goodboyum

  Yine gelecek. Ama şu an cemmatcilerle bogusuyor. Gecmiste burada cemaatin pisliklerini anlatirken bir hakaretler edenler ortaliktan kaybolmus sanirim. Goodboyum ise gecmiste neredeyse bu gun de orada. Yalnız çok meşgul yazamıyor.
  (14.01.2017 22:11)

goodboyum

  Yine 29 şubat geliyor. Az kaldı
  Goodboyum ölmedi. Hayatta, hala aydaki adam, hala yalnız.
  (08.02.2016 23:10)

24 saatin yetersiz kaldığından yapılamayanlar

  aslında başlığı 24 saat yetersiz kaldığından istenip de yapılamayan aktiviteler olarak açmak istedim ama limiti aştığından olmadı.

  gün 24 saat, 7-8 saat uyku, 8-9 saat iş, 3-4 saat yemek, yolculuk, alışveriş, vs gibi rutin işler, 1-2 saat aileyle geçirilen zaman, eğer şansınız varsa sadece ve sadece kendiniz için kalan 30-40 dakika falan. en azından benim gibi bir hayat yaşayan pek çok insan için durum böyle. oysa yapmak istenip yapılamayan o kadar çok aktivite var ki.

  bu günlerde insanları dörde ayırmaya başladım;

  1) yeterli parası olup yeterli zamanı olmayanlar ( bu gruba benim gibi orta sınıf vatandaşlar giriyor )
  2) yeterli zamanı olup parası olmayanlar ( işşizler bu grupta )
  3) yeterli parası ve zamanı olanlar ( mutlu azınlığı buraya yazalım )
  4) yeterli parası ve yeterli zamanı olmayanlar ( en vahşice emekleri sömürülenler bu gruba giriyor )

  bu başlık altında ekonomipolitiğin eleştirisine yönelecek değilim ama yapmak isteyip de yapmadığım pek çok şey var; robot yapmak, after effect öğrenip evin bir köşesine yeşil oda yapmak, yeniden üniversiteye başlayıp rusça ya da macarca okumak, polisiye roman yada bilim kurgu hikayeler yazmak, balkonda topraksız tarım yapmak ve daha pek çok şey. her birini yapabilecek az ya da çok birikimim var ama sadece birini yapabilecek kadar bile zamanım yok.

  helal bir yoldan zengin olmak istiyorum, ama bunun nedeni ihtiraslar değil. sadece daha fazla zamana sahip olabilmek için. bilet al demeyin, denedim işe yaramıyor. cemaate filan mı girsem acaba.
  (05.04.2012 02:14)

goodboyum

  doğum günümü kutlayan dostlara selamlar. zaman olmuyor yazmaya. yorgun argın eve gelip bir de evdeki sorumlulukları yerine getirdikten sonra yazabilecek kadar güç kalmıyor insanda. ama sözlükten kopmadım sadece yazacak kadar gücüm kalmıyor çoğu zaman.

  (05.04.2012 01:41)

waltz from jazz suite no:2

dmitri shostakovich

  20. yy ın dahi bestecilerinden. 1906 1974 arasında yaşadı. özellikle stalin döneminde baskılara maruz kaldı. hatta yanılmıyorsam kgb den birisi besteciyi ajan diye tutuklatmak istiyor, ama şansı yaver gidiyor, kgb li eleman da ajan diye sibiryayagönderilince bizimki yırtıyor. en bilinen eseri jaz suitinin 2 nolu valsidir, ki eyes wide shut filminin akılda kalmasının nedeni de bu valstir.

  http://www.youtube.com/watch?v=JT7fWznQSDM&feature=related
  (28.12.2011 01:48)

pachelbel re majör kanon

canon in d major

johann pachelbel

canon in d major

wolfgang amadeus mozart

johann sebastian bach

antonio vivaldi

vivaldi

dört mevsim

sayfa: 1-2-3...-165

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.