bisküvi

  sanırım ingilizce bisque'den dilimize geçmiş bir kelimedir kendisi. kesinlikle bir karadenizliden (karadeniz şivesiyle konuşan birisinden) "bisçuvit" deyişi duyulmalıdır. oksijen tüplerinizi de önceden hazırlamanız şiddetle tavsiye edilir! şaka yapmıyorum.
  (21.03.2008 17:38)

kavak yelleri

  son bölümünü dün izlememle beraber senaristin ruh halini tahmin etmemin imkansızlaştığını iyice anladm sanırım. bir yaz dizisi tuttu diye de bu kadar uzatılır mı be kardeşim? * * ayrıca oyuncular açısındanda son derece kısır bir kariyer bence bir dizide bütün yüzünü kullanmak. daha sonra ki yer alacakları projelerde "aa bu kavak yellerindeki sarışın sinemacı çocuk *değil mi ya?" gibi anılmaların önüne geçemeyeceklerdir. neyse gelgelelim diziye, dizinin dün aksam yayınlanan bölümünde başrol oyunculardan deniz oğlumuz bilemeyeceğim kaç bölümdür çıktığı aslı kızımızı sinsi sarışın mineyle sonunda aldatmıştır. beklenmedik birşey değildi hani.. efe'nin de bu durum sonucu aslıyla arasında yakınlaşma olması ilginç olan noktaydı ki artık dizide birbirinden hoşlanmayıp çıkmayan kalmadı sanırım. bu arada da efe'nin şehir aşkı su'da arada kaynadı ya hadi hayırlısı.. haftaya ki bölümde de denizin annesiyle manavcı çocuğun birlikte olmasını falan bekliyorum ben artık (!) çoktan suyu ısınan dizilerden biri olduğu görüşündeyim.
  (21.03.2008 17:32)

köpek gezdiren insan

  kesinlikle dar kaldırımlarda arkasında bulunulmaması gerekilen insan. o köpek durup bi küçük tualetini yapsa .. aman diyim ben .!
  (18.01.2008 23:26)

patlıcan

  avea yöneticilerinin reklamlarda gençlere bağırarak hitap edildiğinde onlara ulaşıldığına inandıklarındandır heralde (!)* o reklamdaki saç rengini çözümleyemediğim kıza süpersin, harika bağırıyorsun, gençler seni seviyor mu artık ne diyorlarsa her reklam "paatliicaaan aveeaadan bi gençlik patlamaasııaaaa" diye ilgiç trend kasıntısı bir bağırması vardır. bence sırf bu yüzden bile itici bir gençlik servisi kendisi. her reklamları çıktığında bütün televizyon izleme iştahımı içimden alıp götüren reklam.
  (17.01.2008 09:37)

var mısın yok musun

  öncelikle alışılgelmiş yarışma programlarından farklı olarak kazanılan tüm para %100 şansa bağlıdır. program içerisinde beyin zorlamak adına en ufak bir soru bile yoktur kesinlikle. fazlasıyla basit bir sistemi var yarışmanın öyle şu etaptan bunu alıcaksın ordan büyük çarka gidip bunu çevirdikten sonra şans toplarından morcivert olanı bulup eleme sorusuna doğru cevap falan verme durumu yok yarışmacılar için. zaten her an ortama bir nargile ya da ne bileyim bir mangal falan attırılabilecek gevşeklikte geçen bir yarışma. acun ılıcalı'nın son bombasıdır kısaca. reyting rekorları kırarak kanal d deki zoraki koca dizisinin bitirilmesinin tek nedeni. ayrıca neden o kutudaki mühürü koparan herkes ardından kuliste sözleşmiş gibi kutunun üstündeki tozları eliyle silip yere silkeledikten sonra kutuyu açmaktadır kesinlikle anlayamadım. ya abi sen zaten o kutuyu kaldırınca o tozlar dökülecek olmadı üstünde kalsın kutunun, yahu zaten açtıktan sonra kutuyu masanın altındaki bölmeye koyucan bir daha da görmeyeceksin. hadi olmadı son derece temizlik hastasısın ki öyle böyle değil böyle mikroskobik tozlara alerjisi olan falan. ya ilk olarak böyle bir durumun varsa dünya sana göre bir gezegen değil.. kaldı ki yarışacak olan 24 kutu sahibi vatandaşımızın hepsinde birden nasıl böyle bir durum olabiliyor. ortamın ya havasında ya suyunda birşey var kesinlikle ya da özenle bu özelliği arıyorlar katılımcılarda ki ilginç. bide kutu milimetrik bir açı kazandığı an ordaki iğne deliği kadar boşluktan kutudaki sayıyı görme çabası var ki yarışmacıların oda adamı tilt edecek düzeyde. abicim sabret iki dakika herkesle beraber öğren sayıyı. birde kör bir yarışmacı var ki*kendisininde bir kaç kez kutuya eğildiğini bizzat gördüm. elele tutuşup açarlar bazı kutuları pozitif enerjileri kutuya yansısın diye falan. acun'a kutuyu öptürenler falan hepsi var.
  belkide yarışmanın kolay anlaşılır olmasından dolayıdır türk televizyon tarihinde tüm zamanların en çok reyting alan yarışma programı olmuştur. ayrıca acun'un bu programdaki biladeri de hamdi beydir. her ne kadar kamereman feridun'u anımsatsada bana kendisi teklifleri getiren ciddi kötü adam olarak lanse edilmiştir yarışmacılar tarafınfan. sorarım size kim bu güne kadar size bir kutu için 83 bin ytl verdi he? tataaam diye son programda kimliğini ortaya çıkarıp ton ton sevimli mi sevimli böyle yanakları sıkılası şeker bi adam çıksa ne gülerim ama ..
  (16.01.2008 23:17)

fragman

  filmlerin olduğundan 10-15 kat daha muhteşem gösterildiği kısa, tanıtım amaçlı derlemelerdir.
  (10.01.2008 13:24)

35 mm

  number one müzik kanalındaki, vizyondaki filmleri tanıtan, fragmanlarını gösteren, filmler hakkında izleyenlere kabaca bir fikir veren programın adı.
  ayrıca fotoğraf filminde çoğunluğun tercih ettiği format.
  (10.01.2008 13:18)

gişe

  sinema, tiyatro, vb. gibi yerlerde bilet satılan yer.

  (bkz: biletix)
  (10.01.2008 13:08)

ihya

  canlandırma, mecazlı kullanım olarak ise büyük iyilikte bulunmak anlamında da kullanılır.

  (bkz: ihya olmak)
  (10.01.2008 13:02)

tik tak

  derin sessizliğiniz esnasında odadaki bir duvar saatinden duyduğunuz. * her bu dalgınlığımda farkettiğimde ''uyan uyan daha yapılacak bir ton işin var'' mesajını veren (!) , zahile geçen zamanı anımsatan, her canlının tadacağı sonu hatırlatan ses.

  ayrıca freerunda yakın mesafeli iki yükseklik arasında zıp zıp zıp zıp sıçrayarak tepeye ulaşılan hareketin adı. * ** *
  (09.01.2008 11:28)

halukumben

  şuan vampircik radyo tarihinde kendisiyle baya koyu bir muhabbet kurmayı başarmış ilk ve tek vampir olarak tarihe geçtiğine emin olduğum orjinal adam. *

  nasıl diyenleri görür gibiyim. buyrun, gelin, sizde şaşırın. yanında şahane bir yayında bedava ayrıca. **
  (04.01.2008 23:00)

on kaplan gücü

  fantomun idda edilen güç miktarı. fantom çizgi romanında yüzlerce kez sarf edilmiştir, klasiktir artık, klişedir. hala daha birçok karikatürde dalga konusu olduğunu görebileceğiniz ifadedir. bir zamanlar selçuk erdem'in çoğu karikatüründe okuyup * yarıldığım kalıp.
  (04.01.2008 21:43)

homoloji

şişli

beklenen şarkı

  gün boyu dilinize dolanan şarkının servise bindiğinizde iştahla çıkmasını beklemek duygusu. çıktığında da gerçekten değişik bir hoşnutluk oluşuyor içinizde, hatta gün boyu tek başınıza söylediğiniz şarkıya dayanamayıp vokallik bile yapabilirsiniz.

  hani çıkmasada çok mu şey farkeder, çoğu insan için hayır; (bkz: ipod) (bkz: mp3 player)
  (12.12.2007 21:39)

sayfa: 1-2-3...-10

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.