vampircik sözlük

  diyarımız medyaeteginde haber olmustur. ilgili habere aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

  http://www.medyaetegi.com/entry.aspx?i=807
  (13.12.2006 00:10)

soner yalçın

  mit müsteşarlığı teklifi almış ama kabul etmemiş kişidir kendisi.

  bazen devletin istihbarat örgütlerinin ulaşamadığı belgelere ulaşmış, çoğu olayda başvurulan kişi olmuştur. bugüne kadar varlığı dahi tartışılan, mit'in ziverbey köşkü önünde resim çektirmiş şahıstır. böyle bir kişiye bilgi eksikliği var demek kanımca büyük bir gaftır.

  özellikle 30dan fazla baskı yapan binbaşı ersever'in itirafları isimli kitabı okunması gerekir. türkiye'de kontr-gerilla hareketinin varlığını ilk ortaya çıkaran kişidir soner yalçın. doğudaki olayları, yeşil'i 1. ağızdan öğrenmek için bu kitap okunmalıdır. beraber işler yaptığı diğer bir yazar için (bkz: saygı öztürk)
  (06.12.2006 12:56)

argus wishingwell

  argusum wishingwellim emir kipini sevenim * allah hayırlı tezkereler versin sana. ben mutlaka bekliyorum anladın sen anladın. kulaklar telefonda bu hafta. o zaman birde seni en büyük asker bizim asker nidaları ile uğurlarım. *
  (27.11.2006 18:22)

melita dürüm evi

  başlığı görünce gözlerime inanamadığım, bizim sadık abinin mekanı mı acaba diye heyecan duyduğum başlık.

  gerçekten fiyatlar uygundur, servis nezihtir. arkadaşlar ile sabahlandığında yemek yenecek tek mekandır hatta feşmekandır.
  2 katlı mekanın alt katındaki ufak yerde sadık usta vardır aynı zamanda bu dürüm evininde sahibidir.

  sizi gayet hoş karşılar. muhabbet etmek isterseniz muhabbetini esirgemez. yaşı 40ların başı olmasına rağmen çok görmüş geçirmiştir hayat baabında.


  katılmış olduğu festivallerden ödüllerle dönmüş güzide dürümcümüzdür. yenilen dürüm ağızda pamuk gibi dağılır sado ustanın muhabbeti kulaklarda şenlenir, sadık usta at iki lavaş daha denince " siz istedinizde biz yapmağğğdıkmıı " nidası ile kükrer babacan insan.

  yemek sonrası çayını içirmezse bırakmaz, sigara tutar, muhabbete tutar, lafa tutar anlatırda anlatır. herşeye rağmen büyük ustadır yenilip görülesi tattır benim sadık ustam.

  dürüm sadık usta'da yenir. dürümün doğru adresi ve sloganı siz istedinizde biz yapmağğğdıkmıı olan dürümcü ve evi *
  (23.11.2006 04:08)

alperen ocakları

  aleme nizam getiricez düstürü ile kurulmuş, ama aleme nizamın önce mikrodan başladığını kestirip kendine nizam verememiş ve dağılıp isim değiştirip şu anki alperen ocakları ismini kullanan topluluk.

  bu kişiler ocak denen yerde toplanır ki ne ocağı çay ocağı mı diye sordurur insana hani alperen evi faşist evi nizam evi gibi bir ev olsa hadi ev olmadı alperen hane olsa dedirtir. neyse konumuza dönelim ocakta toplanılım bugün ne yapalım diye konuşulur ve genelde marjinal uçlarda bir fikir çıkar ve uygulanır. mesela hadi gidip itü bahar şenliği basalım, hadi müzede namaz kılalım, hadi olmadı gidip mekan basalım gibi gayet aleme nizam verici eylemlerde bulunurlar. haklılardırda bahar şenliği nedir? türklükte varmıdır? tek şenlik türk bayramı, kurultayıdır. müzede namaz kılınır haklıdırlar çünkü efendim atalarımız o kadar kan döküp feth etmiş tutmuş cami yapmış ama sen git bu manevi değerleri mis gibi tarih kokan bir devri 3-5 euro için müze yap esefle kınıyoruz bu tarihçi zihniyeti. mekan basmak için söylenecek bişey yok yanlış gördük mü basılır maksat türklüğe bişey olmasın aleme nizam gelsin.

  birde bu ocakların cephaneliği vardır böyle kurusıkılar, sallamalar, çivili sopalar, falakalar vardır. burdan bu büyük ocakların büyük başkanlarına selam ediyoruz. saygılar efendim siz olmasanız ikili ilişkilerdeeee *
  (23.11.2006 02:48)

fethullah gülen

  geçenlerde hakkında çıkan misyoner okuluna 2 milyon $ bağış yaptığı haberini hemen yalanlayan, o okulla hiç bir bağlantımız yok denilen, fakat şu adreste http://www.hartsem.edu/ hemen sağ üst köşede what's new.said nursi endowed scholarship fund yazısı ile bize el sallayan öpücük gönderen, parayla okullarda islam konferansı verdirten, yahu hani din kardeşiydik dedirten kişi.
  (21.11.2006 02:59)

ismail yk

  dün tv.de gördüm bir gözü allaha öbür gözü peygambere bakıyordu. dedim bu böle değildi noldu? demek bugun felç geçirmiş. geçmiş olsun dileklerimizi yolluyoruz.

  (bkz: bela döner seni bulur)*
  (21.11.2006 02:31)

rasta

  saçları süpürge etme imajıdır.

  ucuz olsun diye yumurta ile yaptıranları vardır, çok pis kokar saç o zaman. mum ile yaptıranlar da vardır. güzel durur, hoş durur; bob marley abimiz öncüsüdür. saçlarım çabuk yağlanmasa da keşke ben de uzatıp yaptırabilsem dediğim saç şeklidir.

  ***
  (21.11.2006 02:25)

starcraft

  neredeyse 10 yıla yaklaşan * piyasaya çıkış zamanına rağmen 10 yıldır her oyunda ilk oyunmuş gibi heyecan veren mükemmel ötesi bir oyundur.

  3 tane ırk vardır. cd.nin orjinalinin yanında verilen o zamanlar kalın bir kitap vardı. bu 3 ırkın doğuşunu, gelişimini ve hangi ırk ile neden çekişme içinde olduğunu anlatıyordu. hani biraz daha oynansa üstünde 10 numara film olurdu dedirtir insana.

  internetten indirilen ve kendi yapabildiğimiz senaryolar ile yüzlerce farklı senaryo ve haritası olan, fragmanları ile insanı mest eden zamanın ötesinden gelmiş bir oyundur star craft.
  (21.11.2006 02:23)

sevgilim yoksa sen sevgilim olmayabilir misin

  yılmaz erdoğan'ın sevgiliyi sorgulayan şiiridir. insanın nadirde olsa aklına gelen, ilişkilerindeki bazı noktalarda "yoksa?" dedirten durumlarda açıp dinlediği ve "acaba?" dediği şiir.
  (20.11.2006 23:44)

pota

  elektronikte lehim havuzuna tekabül eder.
  (20.11.2006 22:16)

anavatan partisi

  benim memurum işini bilir diye telkin veren, yaptığı kötülükler + larından fazla olan, dost esnaflığı öldüren, türkiye'nin bugun bulunduğu kötü konuma gelmesini bayırdan aşağı yuvarlanan tekerlek hızı ile olmasını sağlayan kişi tarafından kurulmuş parti.
  (20.11.2006 22:16)

sivilce

  bi geçen bi çıkan, insanın bazen kendine olan güvenini sarsan, sebebi yağ bezeleri olan, herpes die adlandırılan cilt hastalığı.

  bendede var bunlardan bi geçiyorlar sabah kalkıyosun anam lan yüzümü görüyorum diyorsun, aradan 2 gün geçiyor 1 sabah kalkıyorsun lan bu ne gece kar yağdıda açıkta mı kaldık beyaz beyaz diyorsun? yani öyle gel-gitlerde ama kendinle barışık olduktan sonra bide cool olduktan sonra * hiçte problem olmuyor ikili ve karşı cins ilişkilerde. şu an geçiyorlar gene ama sabırla bekliyoruz ne zaman geri gelirler aman özletmesinler kendilerini sivilcem benim.
  (20.11.2006 21:43)

gamze

  özellikle bayanlarda güldükleri zaman çok güzel duran, hele iki yanda varsa amanda aman sen ne şirinsin diye sevilmesine sebep olan çukur.
  (20.11.2006 19:39)

alo engelli taksi

  kadıköy belediyesinin başlattığı, engelli vatandaşlarımızın büyük sorunu olan, seyehat etme derdini çözmeyi amaçlamış ücretsiz hizmettir.

  geçen gün okula giderken trafikte gördüm, üzerindeki alo engelli taksi ücretsiz hizmeti yazısını okuduktan sonra içim bir garip oldu ve halime takrar şükrettim.

  keşke sadece kadıköy ile sınırlı kalmasa, türkiye'nin her yerine bu hizmet anlayışı yayılsa, bir kampanya düzenlense. umarım bunu tek anlayan kadıköy belediyesi olmaz ve bu tür hizmetleri görmeye gözümüz aşina olur.
  (20.11.2006 19:37)

sayfa: 1-2-3...-8

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.