de çıkın diyin ki, atatürk de sevaplarıyla günahlarıyla yaptıklarıyla* yapamadıklarıyla* ülkesi için ömrünü harcamış, gazi olmuş, büyük dehasıyla ülkesine hizmet için çırpınmış bir devlet adamı. kabullenin artık daha fazlası veya daha azı olmadığını.

  kişisel not: atatürkü seven, ankaralı olmam sebebiyle sık ziyaret ettiğim ankarada anıtkabire küçük kuzenlerimi alıp ruhuna fatiha okumaya giden biriyim. kabullenemeyip rahatsız olduğum şey bu kadar taraflı davranılması. cheyi sevenlerin burada kalmasına laf söylemeyip, humeyniyi sevenleri irana gönderen, başörtüsü ile okumak isteyenleri suudi arabistana gönderen, ineğe tapanları hindistana gönderen, yahudileri israile, hristiyanları vatikana gönderen hızını alamayıp gurbetçileri almanyaya gönderen * bu zihniyete karşıyım. biz yıllardır farklı kültürleri bir arada yaşatabilmiş bir milletiz, nedir bu farklılıkara tahammülsüzlük?
  (14.06.2008 09:55)

türkuaz renkli milli takım forması

  milli takımın forma rengiyle şehit kanının, çininin, osmanlının ilişkilendirilmesini hayretle karşıladım. şahsi görüşüm o çok eski klasik beyaz, göğsündeki çizgide ay yıldızlı formanın daha iyi bir seçim olacağıydı. bu şekilde düşünmemin tek sebebi de estetik görüntü, turkuazı çok fazla sevmemem vs vs. çok da abartmamak lazım.
  (13.06.2008 11:37)

vladimir

vakit

  nakittir. *
  (12.06.2008 17:39)

şarj

  azımsanamayacak bir topluluğun şarz olarak telaffuz ettiği kelime. özellikle erkeklerin bu şekilde telaffuz etmesi aşk hayatlarını direk etkilemektedir.
  (12.06.2008 17:36)

evde kavanoz kapağı açıcısı olmak

  açılmadığı zaman mutlaka eller terlidir, kavanozun kapağı ıslaktır, kapak şişmiştir. ben şu zamana kadar * hiç bir erkekten mazeretsiz bir "açamıyorum" lafı duymadım.
  (12.06.2008 17:28)

vampircik sözlük

  günde 40-50 tanımlı, 3-5 online vampirli günlerinden sonra ohh bee dedirten, canlanmış sözlük.
  (12.06.2008 17:26)

mandatory

  ingilizcede "zorunlu, zaruri, şart" aynı zamanda "diğer bir ülke üzerinde mandası olan ülke" anlamına da gelmektedir.
  *
  (12.06.2008 17:20)

tomsfed

sayfa: 1-2-3...-34

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.