komşusu açken tok yatan bizden değildir

  sosyal ve sosyalist anlayışın dinsizlikle bağdaştırılmaması gerektiğine dair küçük bir ipucu. *
  (09.01.2008 15:26)

bayan doktor

  bayana bizim oralarda kadın diyolar, bayan diyene de gülüyorlar mantığından yola çıkarak. (bkz: kadın doktor)
  (09.01.2008 15:22)

eagles of death metal

  garip adamlar. ismine bakıp yanılmamak lazım bildiğin stoner a azcık yumuşaksı unsurlar ekliyosun davula da josh homme abimizi oturtuyosun ''kendisi queens of the stone age in solisti, lead man i, ekstra libidolusu olur'' sonrası malum.

  ayrıca pek hoş bir şarkıları için (bkz: i want you so hard)
  (09.01.2008 15:18)

marla singer

  gebersin denilebilcek eski vampircik kullanıcısı şimdilerin doktorcusu. severek izliyorum kendisini. bir sonraki hamlesi acaba nolucak?
  (09.01.2008 15:07)

ilk aşk

  üç beş çılgın hormonun ''hadi abi git konuş bak feci'' gazıyla koşarak ve isteyerek tuttuğumuz zamandır. aşk filan acı verici şeyler ve bizler iflah olmaz mazosiştleriz, o ayrı..
  (05.10.2007 23:46)

namaz için uçağın kıbleye döndürülmesi

  eylemsellik sonucu bir türlü kıbleyi tutturamayacak, sonunda aleti bozup düşürecek zihniyetin çekirdek eşliğinde izlenesi eylemsisi. hayır adam kıbleye dönse o da problem. sen seferisin kardeşim, bak beleş yemek, uçan memeli, kır dizini otur. **
  (05.10.2007 23:40)

warner bros

  çocukken gördüğümde heyecanlandığım yegane grafiklerden '' tabi o zaman grafikmiş, kuntellikmiş bilmiyoruz sonradan sonradan'' bünyesinde bulundurduğu bilimum daniskalık sayesinde bizi uzunca kendine bağlamış, yaş 15 i geçince* '' bu ne lan fizik kanunlarına aykırı'' diyerek kaçtığım kapital odaklı firmaymış meğer.
  (05.10.2007 23:33)

denize işemek

  bir barzoluk örneği olarak insanlık tarihine geçmiş ilginç eylemlerden. su koyuverme olayında son nokta. hayır o sıvının içinde yeterince organizma var bir de senin üreni mi çekicez? di mi ama? *
  (05.10.2007 23:29)

maikule

  vampircik sözlükle facebook adlı bir ilginç fasiletede karşılaşıp önce, nasıl ya sonra tabi lan diyen kişi. ayrıca seviyorum seni gilgalad. *
  (05.10.2007 23:26)

s08

  bir çalışma, eskiz, hazırlık, basamak ve benzeri bilimum amaçla kurulmuş olan site. mimari ve grafik tasarım içerekli bu sitede ben ve bir kaç arkadaşımın çalışmalarına ulaşılabilir.

  şimdilik http://s08.jimdo.com adresinden ilgilenenlere hizmet vermektedir.
  (18.08.2007 16:55)

cumhuriyet mitingleri

  kökü ''meeting'' di yanılmıyorsam. hani şu toplaşmak* olan. işte onun türkiye ''cumhuriyeti'' nin sürerliği için yapılmış olanı. amacı kesinlikle şov değil. demokrasinin cilvesi olan çoğunluk bazlı seçimlerde sessiz kalmaya kendini mahkum etmiş kitlenin '' hani oy kullanmadılar'' *
  -ne yaptık lan biz?!!!
  nidasıyla silkinip ninnilerle gittiği uykudan döndüğü harekettir.
  onlar niyetlerini açıkca belli ettiler. laf çarpıtmadılar ve ''lan'' la ''ana'' yı aynı metin içine düzmediler.
  onların çoğunun evinde tdk sözlüğü var ama gel gör, belli kesimlerden yatarak gelir sağlayamadıkları için ''it'' gibi çalışmak zorunda kaldılar ve '' allahım sen bizi şeriattan koru dediler''
  cevapları naifce oldu kelmeleri şairene dizemediler. laf cambazlığı boş adam işidir, bu adamlar boş kalamadılar. şu saatlerde boş kalmış bir adam olarak ben cevap veriyim.

  ''allahım sen bizi, seni reklam olarak kullanabilcek kadar düşmüş karanlık zihinlerden koru, çünkü onlar senin adını anarken bile hile, hurda peşindeler. ''

  amin..
  (20.05.2007 03:16)

ben yaptım oldu

  mimarlık öğrencilerinin favori argümanı. bir örnekle;

  a: evladım niye bu konsol 5 metre, aç bak bakalım yönetmeliğe..
  b: hocam o konsol şimdi burdan böyle oluyor, şurdan şöyle taşınıyor.
  a: amaç?
  b: ....
  a: ?
  b: ben yaptım oldu.
  a: bravo!

  gibi.
  (27.03.2007 14:09)

teargas

  katatonik şizofrenik, ultra mega ve bir o kadar da yalan şarkı. yok gözüme kum kaçtı yok çöp çarptı, ağlıyorsam sebebi budur temalı müziğimsi. ben severim o ayrı.

  ayrıca (bkz: katatonia)
  (18.02.2007 05:43)

ösym mancınığı

  soyut bir kavram olmakla birlikte çoğumuzun hayatında önemli rol oynamıştır bu mancınık. genç, ilkokulda başbakan,ortaokulda pilot, lisede ise doktor olmak istemektedir fakat burda isteklere, eğilimlere göre yönledirilmez sabiler. çünkü onlar için önceden kurulmuş ''ösym mancınıkları'' vardır. bu mancınık kahramanımızı mühendisliğe, grafik tasarıma, dişçiliğe atabilir ve bu tamamen kasnağın o anki gerginliğine bağlıdır. sonuç; okulundan, mesleğinden sonrasında ise hayatından memnun olmayan tonla aydınlanmış işsiz ya da zorunlu bordrolu. böyle kutsal bir aparattır kendisi, saygı duyarım.
  (05.02.2007 22:45)

offspring

  punk'tı bunlar. fakat bir insan kaç yaşına kadar naif ve asi duygular besleyebilirki? bir de para var tabi işin içinde. yine de dinledik dinlettik, sevilmeyene ve sevdirmeyene onların eşliğinde küfrettik, saygıyla anıyoruz amcaları.
  (27.12.2006 18:22)

sayfa: 1-2-3...-19

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.