bizim büyük çaresizliğimiz

  iki dostun dostluğun ötesindeki hikayesi. okurken kıskandım, izlerken kıskandım. en iyi film uyarlamalarından biri bence. barış bıçakçı öyle güzel yazmış ki bu hikayeyi, diğer kitapları ister istemez sönük kalıyor yanında.
  (06.07.2012 04:22)

ranbir kapoor

  rockstar ile en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştır, hayırlı mübarek olsun. çocuğum oskar almış gibi sevindim bana ne oluyosa! hakettiği kesin vesselam.
  (06.07.2012 04:18)

rockstar

  rockstar bollywood'u salladı desek yeridir, hem ödülleri süpürdü, hem de klasik izleyiciyi ters köşeye yatırdı. ''nasıl sanatçı olunur'' sorusunu ''acı çekerek'' diye cevaplıyor. filmde adamımız ranbir kapoor'un gün gün delirişini aşkını kaybettikten sonra müziğinin nasıl yön değiştirdiğini filan izliyoruz. a r rahman gawwaliden hard rocka kadar acayip bir soundtrack yapmış, her şarkı diğerinden iyi. film vasat üstü, ama fragmanlardan umduğum kadar taş değildi.
  (06.07.2012 04:16)

guzaarish

  sanjay leela bhansali'nin son filmi. biraz üzülerek izledim, çünkü sanjay'ın çıtasının altında kaldığını itiraf etmek lazım. mekan çekiminin ağırlıklı olduğu filmlerde çok sağlam bir senaryo gerekiyor. bu açıdan çok izleyiciyi doyurmuyor, duygusal olarak sürekli gerilimli bir çizgide tutuyor. özellikle hritik roshan ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu bir kez daha ispatlıyor, aishwarya ise udi sahnesinde koparıyor. finali zayıf, gel gör ki sanjay'dan babam çıksa izlerim diyerek izledim. pişman mıyım hayır ama sanjay leela bhansali'nin devdas ve black'teki görkemli günlerine dönebilmesi için çok sağlam senaryolu yeni yüzleri oynatacağı iyi bir film gerekiyor.
  (06.07.2012 04:11)

raavan

  mani ratnam ustanın değişik tarzlara yöneldiğinin göstergesi, zira kendisi bollywood izleyicisinin az çok istediği veren bir yönetmendi. başrolde yine aishwarya rai ve abhiskek bachchan var. mitolojik bir hikayeye dayanıyor esasen, hint anlatılarında raavan pek çok yüzü olan bir kötülük tanrısı. bu filmde gerçek kötülük nedir, kimdir kötü gibi bir soruya cevap arıyor. oyunculuklar zayıf gel gör ki üstad a r rahman yardırmış soundtackte. filmin çekildiği bakir coğrafya ve çekim kalitesi de on numerö.
  (06.07.2012 04:01)

ranbir kapoor

  pek sevgili ranbir yeni filmi rockstar ile hindistanı sallamaya hazılranıyor. bu çocuk hem yeteneği hem tipi hem de sempatikliği olan ender bollywood oyuncularından. yolun açık olsun ranbir, reklamını yapmaya devam ediyoruz :)
  (01.11.2011 22:26)

tepecikli

  kibariye'nin kına geceleri listesi top 10 a 1 numaradan giren şarkısı. ve fakat o klip? kimin gazına geldin de o klibi çektin kiboş? herhangi bir çingene düğünü de iş görürdü fazla fazla. o bir metre boyunla neden o acayip elbiseyi giyip oynamaya çalıştın? peki ya o gece klübündeki amaçsız kalabalık? o at gibi kızların zorla oynamaya filan çalışmaları? seni koydukları o yıkıntı tadındaki koridorumsu yer ve senin orda çırpı görünümlü sarı saçlarınla çılgınca oynama çaban oldu mu? yakıştı mı sana? yakışmadı. ilk iş kuaförü, iki imaj meykırı üç yönetmeni kov. benimle çalış.


  bir gülüşün var bu bana yeter
  bir bakışın var dünyaya bedel
  ey güzeller güzeli
  ey melekler meleği
  söyle bana kimsin sen

  kaşına gözüne vuruldum onun
  boyuna posuna hastayım onun
  eyy güzeller güzeli
  eyy çapkınlar çapkını
  söyle bana kimsin sen

  tepecikli mi kuruçaylı mı kasımpaşalı mı menemenli mi
  tepecikli mi kuruçaylı mı murtakeli mi bursalı mı
  eyy güzeller güzeli
  eyy melekler meleği
  söyle bana kimsin sen

  bir gülüşün var bu bana yeter
  bir bakışın var dünyaya bedel
  ey güzeller güzeli
  ey melekler meleği
  söyle bana kimsin sen

  kaşına gözüne vuruldum onun
  boyuna posuna hastayım onun
  eyy güzeller güzeli
  eyy çapkınlar çapkını
  söyle bana kimsin sen

  tepecikli mi kuruçaylı mı kasımpaşalı mı menemenli mi
  tepecikli mi kuruçaylı mı murtakeli mi bursalı mı
  eyy güzeller güzeli
  eyy melekler meleği
  söyle bana kimsin sen
  (29.10.2011 01:54)

çiçekçi kız

  taylan detonelikte bir aşama kaydetmiştir bu şarkıyla. ama sezendeki gibi doğallıkla değil nasıl demeli yeteneksizlikle aman beni böyle söylerken seviyorlar zaten gibi bir gıcıklık var şarkının havasında. "çiçekçi kız hastayım ona" kısmı da olmasaydı toptan silmek zorunda kalırdım bu şarkıyı. yine de gönülçelen denen o dizide zerre yeteneği olmayan sopa ablanın söylemeye daha acıklısı oynamaya çalıştığı o sahneyi gördükten sonra taylanı öpüp başıma koyarım yani. o tipinle zaten bi düğüne gitsen bi de o yeteneksizlikle onca gaconun içine düşsen seni yolarlar hacı. dışlarlar çok pis.
  (29.10.2011 01:41)

abe kaynana

  izmirli taylan'ın sezen- gamzeli yarim üçlemesinin son ayağıdır. taylan bariz bir şekilde özenle söylemiştir bu şarkıyı. sezendeki paçozluktan eser yoktur.

  sevenleri sevdiğine vermediler, vermediler
  güzel gözlüm seni bana çok gördüler, çok gördüler
  abe kaynana da naaptın bize de
  naaptın bize
  biz birbirimizi çok sevdik
  kaçıyos bize
  kaçıyos yarimle

  sonundaki zurna solosunu çalan dayıya da saygılar burdan.
  (29.10.2011 01:35)

sezen

  izmirli taylan'ın bence en güzel şarkısıdır, arada kararsız kalıyorum ama öyle galiba. neden çünkü daha taylan o zamanlar kendi halinde bir adamdı, istediği gibi bağıra bağıra detone olarak söylüyordu şarkılarını.

  sabah olur erken kalkar
  maaalede çıkar çalım satar
  sordum ben bu,bu kim diye
  maaalenin güzeli sezen diye

  sabah olur erken kalkar
  yalınayak? çıkar çalım satar
  sordum ben bu kim diye
  maaalenin güzeli sezen diye

  hadi kızım sen olasın sen bana
  gece gündüz düğün yapacam sana
  hadi kızım sen olasın sen bana
  maaalede düğün yapacam sana

  akşam olur erken yatar
  anasına kızar çalım yapar
  akşam olur erken yatar
  babasına kızar çalım yapar

  sordum bu kim diye
  maaalenin güzeli sezen diye

  hadi kızım sen olasın sen bana
  gece gündüz düğün yapacam sana
  hadi kızım sen olasın sen bana
  maaalede kına yapacam sana

  erken kalkaaar derken ki tribi ve sonlara doğru bir sorduuuğğuum derken yaptığı nağmeler oy oy oy!

  (29.10.2011 01:30)

gamzeli yarim

  izmirli taylan'ın kına gecelerine bomba gibi düşen 3 şarkısından biridir kanımca.

  güzel yüzlüm tatlı dillim, aşkına deli divaneyim
  canım birtanem hayatım benim
  tek bir isteğim gül bana yarim
  gamzeli yarim güzel yarim
  hayatımın anlamı yarim
  düşmanlar patlasın kıskananlar çatlasın
  menemen'in güzeli ezine'nin şukarı
  güzelsin güzel, güzel yarim.

  kızım ben sana ne diyeyim yaaaa diye cinnet geçirip en sonunda güzelsin güzel, güzeeeel yariiim diyerek bağladığı sonu bambaşkadır.
  aman samet bey maşallah! tan bahsetmiyciim bile.
  (29.10.2011 01:20)

pembe şalvar

  izmirli erco'nun söylediği müzikal kalite açısından çağlar ötesinden gelen süpersonik şarkı. bir dönem taylan söylüyor sandım ama taylan için fazla temiz bir türkçe olmasından dolayı söyleyenin başka biri olduğunu ancak anlamış bulunuyorum. bütün roman havalarındaki o tekrar üstüne tekrarla biraz damat halayı tribine girse de dokuz sekizliktir nihayetinde. candır.

  ayağına pembe şalvar giyer, kollarını kaldırsa o bile yeter
  onun adı narin de anası da güzel
  kollarını kaldırsa o bile yeter
  daykolu kız, naykolu kız
  kollarına takacam da burmalı kız

  şeklindeki sözlerinden de anlayabileceğimiz gibi narin ablamız baya güzel oynayan biridir. kollarını kaldırsa o bile yeter, o derece.
  (29.10.2011 01:13)

zettai kareshi

  caponların yalnızlık ve mutsuzlukta dibe vurduğunu gösteren dizi. robot ne lan! şaka mısınız? anammmm! çalışmaktan yaşamaya, hentai okumaktan sevişmeye gerek duymayan caponlar son olarak robotlardan erkeklere de ihtiyaç duymuyorlar anlaşılan. bariz bir şekilde tırstım bu insanlardan. zaten her fotoğrafta aynı hareketi yapan bir millet robotlaşmış sayılabilir mi? neden olmasın diyor ve sallamasyon tespitlerimi bitiriyorum. - itaatsiz sakın eksi verme gözün sevem :P - yukardaki foto rüyama girmese bari yav :S
  (15.09.2010 03:32)

george michael

serdar ortaç

  bi mizah dergisinde hakkında çıkan karikatür tam olarak durumu anlatıyor. iki hırsız serdar ortaç'ın ofisine giriyor ve biri diğerine diyor ki:
  bi bu mu varmış lan koca kasada! uyak sözlüğü!

  müthiş uyaklarından aklıma geldiğince bir kuple yapayım efem:

  -jötem ille de jötem, emret uğruna dağları aşıp gelem
  -izine alışalım, huyuna çalışalım, dışı buz içi balım
  -sanıyorlar diz çöker aşk önümüsseee, bu zamanlar fazla gezenlere visseee veren yok - o öyle söylüyor valla-
  -içimde yorgunluğu mutsuzluğumun, sebebi bir tek sensin bu umutsuzluğumun
  -hani o tatlı gönül çiçeğim, hani kanatlı beyaz meleğim, bu gece zevk i sefa edelim
  -seni yağmurlar aldı ben ne diyem, kime yar oldu kaldı ben ne bilem, yine gurbet başında memleketim, tadı yok şimdi sensiz hürriyetin
  -bütün acıları yazıyorum vasiyetime, sana yakışanı yapıp onu oku o zaman, gram acımadı kötü diye vaziyetime, sana yakışanı yapıp onu koru o zaman


  aklıma geldikçe eklerim, başım döndü hakkaten. (bende ne pis serdarcıymışım meğer)

  (15.09.2010 03:19)

sayfa: 1-2-3...-67

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.