komando

  "televizyon kumandası" denılen * kumanda cihazına , bazı evlerde dilin dönmemesi sebebiyle verilen isim.

  örn:" oğlum!!! komandoyla oynama yahu. bırak bu kanal kalsın"
  (09.07.2007 14:16)

karamba karambita

  baltalı ilah, zagor teenay'ın yoldaşı felipe gomez martinez lopez çiko isimli sahsın şaşırma ifadesi.

  (bkz: ugh)
  (09.07.2007 14:13)

ugh

  teksas - tommiks gibi zamanının en etkili cizgi romanlarında yer alan yerlilierin şaşırma, hayret etme ünlemlerini ifade etmek için yazar - çizer tayfası tarafından kullanılan harf kümesi.

  (bkz: karamba karambita)
  (09.07.2007 14:12)

ateş suyu

  amerıkan yerlılerının , whiskey'e verdikleri isim.

  bu amerıkan yerlılerı, beyaz adam gelene kadar viski nedir, ne menem bır seydır , nasıl ıcılır vs bılmezdı. beyaz adam gelınce bu yerlılerı şapşal etmek ıcın bolca ateş suyu dagıttı ve köklerine kibrit suyu döktü.*

  amerikan yerlileri de intikamlarını afyon, eroin, kokain ile hala almaktadırlar*
  *
  (09.07.2007 14:10)

losemi a com

  bır tanıdıgımın vasıtası ıle ogrendıgım sıte.

  lutfen sıtedekı kurbanların sayısının artmaması ıcın, elınızden gelenı yapın.

  detaylar sıtede var.

  allah, dermansız cıle vermesın kımseye.
  (09.07.2007 14:05)

diş fırçalamak

  yıllarca yanlış yaptığımı muhterem hocamız, pirimiz, biricik hocamız, yaban ellerdeki gülümüz, hasretliğimiz fetullah hoca'dan öğrendiğim ; diş denen organlarımızı temizleme eylemine verilen ad.

  bu sitede bir vampirin konu hakkındaki açıklamları üzerine buldurttuğum vcd'de; hocamız - pirimiz ağlaya ağlaya diş fırçalamanın öneminden bahsediyordu.* ve ben de onu huş'u içinde dinledim; göz yaşlarıma engel olamadım ve artık biliyordum diş fırçalamanın ince detaylarını.

  allah ondan razı olsun.
  (09.07.2007 14:02)

alkol felakettir

  alkol ınsanlıgın en buyuk putudur. ınsan, hayvani duygu ve düşüncelerini işte bu alkol denen şeytan suyu ile ortaya cıkartmakta; sahte zevkler peşinde koşmaktadır.

  alkol tüm kötülüklerin anasıdır. insanı rezil eder. alkol, yasaklanmalıdır. bizi günaha sevk eder.

  alkol, berbat bir seydir. bir kadeh bile içilse, insanı pençesine alır. etlerini liğme liğme eder. zihnini bulandırır. hayatını karartır.

  alkol içenlerin en sert cezalara çarptırılması gereklidir. dilleri kesilmeli, gözleri oyulmalı, ibret-i alem için sürüm sürüm süründürülmelidirler.

  tadında bırakanlardansanız, bilemem tabii.

  gene de; bir bardak soğuk biranın ( araba da kullanmayacaksanız , akşam güneş batınca bu sıcakta evde balkondaysanız mesela ) sizi felakete sürüklemesi an meselesidir.

  (09.07.2007 13:35)

camilere ab standardı

  9-7-2007 tarıhınde gazetede rastladıgım habedır. habere gore :

  --- alıntı ---
  avrupa bırlıgı camılere bır standart getırmek amacıyla calısmalara baslamıs ve konunun uzmanlarından gereklı hazırlıkları yapmalarını talep etmıstır
  --- alıntı ---

  gunumuz turkıyesınden uzman gonderılmemesını ıstedıgım husustur. eğer ab bır hata yapar da , günümüz türkiyesinden konu hakkında görüş isterse şu tarz teklifler verilebilir; kullanılmış benzin bidonlarından minare yapılması ( sivas ve erzurumda görmüştüm ) , bina tepesine yani çatıya minare eklenmesi ( sanırım istanbulda bir varoş semtteydi. hani minare dikilirse, gecekondu yıkılmaz hesabı yapmışlar ve binayı komple cami yapmışlardı), cami içerisindeki halıların temiz tutulmaması ( örnek vermeme gerek yok, herhangi bir "modern" camiye gidin ve görün) , bozuk ve inadına yüksek volumlü hoparlörler kullanılması ( ses çok çıkarsa , ezan bagıra bagıra okunursa daha cok sevap kazanıyor ınsan. makam , nagme hak getıre).

  standart kavramı, medenıyet demektır.

  standart dendıgınde , kucuk nuansların ve guzel farklılıkların getırdıgı ahenk ve mutluluklara karsı olmak anlasılmamalıdır. standart, asgari müştereklerin belirlenmesi ve herkesın buna riayet etmesidir. kimse , yerel tadlara, yöresel ve etnik baharatlara* karısmamalıdır ancak temizlik, estetik, hijyen gibi konularda bir standart olması gerekmektedir.

  "benim standartım varilden minare yapmaktır. atalarım da bu sekılde yaptı. cocuklarım da yapacak" demek de saygı ıle karsılanmalıdır. ancak yuce tanrı bızı bu tarz ınsanların standartlarından korusun temennısındeyım.

  turk, ıslama arabın getıremedıgı sanatsallıgı getırmıstır*

  tum bu olumsuzluklar ve cirkinlikler yanında, turk'un zamanında yaptıgı camılerın standartına da ne ab ne de baska bır cıhan gucu yaklasamaz.

  * *
  (09.07.2007 13:26)

kriz masası

  yuce milletimizin , frenk medeniyetlerinden aldıgı bır olgudur. bu gafil gaffar gavur güruhu, cok onceden bılım denılen seytan ıcadı bır hayat bıcımıne kendılerını kaptırmıs ve sonucta " crisis management" * adı altında bır hayat duruşu bıle ıcat etmıstır.

  işbu gavurlar, bir krız cıktıgında ( ne olursa olsun ) hemencecik organize olurlar ve krızı cozmeye calısırlar. bu eylem esnasında , yetkılı ve ılgılı tum kamu ve ozel kurum ve kurulusların temsılcılerının olusturdugu gürüha verılen ısım kriz masasıdır. her ne kadar masa dense de, aslında bu gafiller çoğu zaman salon buyuklugunde odalarda toplanırlar * ve ıletısımde yasanacak tum eksıklıklerı, yanlısları bertaraf etmeye ; ılk agızdan gorusmeye ve sinerji yaratmaya* çalışırlar.

  ülkemizde de , devletimiz sağolsun, hemencecik bu tarz masaları oluşturmayı bu frenklerden öğrenmiştir*

  zaten " gereken her türlü önlemi alan" yüce yetkililerimize bu tarz masalarda yazık olmaktadır.

  öte yandan, gavur ve allahsız frenk cemaati, bir ufak ilerleme daha yapmıstır geçtiğimiz yüzyıl. kriz masası salt krizi çözmekle kalmıyor , olay sonrası o krizin tekrar etmemesi için her türlü değişikliği, yapılanmayı, önlemi, çözümü hal ediyor.

  kriz masası , okey masası olsa da; inançla ve azimle çalışan yetkililerimizim önünde kimse duramaz kanısındayım.** *

  (09.07.2007 11:11)

sistit

  idrar yolları enfeksiyonu. özellikle kadın kısmında cok görülür.

  anatomik olarak "içsel" bir yapıya sahip olan kadın fizyonomisi, bu tarz gram negatif ve gram pozitif bakterilerin üremesi için mükemmel bir ortam oluşturur.

  sistit tedavisinde antibiyotikler kullanılır ancak temizlik ( hijyen ) en önemli tedavi ( ve tabii ki korunma ) yoludur.

  belirtileri, sık sık ıdrara cıkma, ıdrar yollarında kaşınma, acı, idrarda kan, yanma hissi, tuvaletini tutamama olarak sayılabılır.

  ellerinizi sık sık yıkayın ve oraya buraya sürmeyin pis ellerinizi.

  ayrıca bilimsel olmasa da sadece hayat tecrübemle sabit olan bir hipotezime göre, erkek milleti kadın kısmından daha temiz oldugu için bu tarz hastalıklara daha az yakalanmaktadır.*

  * * *
  (09.07.2007 09:51)

jack daniels

  bırden fazla kez kömür filtresinden geçirilerek , ve yıllanmış meşe fıçılarda dinlendirilerek elde edilen jack daniels ürünlerine " gentlemens' jack " denir. dogal olarak daha pahalıdır.
  (08.07.2007 19:35)

erkek problemleri

  ilerleyen yaşla birlikte ; aşırı kilo, sigara tüketimi, spor yapmama, düzensiz ve yetersiz beslenme , stress gibi faktörlerle ortaya cıkması muhtemel olan; ve erkek cınsını, kolunu bile kaldıramayacak kadar halsiz bırakan problemlere verilen genel tanım.

  iyi bir doktora gidilmesi ile , çeşitli kimyasal takviyeler ve yukarıda sayılan olumsuzlukların azaltılması ile bu tür problemlerin giderilmesi olasıdır.

  zaman ılerledıkce karsılasılan bu tarz sorunların ustesınden gelmek ıcın , muhterem bılım adamı , saygın sahsıyet maltus'un 1 numaralı kuralını hatırlamak gerekır : " ısleyen organlar, gelısır ve güçlenir".

  işbu sebeple , maltus'un dedıgı gıbı, kollarımızı cok ama cok kullanmalı, kaslarımızın zayıflamasına musade etmemelıyız bız erkekler. sık sık yapılan push-up ve mekık hareketlerı de yararlı olur kanısındayım.

  (08.07.2007 19:27)

filistinliler

  filistin ülkesi olarak devrin tüm kaynaklarında işaretlenmiş* bölgede yaşayan halka verilen isim. dünyanın en eski kabilelerinden / topluluklarından biridir.*

  hz ibrahim'in oğullarına dayanan bir kan davası ile ibrani kabileleri ile rabıtaları vardır. bu kan davası bugün de sürmektedir.*

  filistinliler, ibraniler tarafından yurtlarından edilmişlerdir.
  (08.07.2007 19:11)

ahit sandığı

  pek muhterem mitamit'ın pek de yerınde verdıgı bılgılere ek olarak , ahıt sandıgının olculerı (bkz: yehova) tarafından dıkte ettırılmıs ve yapımında gozetmenlık de ıfa etmıstır kendılerı.

  (bkz: 10 emir) , (bkz: musa) tanımlarım.

  sandık hakkındakı efsaneler sonsuz olsa da, gunumuzde etyopya'da bır yahudı yerleşkesinde saklandıgı yonunde ıddalar ortaya atılmaktadır*

  sandık hakkında ortaya atılan bır dıger ıddıa da , sandıgın yapısı ıle alakalıdır. bır yalıtkan ıle ayrıstırılmıs , ıkı ıyı ıletken ve faraday kafesı seklınde bır yapıya sahıp olan sandıgın ( kı dokananı eşşek tepmişten beter edıyordu derler) ne tarz elektrık yuklerı depolayacagı hususunda bır elektrık/elektronık muhendısının goruslerıne basvurmak ıyı olur.

  sandık , ıcınde salt on emrı degıl, bence, baska seylerı de tasıyordu.* * * * * * *
  (08.07.2007 19:01)

kubilay olayı

  23 aralık 1930 günü sabah saat 6.20'de menemen kazar camii önünde başlayan,saat 9.00 'da sona eren ; 1924 - 1938 yılları arasında genc cumhurıyetın yasadıgı 18 ayaklanmadan bırı. ulkenın batı kesımınde yasanan tek ayaklanma. ( dıger ayaklanmalar dogu ve guneydoguda yasanmıs ve etnık kokene dayanmaktadır)

  giritli mehmet,Şamdan mehmet,sütçü mehmet ve emrullah oğlu mehmet emin , ayaklanmanın elebaşlarıdır. emrullah oglu mehmet emın lıderlıgındekı bu dörtlü, ki kendısı (bkz: mehdi) liğini ilan etmiştir , kıskırtması ıle ayaklanan halk* ; mehdi'nin bahsettiği 70.000 kişilik orduya katılmak için* şehir meydanında toplanmış ve cihat ilan etmiştir.

  yakınlardaki jandarma astegmenı kubılay, olayı haber alır ve az sayıda askerle olaya mudahale eder. manevra kursunları olan sılahlara (yanı kurusıkı kursun) ellerındekı tek güç olan sungulerı taktırır ve kalabalıktan mehdı ıle karsıkarsıya kalır. sayıca ustun olan mehdı ! kuvvetlerı , dın adına, ıslam adına, allah adına!!! bu astegmenımızın basını keser ve ısyana devam eder.

  gonderılen kolordu ıle ısyan bastırılır ve sorumluları asılarak ıdam edılır.

  bu cumhurıyet kanla , irfanla kurulmustur. dın perdesı altında yuce degerlere sıgınıp, allah adını dılınden dusurmeyen ama cukkasını dolduran, vatanı araba, yunana , gavura satanlara ragmen kurulmustur. ıktıdar sahıplerı (bızde degıl yahu, baska ulkelerde tabıı kı ) her zaman gaflet , delalet ve hatta hıyanet ıcıne dusebılırler.

  kurdukları tatlı duzenın devamı ıcın peygamberden bıle daha ıyı musluman gorunebılırler. fenafıllah efendılerın rısale i tedrısatından gecmeyı matah sanırlar. konusmak, arastırmak, munazara etmek onları ürkütür. ışıktan kaçanlardır onlar.

  menemen olayları kımı zaman kelle kestırır, kımı zaman dırı dırı yaktırır ınsanları.

  soguk demırın karsısına gecınce ınsan anlar, kımın allah'ı para ımıs , kımın allah'ı allah u teala .

  4 mehmetler , yalvara yalvara ıpte sallanmıslardır. kubılay ıse, gık demeden kelleyı teslım etmıs ; ve kellesı bayrak dıregınde sallanmıstır govdesınden canlı canlı kesılıp.

  allah rahmet eylesın.

  (08.07.2007 00:08)

sayfa: 1-2-3...-50

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.