genel istatistikler
toplam3
bugün0
dün0
bu ay0
geçen ay0
toplam +0
toplam -0

oğul ile maça gitmek

  her babanın hayatına anlam katan şeydir. 9 yaşındaki oğluna bir pazar sabahı onu maça götüreceğini söylemek, gözlerindeki ışıltıyı görüp stada gitmeye daha saatler olmasına rağmen mor formasını hazırlamasını seyretmek, ilk 11'i tahmin etme çabalarına destek vermek, daha önceki maçlardan aklında kalan tezahüratları mırıldanmasına gülümsemek,maça girmeden önce heyecanla yenilen köftenin boğazında kalmaması için su içmesini söylemek, ali sami yen'in kalabalık turnikelerinde sıkışmasın diye etrafında duvar örmek, o mabede girip yeşil sahayı gördüğünde gözlerinin bir kez daha parlamasından ne kadar mutlu olduğunu anlamak, "alemin kralı geliyooorr" diye bağırırken gözlerini çıkış tünelinden ayırmadığını izlemek, yumruk şova çağrılan her futbolcuyu çılgınca alkışlamak,maçın başlamasıyla çekilen üçlünün ritmini öğretmek , pınarbaşında omuzundan tutmak , hele gol olunca çılgınca üstüne atladığında sıkı sıkı sarılmak , hakeme edilen küfürlerin evde anneye söylenmemesi gerektiğini hatırlatmak , devre arasında tuvalete koşturmak,maç bittiğinde yorgunluktan yürüyecek hali kalmadığını görüp biran önce eve dönme isteğini duymak ve bir sonraki maça da götürme sözü vermektir.

  kısacası , candır.
  (19.04.2011 23:05)

düğün takılarının hangi eşe ait olduğu konusu

  gelen misafirlere hava atılmak amacıyla görümce , elti gibi yakın akrabalardan sadece düğün töreni için ödünç alınıp takılanları da vardır ki ertesi gün asıl sahiplerine iade adilmek zorunda kalınır maalesef.
  (19.04.2011 23:00)

minimal vampircik roman

  oysa herşey ne güzel başlamıştı.
  (06.04.2011 23:21)

sayfa:

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.