vampircik sözlük

  eskiden bir ana sayfa vardı. kimseyi göremiyorum. nerede bu sözlük milleti? imdat dedirten...
  (09.05.2015 02:54)

muhteşem yüzyıl

  günlerce harem görüntüleriyle reklamı yapılan yeni tarih dizimiz. öncelikle hayırlı ve de uğurlu ola inşallah. erhan afyoncu gibi değerli bir tarihçinin danışmanlığını üstlenmesi hasebiyle, birkaç bölüm daha izlenerek not verilmesi gereken dizidir. senaryosunu fantastik bir dünyası olduğuna kani olduğum meral okay'ın yazıyor olması bendenizi biraz tedirgin etsede osmanlı tarihine son derece vakıf ve de hakim olan, erhan afyoncu'nun yüzüsuyu hürmetine beklenesi ve izlenesi dizidir. iyisiyle kötüsüyle ceddimizi görmek umudumuzdur, lakin hürrem gibi bir şeytanın ceddimiz olduğunu kabullenmek elbette zordur. bu arada osmanlı soyunun torunlarının da hürreme değer vermedikleri ve adını dahi anmak istemedikleri de günümüz televizyon programalarında kendi ağızlarından bizzat duyulmuş ve izlenmiştir. osmanlı torunlarının asaleti de bu ve benzeri durumları kabullenmelerinden gelmektedir zaar...
  (05.01.2011 23:30)

eski sevgiliyi unutamamak

  sevgili hitabın sevgiden geliyor ise ve zamanın birinde, " gel ey sevgili gel, laleler arasında gezme zamanı geldi" diye seslenmiş isen unutmak ayıp değil mi?
  (13.06.2010 03:14)

sigara içmediğiniz için teşekkürler

  bana teşekkür etme hıyar devlete et... gün gelecek bu teşekkürün altında 62 lira fırlatacak her akıllı adam rica ederim diyerek bir tane tüttürecek dumanının sonunun gelmeyeceğini bilse bile...
  (13.06.2010 03:09)

küçük rüzgar

  sevgili dostu hazeyame vesilesi ile bir kahvenin 40 yıl hatırı olduğunun koskoccaa bir yalan olduğunu tecrübe etmiş ve dahi bir 40 yıl daha güzel hatırım kalmasın diye hazeyame'ye kahve pişiripte içirmeyecek olan vampirdir. sizleri seven ve de çok özleyendir. 4. yılımızda gözlerin bu vampiri bilhassa hatırsız dostum hazeyame tarafından aramış olması bizi pek bir mutlu ve de bahtiyar etmiştir. ancak ne demişler her işin başı sağlık. özellikle de akıl sağlığı. fakat, akıl sağlığımı kaybettim ve hükümlüdür üstelik de çok tehlikeli. geçmiş zirvelerden küçük rüzgarlı zirve tecrübesi olanlar akıl sağlığı yerinde küçük rüzgarla bir sarhoş iken sağlıksızı ile kimbilir ne zil zurna olurdu. korudu tanrı sizi. ama yine ne demişler gönüller bir olsun bedenimiz olmasa da gönlümüz vampircik ve vampirlerledir. vel hasılı bizim gönlümüz sizinle ya sizin ki?...
  (13.06.2010 03:03)

cüneyt gökçer

  Türk tiyatro tarihinin en usta en önemli isimlerinden biriydi. 89 yıllık ömrünü ailesi ile birlikte edep çizgisi içinde geçirmiş örnek bir sanatçıydı. Tiyatroda bir çok Türk eserinin sahnelenmesine öncülük etmiş bir kimseydi.1920 de doğdu. 1942 yılında konservatuvardan mezun oldu. Bugün itibari ile 89 yıllık hayatı son bulmuştur. 1963'de Yunanistan Krallığı'nın l. Georges nişanının Oficcier rütbesiyle, 1970'de İtalya Cumhurbaşkanlığı tarafından Commandatore nişanıyla ve daha sonra Polonya Kültür Nişanı ile ödüllendirilmiş olan Gökçer, ülkesinde de 1981 yılında Devlet Sanatçısı unvanını almıştır. behlül ve bihter'in büyük aşkında bugün ne olacak çıkmazı haberlerinin arkasında gözden kaçabilecek çok acı bir haber.
  (24.12.2009 11:26)

çocuk şarkıları

  pek öğretici eğitici ve depresyona prozak etkili şarkılar. işte en bayıldığım...

  adı bir bebenin güncesi falandır zaar

  sabah kalktım erkenden
  saatim çaldı zıy zıy zıy

  yüzümü yıkadım şapşap şap

  yemeğimi yedim ham ham ham

  dişimi fırçaladım fıyş fıyş fıyş

  servisim geldi düüt düüt düüt

  okula gittim rap rap rap

  sınıfa girdim günaydınnnn
  (26.11.2009 21:23)

sevdiğim kız bana abi deyince

  sevdiği kadın tarafından duyulduğunda erkek tayfasının sinir sistemine ciddi zarar veren bir çeşit hitap şekli. bayan tayfası böyle hitap etmese daha iyi mi ne... zira ilişki de pek bir iğreti duran hitap.
  (26.11.2009 21:14)

yaprak sarması

  bayram ve bayan tayfasının altın günleri sofralarının vazgeçilmezi olmakla beraber her erkek kişisinin de bilinç altını üstünü süsleyen ve dahi pek zahmetle yapılan faydalı ve pek de leziz bir yemek. olsa da yesek.
  (26.11.2009 21:10)

eski sevgiliyi hala sevmek

  eski sevgiliye duyulan sevgi ve özlem alimallah akıl sağlığına zarardır. zira sevgi bir gönül işidir... ama gönülle başlayan bu sevme hali, sevgiliyle nihayetlenen bir ilişkiden sonra maalesef gönülden akla transfer olur ve insanın akıl sigortasını tamamen yakar. yeni bir tel takmak da nafile. iyisi mi sigortayı baştan aşağı değiştirmek, tabi o sırada akıma kapılıp yanmadınız ise.
  (26.11.2009 20:15)

bayram

  günümüz hayatında gençler için bir garip yabancılaşma yaş alanlar için ise yabancıyla bile tanışma.
  (26.11.2009 20:02)

kadınları ağlatmak

  pek büyük bir nimettir. kimin ağlattığının ya da kime ağladığının önemi bile olmaz kimi zaman. ve hatta kimilerinin bir damlasından bile bi haber ve dahi yoksun olduğu bir tatlı şifadır. (bkz: gözyaşı )
  (19.11.2009 13:13)

ömer lütfi mete

  kendisini tanıyana kadar hakkında "valla delinin teki bu adam" dediğim, tanıştığımda ise "bu adam tam zır deli" kanaatine vardığım ve dahi sadece tanışmakla kalmayıp çalıştığım güzel insan... büyüklerin dediği gibi bu dünyada ya deli ya garip olacaksın. o da öyle yaptı. cesaret ve doğruluğunun adı delilik oldu kimi zaman.
  her mahallenin senin gibi bir deliye ihtiyacı var. bizim mahalle artık delisiz kaldı sevgili üstad. mekanın cennet olsun. biliriz ki tanrı hep sevmiştir delileri...
  (19.11.2009 09:51)

vampircik sözlük teki sorunlar

  dün gece diyara bağlanma çabalarım sonucunda ömrümü çürüten, beni dış kapı mandalı bile saymayan bir tatlı diyar... bir de tulkas ı bir türlü karmalamama izin vermeyen bir soruncal
  (16.09.2009 16:10)

mutluluk veren küçük şeyler

  mutluluk başlı başına o kadar büyük bir nimettir ki, nerden gelmiş, nasıl gelmiş, ne sebep olmuş, kim vermiş?, hiç önemli değil. zira hayatımızda olup olmadığı ve dahi görüp görmediğimiz çok daha mühimdir.
  (15.09.2009 01:05)

sayfa: 1-2-3...-18

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.