milyonlarca sperm arasından birinci gelmek

alışveriş hastası

  Bütün kredi kartlarımı ve banka kartlarımı arkadaşıma teslim etmemle kurtulduğumu düşündüğüm durum. Son 3 aydır onun gözetiminde alışverişe gidiyorum. Eğer gelemeyecekse almam gerekenleri ona bildiriyorum, o da benim paramı çekip bana veriyor. Aslında şakasını yapıp gülüp eğleniyoruz ama ciddi bir rahatsızlık olduğunu düşünüyorum.

  Benim durumum önce mavi küpelerime uysun diye bluz almamla başladı. Sonra bluza uysun diye pantolon, ona uysun diye ayakkabı, sonra küpelerin ayakkabıya uymadığını düşünüp yeni küpeler aldım.*

  Sonra iş hepten sarpa sardı. Bir süre sonra dolabımda giymediğim onlarca gömlek, t-shirt, pantolon, etek vs vs olduğunu fark ettim. Ama elbet bir gün giyerdim, ne olacaktı ki.. Bir süre sonra alışveriş yapmaktan başka bir şey düşünmediğimi fark ettim.. Derste, uyumadan önce, okula giderken, okuldan gelirken, hemen hemen her zaman.. Beğendiğim bir kazağın bedeninin kalmadığını öğrendiğim bir anda çıldırmam üzerine* en başta bahsettiğim durum ortaya çıktı.. Her şeyime el konuldu..*

  Gerçekten eroin bağımlılığıyla yarışan bir şey alışveriş hastası olmak.. Yakınınızda size değer veren arkadaşlarınız olduğu sürece atlatılmaz değil ama daha ileri vakalarda psikiyatrik destek almak gerekiyor. Hatta günümüzde ilaçla tedavi bile gündemde..
  (25.02.2009 19:28)

kate austen

  --! spoiler !--

  5. sezon 6. bölümü beraber izlediğimiz arkadaşımın kendisi hakkındaki yorumu 'adaya düşünce daha bir güzel oluyor bu hatun' olmuştur. Ağaçların arasındayken gözlerinin yeşilinin ortaya çıkmasına bağladık bu durumu..*
  (bkz: gereksiz bilgiler)

  --! spoiler !--

  (25.02.2009 18:20)

efes pilsen

  Müşterisine saygısı üst seviyede olan markalardan biri. Şöyle ki:

  Geçen sene marketten iki tane 6lı kutu bira aldım. Akşamın ilerleyen saatlerinde biraları ambalajından çıkartınca bir de ne göreyim?*Ortada bulunan iki tanesi orta kısımlarından basılmış şekilde ama delik bir yeri de yok akıtmıyor. O sırada arkadaşlarımdan biri 'şikayet hattını ara söyle bence' dedi. Ben de bu cümleyi haklı bulup aradım ama pek umurlarında olacağını da sanmıyordum açıkçası.*

  Utana sıkıla 'ya işte bizim biralar da böyle oldu ehem yaa yaa' şeklinde derdimi anlatmama müteakip operatör seri numaralarını istedi, verdim. 'Yarın saat kaçta evde olursunuz? Arkadaşlarımız gelip sizden alacak biraları' dedi, bir saat söyledim, 'tamam' dediler. Binbir özür dileyerek benimle vedalaştılar.

  Ertesi gün tam söylenen saatte Efes Pilsen görevli beyefendi geldi, defalarca özür diledi, kutuları poşetlere koyup ağızlarını bantladı.* Bununla da kalmayıp bana 2 tane 6lı kutu bira, t-shirt, çalar saat ve bardak hediye ettiler. Tekrar binlerce özür dileyerek olay mahalinden ayrıldılar.

  Ben de elimde hediyelerimle şaşkın şaşkın bakakaldım arkalarından.. Marka adını korumak böyle bir şey olsa gerek.. Adamlar gerçekten bu işi biliyor ve hakkıyla yapıyor. Sonuçta biraların o hale gelmesi marketten de kaynaklı olabilir ama işin o kısmına hiç girmeyip tüm sorumluluğu üstleniyorlar. Vallahi helal olsun..

  (bkz: bravo)
  (25.02.2009 16:12)

25 şubat 2009 thy uçak kazası

  Şu anda Hollandalı yetkililerin yaptığı açıklamaya göre 9 kişi hayatını kaybetmiş, 50'nin üzerinde de yaralı varmış. Bu yaralıların 20'sinin durumu ağır. Kaza sebebine dair ellerinde bir bilgi yokmuş ancak benzin bitmesi gibi bir şeyden bahsettiler tam anlayamadım.
  (25.02.2009 14:45)

mümtazer türköne

  Hiçbir devirde sırtı yere gelmeyecek kişi. Takdir de etmek lazım belki de aslında. Rüzgar ne taraftan esse o tarafa dönüverir, her dönemin adamıdır. Gelecek seçimlerde varsayalım, TKP, CHP, Emep, MHP vs vs vs tek başına iktidar olsa-tek başına da gerekli değil dediğim gibi rüzgar o tarafa dönse- anında yüzünde muhteşem bir gülümsemeyle o tarafa seyirtirken göreceğimizden eminim kendisini.. **Adama çamur atmayalım, zıplaya zıplaya ideoloji değiştirmek her yiğidin harcı değildir.

  (bkz: seviyorum uleynnn)
  (24.02.2009 14:16)

universe

gel gel sigarası

  Asla yakmadığım sigaradır. Eğer otobüs beklerken yanımda biri varsa onun yakmasını beklerim gel gel sigarasını, eğer tek başımaysam saatlerce orada bekleyeceğimi bilsem gene yakmam ben o sigarayı.. Daha 2 nefes alınmış sigarayı atmak zorunda kalırken gözlerden birkaç damla yaş süzüldüğünü bilir misiniz siz?..**
  (21.02.2009 00:10)

bu kez anladım

  -* Hocam ben bu kez anladım bu ekgyi!!
  +* Sonunda!! Şey yani, ne varmış bunda?
  - Sol dal bloğu evet evet!!
  + Ayyyaaaaaa!!! ayh tansiyonum çıktı gene..Çocuğum böyle böyle olunca hede hödö oluyor ya anladın mı?
  -Bu kez anladım evet kesin bu sefer tamam..
  **
  (20.02.2009 23:56)

golden rose

  Sıvı* fondotenini kullanma hatasına düştüğüm kozmetik markası. Alerjik bünyelerin bütün ürünlerinden uzak durması tavsiye edilir. Ojeleri fena değil ama..
  (20.02.2009 22:06)

öğrenci icatları

  Boş sigara paketlerinden sehpa yapmak da bu garip icatlardandır. Ama kettleda makarna yapmayın, sigorta atabiliyor, benden söylemesi..
  (20.02.2009 21:45)

80 inci oscar ödül töreni

kral cunyir

  Aklından geçenleri öylesine yazıyormuş, öylesine birşeyler karalıyormuş gibi görünürken, öylesine klavyenin tuşlarına vurulmuş da ortaya çıkmış gibi görünen bir yazısı, beynimdeki küçük gri hücreler tarafından bütünlenince çok değişik bir tat bırakıyor damağımda. 'Çarşamba olsa da cunyir köşesine birşeyler karalasa' dedirtiyor damakta kalan tat..
  (19.02.2009 16:41)

yan gelip yatmak

  İşi gücü olmayan bünyenin yaptığı eylem. Sakıncası da yoktur hani. Televizyon açılıp, kafa yormayacak bir program seçilir*, sonra bütün gün yan gelip yatılır, kafaya bir şey takılmaz..*Bir sonraki gün çalışma vakti gelene kadar sürer bu..

  Burada aklıma gelen bir cümleyi yazacaktım ama vazgeçiyorum. Beni, bizi, hepimizi yönetenlerin ağız ishali olmuşçasına söyleyiverdikleri cümle, yeterince insanın canını acıtmış, yeterince insanı şok etmiştir zaten. Biz gemiciklerde kimlerin yan gelip yattığını, kimlerin tükürükler saça saça bağırıp çağırdıktan sonra koltuğa gömülüp yüzünde sırıtmasıyla yana kaykıldığını biliriz de, edepliyizdir, bekleriz..

  Ne günlere kaldık ey gazi hünkar
  Katır defterdar oldu, eşek mühürdar..*
  (19.02.2009 16:18)

kedi

sayfa: 1-2-3...-65

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.