kandan adam

  Uzun zaman oldu görüşmeyeli, selamlar.
  (10.05.2012 15:49)

müslümana acımak

  Hangi inanç, hangi inanca, hangi oranda acımalı? Bireyler, konu inanç olduğunda yetiştikleri toplumları baz alırlar, bir yaşından beri süregelen, karşı koyamadıkları bir baskı içinde dini inançlarını seçer (seçmek denirse) ya da seçtirilirler. Hristiyanlarda veya museviler de de durum değişmez. En azından büyük çoğunluğu bu şekilde olur. Ateizm, işte bu baskı durumuna biraz da karşı koyma isteğinden doğar. Dikkat edilirse baskı görmemiş ve iyi bir eğitim almış ailelerde ateist oranı daha fazladır. Bu yüzden Müslüman bir toplumda büyümüş bir kişi çok çok nadir durumlarda hristiyan (ya da başka bir inanaç) olur. Bu kişi genelde ateist olur. Bir ateistin ya da başka bir dini görüşün bir diğerine acıma lüksü yoktur. Bunu dile getirmek olsa olsa kışkırtıcılık veya aymazlıktır.
  (17.06.2009 15:18)

türkan saylan

  Ulusalcı olmak ne zamandan beri suç kapsamında? Aslında bu kadının ulusalcı suçu işlemesi cemaatlerin tekerine * çomak değil budaklı meşe odunu sokmasıyla aynı zamana denk düşmektedir.Neymiş efendim, goministmiş, ateistmiş bıd bıdı... Evet bu kadının Allah'ı yok, ama kocaman bir yüreği var. Sığabilene...
  (30.04.2009 10:53)

daniel gonzalez guiza

muhsin yazıcıoğlu na gösterilen abartılı sevgi

  Ne ironiktir ki, düştüğünde onu hemen aramaya başlayan akutun başındaki adam müslüman değil. Düşünmeden edemiyorum, kendisi bunu yaparmıydı acaba. Aklıma Sivas, Maraş katliamları geliyor hemen, yapmazdı diyorum içimden...
  Yine de körümüz ölmüş badem gözlü olmuş, varsın olsun.
  (01.04.2009 09:18)

29 mart 2009 yerel yönetim seçimleri

  Balığın, zeka gelişiminde ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sermiş seçimdir. Bir dahaki seçimlerde, özellikle Ankara'lılara kömür yerine balık yağı hapı dağıtılmalıdır.
  (30.03.2009 16:58)

uğur dündar

  Öncelikle biraz aydınlatalım;
  Zait Akman rtük başkanıdır ve hakkındaki iddialar ergnekon iddianamesinde değil, Almanya'daki deniz feneri davasında kurye olarak ortaya atılmıştır. Bu alman savcının iddianamesidir ve dellillerle de bunu destekler,(bu davanın sonuçlanmasını biz görmeyiz o ayrı mesele). Uğur Dündar'da bu soygun olayının elbette üstüne gitti. Çünkü haber değeri taşıyordu ve dava ile ilgili bir konuydu.
  Gelelim asıl meseleye,
  Bu iddianameyi biyografi falan zannedenler olacaktır ki, gerçek bu değildir *). Uğur Dündar'ın karısının bilimum ülke ziyaretlerinin bir çete davasıyla ne ilgisi vardır. Bu Dündar'a karşı bir iddia ya da bir suçlama değil, düpedüz özel hayatın ifşasıdır. Haber değrinden önce, kanunen bir delil ya da davanın seyrine etki edecek bir durum mudur? Bunu haberciler de değil, bizzat bir savcı konu etmiştir. Durum bu kadar vahim işte...
  (26.03.2009 13:07)

youtube

california

  Amerika'nın en kalabalık eyaleti. Hafta sonları kaldırımlarda adım atacak yer yok arkadaş. Çok pahalı burası, içkiye, sigaraya tövbe ettirecek cinsten. Hatta havaalanından çıkar çıkmaz dolar ve parfüm kokusunu alabiliyorsunuz. Hollywood'un burada olmasından kelli her an bir ünlü oyuncuya rastlayabilirsiniz. silikon vadisi de burada bulunur ve gezme amaçlı bi ziyaret edilip uzaktan izlenerek bol bol iç geçirilir. Aynı iç geçirme aktivitesi, keşfedilmek amacıyla bu eyalete gelmiş, kızılderili dilinde cıbır tabir edilen bayanları seyrederek de yapılabilinir.

  *
  (20.03.2009 13:02)

dario moreno

  Erken terki diyar eden bir İzmir aşığı.
  "Her akşam" diye bir şarkı söyler ki, Müslüm Gürses dahi bu kadar damara girebilmiş midir? Acaba?

  Bittim ben ah düşünmekten,
  Yoruldum ah hep sevmekten,
  Her akşam votka, rakı ve şarap (nasıl bir kombinasyondur)
  İçtikçe delirir, insan olur harap,
  Kurtar beni bundan, ne olursun ya rab...
  (20.03.2009 12:33)

neil armstrong un uzayda ezan sesi duyması

  Bu da diğer safsatalardan bir diğeridir.
  Mucize yoktur arkadaşlar. Ne Hz. Muhammed ayı ikiye ayırmış, ne İsa göğe yükselmiş, ne de Musa Kızıldeniz'i bölmüş. Sadece dini inançların biraz daha pekişmesi için uydurulmuş safsatalardır bunlar.
  İnsan bir mucize midir? Belki evet, belki hayır. Tasarlanmış bir makinemiyiz? Bizi Tanrı'mı yarattı, yoksa bizim gibi ama daha ileri bir uygarlık mı? Ya da tesadüf mü? Hangisi olursa olsun biz yine de bir mucize olamayız.
  Mucize ne midir?
  Mucize bir anda gökyüzünün yarılıp bir sesin tüm insanlığa haykırmasıdır; "akıllı olun lan, neyi tartışıyorsunuz orda?"
  (20.03.2009 11:58)

besame mucho

  Consuelo Velazquez'in yazdığıi bir Meksika şarkısıdır. Şüphesiz orjinal dilinde söylendiğinde, bedenle ruhu ayıracak güzelliktedir. Hele bir de Andrea Bocelli söylüyorsa.
  (20.03.2009 11:39)

antenna

  Antenin ingilizcesi. Duyarga olarak da çevrilebilir.
  (20.03.2009 11:36)

taraf

  Yalan habere doymayan gazete. özgürlüğü anladığı taraf biraz farklı bunların, tee okyanus ötesinden geliyor özgürlükleri. Pıh.
  (17.10.2008 16:28)

on beş kişiye saldırdım

sayfa: 1-2-3...-49

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.