mercedes concept-a

  mercedesin sonunda audi a1, bmw 1 serisi araçlarına rakip olacağının göstergesi yeni bebek.
  konsept tasarım otomobil 19 nisanda şangay motoshow'da çinlilere ve diğerlerine tanıtılacak. güçlü olacağı her halinden(hangi her hali? bir hali var şu ana dek. heyret bişey.) belli bu olan aracın en üst donanımı 4 silinir turbo motorla 210 beygir güç üretecek. rakiplerinin 130-150 bhp arası olduğu düşünülünce oldukça göz doyurucu. aman onlar da azmış yeaa diyen, sana diyorum. sanki 600 beygir araba kullanıyosun. terbiyesiz.

  aracın dış ve iş tasarımı jet motorlardan özenilmiş. imrenilmiş. aşırılmış. gerek ortadaki devasa mercedes amblemi ve aracın genel formu olsun, gerek iç mekandaki göstergeler, havalandırma falan. böyle alev alev. you got the point. beğendim ben, oldukça oturmuş tasarımı, mini concept gibi saçma sapan durmuyo en azından.


  önde ve arkada ayrışık ikişek koltukla max 4 kişilik bu güzel şey. bu sıkıntıyı bildiğim kadarıyla aynasını kırdığımın volvosu başlatmıştı c30 modeliyle. zorları nedir bilemiyorum, sinir olduğum bir tasarım kararı. sanane arkadaşım kaç kişi binersem binerim.

  hibrid ve elektrikli versiyonları da çıkacakmış ileride. dünyayı kurtarmak isterseniz diye. mercedesi bu lanet gelesi küçük sınıf araç pazarına girme kararı alıp, hem ortalığı kızıştırdığı hem çıtayı yükselttiği için tebrik ediyorum. 14 gün içerisinde plaket yollamazlarsa geri alıcam tebriğimi.

  tanım burada bitti. vakti olanlar için nihat doğan'lı survivor özet görüntüleri geliyor.
  (08.04.2011 22:02)

mercedes

  sonunda küçük sınıf arabalarla ilgilendiğini göstermiştir: (bkz: mercedes concept-a)
  (08.04.2011 21:27)

kanatsız kelebek

edgar allan poe

  çok sıkıntı çekmiş birisinden bahsederken kullanılan "sanki hayatını allan poe yazmış gibi" diye bir deyimi de vardır.
  (12.04.2010 20:46)

us

  ing. : biz.

  regina spektor'ın muhteşem şarkısı. 500 days of summer soundtrackinde de yer alır.

  dinletisine buradan: http://fizy.com/s/16yp28

  çılgın klibine buradan: http://www.youtube.com/watch?v=fczPlmz-Vug&feature=fvst

  sözlerine de buradan ulaşınız:

  They made a statue of us
  And it put it on a mountaintop
  Now tourists come and stare at us
  Blow bubbles with their gum
  Take photographs have fun, have fun

  They'll name a city after us
  And later say it's all our fault
  Then they'll give us a talking to
  Then they'll give us a talking to
  Because they've got years of experience

  We're living in a den of thieves
  Rummaging for answers in the pages
  We're living in a den of thieves
  And it's contagious (x4)

  We wear our scarves just like a noose
  But not 'cause we want eternal sleep
  And though our parts are slightly used
  New ones are slave labor you can keep

  We're living in a den of thieves
  Rummaging for answers in the pages
  We're living in a den of thieves
  And it's contagious (x4)

  They made a statue of us
  They made a statue of us
  The tourists come and stare at us
  The sculptor's mama sends regards
  They made a statue of us
  They made a statue of us
  Our noses have begun to rust
  We're living in a den of thieves
  Rummaging for answers in the pages
  Were living in a den of thieves

  And it's contagious (x8)  (06.04.2010 22:25)

regina spektor

  us şarkısı da dillere pelesenk olan ses sanatçısı. dış dünyadan arınıp doya doya dinlemek gerektirir.
  (06.04.2010 22:19)

isteka

  bilardo oynamaya gidildiğinde oyunu çok iyi bildiğini, masanın kralı olduğunu göstermek için sürünün erkekleri birer ısteka alıp yeşil örtü üzerinde oklava gibi ileri geri yuvarlarlar. en dengeli, pürüzsüz yuvarlanan ıstekanın sahibi sürünün lideri olur.

  erkek, ıstekası üzerinde tam hakimiyet sağlamak ve techizattan doğacak hataları minimuma indirmek için sık sık ucunu tebeşirler. bu işlem sırasında rakip takımla göz teması sağlandığında tebeşir oyulurcasına ıstekaya sürtülerek güç gösterisi yapılır.

  oyun süresince ısteka değiştirmek ve masaya kadın çıkması uğursuzluk sayıldığından, ilk seçim esnasında dikkatli davranıp en iyi ıstekayı seçmek hayati önem taşır.

  sürü içerisinde zaman zaman gerginlikler olsa da sürü bir bütündür ve dışarıdan herhangi bir tehlike sezildiğinde sürünün en beceriksiz üyesi vuruş yapma bahanesiyle dış tehdidi ıstekanın arkasıyla vurarak uzaklaştırır.
  (03.04.2010 13:55)

iş yerinde uyumak

  iş yerinde hareket sensörlü alarm varsa en fazla 25 dk sürebilen keyiftir. yok ben bütün gece hareketisiz mışıllar gibi uyurum diyen varsa gecenin bir vakti eve yollanırken gözlerinden öper, üstünü örter öyle giderim.
  (10.02.2010 20:40)

conan o brien

  nam-ı diğer coco. 22 yıl boyunca NBC kanalında çalışmış, bunun 5 yılı komedi yazarı olarak, 16 yılı late night show sunucusu olarak, 7 ayı da harikulade bir tonight show sunucusu olarak geçmiş. tarihteki en kısa süreli tonight show sunuculuğu olmuş bu aynı zamanda. kızıl, sabit şekilli saçları, çilleri, çok beyaz bir teni var. 193 cm boyu var. garip garip mimikleri, halleri var. şahsen çok sevdiğim, en sevdiğim komedyen.
  rolling stone'a kapak da oldu,
  şimdi bu adama bir haksızlık yapılıyor, ülkesinde her komedyenin hayalini süsleyen tonight show sunuculuğu, bir önceki sunucu jay leno istedi diye elinden alınıyor. durum şöyle;

  1. konum:
  22.00 bildiğin prime-time
  23.30 tonight show: jay leno
  00.30 late night: conan o'brien
  nbc: iyiymiş lan

  2. konum:
  22.00 prime-time: jay leno
  23.30 tonight show: conan o'brien
  00.30 late night: jimmy fellon
  nbc: du bakalı' nolcek

  şimdi bu konumda yaklaşık 7 ay takıldıktan sonra, jay leno prime time da tutunamıyor, reytingler inişe geçiyor, reklamlar çekiliyor, nbc çok üzülüyor, ulan napsak, şu adamı kovsak mı konuşmaları geçiyor aralarında. ama jay leno da boru değil, 17 sene tonight show'u sunmuş, nufüzü fizanı aşan koca çeneli bir adam. ben böyle sevmedim, bana geri verin 23.30'umu diye tutturuyor. nbc de eski dostunu kırmıyor, bu adamla 17 sene gitti, yine gider mantığıyla.

  gencecik civanım delikanlı conan o'brien'a haber salıyorlar, ya jimmy fellon'a kıyıp seni late night'a kaydıracağız, yada bohçanı topla sana yol gözüktü diye. conan da istenmediğim yerde durmam diyor. çok üzüldüm ama 40 milyon $ verin yoluma gideyim diyor. programının son 2 haftasında gerek nbc'ye, gerek jay leno'ya sokmadığı laf kalmıyor, zaten iyi durumda olan reytingleri %50 oranda artıyor. biz de şaşıp kalıyoruz, ulan nasıl kendi kanalına bu kadar sövüyo bu adamlar diye. bir yandan deli gibi gülüyoruz. bir yandan hakkaten kovacaklar mı şimdi bunu diye üzülüyoruz.

  bu arada conan'ı destekleyenler hızla artıyor, i'm with coco sloganı çıkıyor, diğer kanallardan ünlü sunucular jimmy kimmel olsun, david letterman olsun jay leno'ya nbc'ye giydirdikçe giydiriyor. ki zaten letterman'ın önceden yine benzer bir konu sebebiyle bir garezi var leno'ya. saldırı saldırı üstüne, kan gövdeyi götürüyor, televizyon dünyasında ortalık yıkılıyor. jay leno, hiçbirşey yokmuş gibi davranmaya devam ediyor. ncb arada bir geçici rahartsızlık sebebiyle özür diliyor falan. yalandan geçiştirmeler. haksızların gıkı çıkmıyor.

  coco, programlarında hala kırıp geçiriyor. hayalindeki işten kovulmuş adam edası yok, tripler, havalar, moral bozukluğu yok, çıkartabildiği kadar mizah malzemesi çıkarıyor bu savaştan, bir ara yalan haber olduğu düşünülüyor, reyting uğruna yapılıyor deniliyor, ama dün (22.01.2010 cuma) conan son programını yapıp, nbc'den ayrılıyor. giderken yine muhteşem bir program yapıyor, yine güldürüyor, 22 yıldır ekmeğini yediği kanala, attığı kazığa rağmen teşekkür ediyor, gençlere samimi bir "siz de başarabilirsiniz" mesajı veriyor, duygusallaştırıyor, kimisini ağlatıyor.

  7 ay boyunca yayın yasağı var şimdi nbc'yle anlaşması sebebiyle, herhangi bir kanalda başka bir program sunamayacak bu süre zarfında. geçtiğimiz 7 ay çok hızlı geçmişti, bu 7 ayın geçmesini de merakla bekliyorum. yepyeni projelerle karşımızda olacak, yine bu adama çok güleceğim, gece gece mutlu olacağım.

  bir not olarak, bu ülkede* televizyonculuk bize göre fazlasıyla profesyonel yapıldığı için, gerçek olanla senaryo gereği yapılanı kolay kolay ayırt edemiyoruz. herşey hazır metinler üzerine oturtulmuş değil yani. gerçekte olanları da bir çabuklukla senaryoya uygulayıp, işlerine geldiği gibi kullanabildikleri için, işlerinde bu kadar başarılı oldukları için de bu adama ve ekibine şahsım adına teşekkür ediyorum. conan candır.
  (23.01.2010 19:54)

evli vampirler

çin de erkek nüfusunun artması

  homoseksüel nüfusunda ciddi bir artışa sebep olmuştur. baskıcı çin yönetimi bu durumdan da hoşnut değil elbette. çözüm halen yok. 1970 politikasına devam.
  (21.01.2010 22:59)

house m d

  vicodin deliliğiyle ilgili en şahane yorum da şudur


  (21.01.2010 22:43)

berdel

  bir dizi konusu.

  güncel kullanımı için (bkz: aşk ve ceza)
  (21.01.2010 22:28)

ratatat
  Mike Stroud ve Evan Mast tarafından 2004'te kurulan new york kökenli grup. ikili ilk olarak 2001'de cherry adı altında çalışmış olsalar da ratatat isminin geçtiği ve ilk albümün çıktığı yıl 2004 tür. elektro ratzda müzik yapan bu insanların parçaları ziyadesiyle ritim esaslıdır. kulakla teması halinde rahatlatma, huzur verme, dinlendirme, uzaklaştırma etkileri görülebilir. arkaplan müziği diye adlandırıyorum ben, siz bişeyler yaparken veya hiçbir şey yapmazken arkaplanda bu grup çalıyor. o sebeple şarkı ismi veremiyorum fazla, açıp tek tek dinlemediğim için. ama tane sekmeden tüm şarkıları tarafımdan tavsiye olunur.

  toplamda 6 albümleri var, hemen bir göz atalım;

  ratatat (2004)
  ratatat remixes vol.1 (2004)
  classics (2006)
  9 beats (2006)
  ratatat remixes vol.2 (2007)
  lp3 (2008)

  *******************************************
  ratatat (2004)

  çıkış albümleri, tarzları henüz tam oturmamış ama ortada bir iskelet var. insan sesinden arındırılmış güzel ritimler, akıcı melodi. arada keskin çıkışlar olsa da ileriki albümlerinde buraları törpüleyip uygun bir desibel aralığıyla kulak huzurunu yakalayacaklar. parçalar;

  01 - seventeen years
  02 - el pico
  03 - crips
  04 - desert eagle
  05 - everest
  06 - bustelo
  07 - breaking away
  08 - lapland
  09 - germany to germany
  10 - spanish armada *
  11 - cherry

  *******************************************
  ratatat remixes vol.1 (2004)

  tamamen remixlerden oluşan ilk albüm. remixlenen sanatçılar arasında jay-z, kayne west, missy elliot gibi isimler de var. tüm şarkılar rap tarzında, altyapıları elbette ratatat stili, ki etkisi tartışılmaz. kulak tırmalayan ani zıplamalar giderilmiş, daha temiz bir sound çıkmış ortaya. bu albümde, işin içine şarkı sözü girdiği için olsa gerek, diğerleri kadar keyifli arkaplan şarkıları çıkmasa da, kendini sıkça dinlettiği kesin. parçalar;

  01 - intro - brooklyn zoo
  02 - when you hear that - beanie sigel & dirt mcgirt
  03 - hot - missy elliot
  04 - smith bros. - raekwon
  05 - get 'em high - kayne west
  06 - stunt 101 - g-unit
  07 - fix up - dizzee rascal
  08 - plo style - method man & buddha monk
  09 - freestyle - lazer life
  10 - cutting it up - raekwon & ghostface killah
  11 - dirty riders - lox
  12 - sunshine - jay-z
  13 - wake up - missy elliot
  14 - run - ghostface killah & jadakiss

  *******************************************
  classics (2006)

  bu albümün her şarkısını bayıla bayıla tavsiye ederim, ama wildcat bir ratatat klasiğidir, zamanı aşıp gelmiştir. söylenecek fazla söz yok, mükemmel bir albüm. parçalar;

  01 - montanita
  02 - lex
  03 - gettysburg
  04 - wildcat
  05 - tropicana
  06 - loud pipes
  07 - kennedy
  08 - swisha
  09 - nostrad
  10 - tacobel canon

  *******************************************
  9 beats (2006)

  2006 yılında internete sızdırılmış 9 ritimden oluşan bir albüm bu. resmi herhangi bir listede adı geçmiyor, satışa da sunulmamış. şarkılar bazı altyapı denemeleri ve çeşitli ritimlerden oluşuyor. melodik gidiş geri plana itilip tempo öne çıkarılmış. parçalara isim verilmediğinden playlist şu biçimde;

  01 - beat #1
  02 - beat #2
  03 - beat #3
  04 - beat #4
  05 - beat #5
  06 - beat #6
  07 - beat #7
  08 - beat #8
  09 - beat #9

  *******************************************
  ratatat remixes vol.2 (2007)

  yine bir remixler albümü. yine harika parçalar çıkmış. parça sahipleri arasında kayne west, jay-z, t.i. da bulunuyor. başarılı çalışmalar hepsi, rapten biraz hazzediyorsanız, en azından rahatsız olmuyorsanız güzel güzel dinleyebilirsiniz. parçalar ge orjinal sahipleri de şu şekilde;

  01 - stomp - young buck, t.i. & ludacris
  02 - party & bullshit - notorious b.i.g.
  03 - allure - jay-z & notorious b.i.g.
  04 - the mule - z-ro, devin the dude & juvenile
  05 - shorty wanna ride - young buck
  06 - glock nines - beanie sigel & jay-z
  07 - freestyle - despot
  08 - alright - memphis bleek
  09 - three kings - slim thug, t.i. & bun-b
  10 - over here - young jeezy & bun-b
  11 - diamonds - kayne west
  12 - freestyle - beans
  13 - dead wrong - notorious b.i.g.
  14 - we gon' ride - saigon & u.g.k.

  *******************************************
  lp3 (2008)

  şimdilik son albüm. tamamen oturmuş bir ratatat soundu, insanı bazen keyifli bir gülümsemeye, bazen düşünceli düşünceli dalmaya, bazen de ifadesiz bir surata sevk eden bir müzik. yine her parçası harika. loopa alınıp sonsuz döngüsünde kaybolunası. parçalar;

  01 - shiller
  02 - falcon jab
  03 - mi viejo
  04 - mirando
  05 - flynn
  06 - bird priest
  07 - shempi
  08 - imperials
  09 - dura
  10 - bruleé
  11 - mumtaz khan
  12 - gipsy threat
  13 - bleack holes

  *******************************************

  sonuç olarak, arşivlerde mutlaka bulunması gereken, akla geldikçe, can sıkıldıkça, keyiflendikçe açılıp yatağa uzanıp elleri başın altına alıp tavanı izlemek gerektiren güzeller güzeli bir gruptur ratatat.

  oh be.


  (30.03.2009 23:19)

comic sans ms

  powerpoint sunularının vazgeçilmez fontu. alakalı alakasız her sunuda inatla kullanılır. hayatlarını, insanlığı bu fonttan bıktırmaya adamış bir örgütün varlığı bilinmektedir. italya'da temiz eller operasyonunda bu örgütün bir kısmı çökertilse de asıl kökeninin türkiye'de olduğu tahmin edilmektedir.
  (01.03.2009 19:02)

sayfa: 1-2-3...-37

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.