her neyse

  redd'in 21 isimli muhteşem ötesi albümünde bulunan, muhteşem bir veda şarkısı. insanın oturup ağlamasına neden olabilcek duygusallıkta bir şarkı.


  biraz gevşetebilsem göğüs kafesimi
  dokunup durdurabilsem attığın yeri
  boşalttığın yere ne koyduysam dolmuyor
  dakika başı bir of içimden hiç eksik olmuyor
  her neyse işte özledim seni o kadar
  boş düşünce balonu başımın tam üstünde
  bir şey yazmaz oldu senden sonra içinde
  boşalttığın yere ne koyduysam dolmuyor
  koşmak istesem de sana hayat geri çekiyor
  her neyse işte özledim seni o kadar
  bir şiir olamadım kafiyene uyamadım
  sen kaçtın ben kelime bulup seni tutamadım
  boşalttığın yere ne koyduysam dolmuyor
  dakika başı bir of içimden hiç eksik olmuyor
  her neyse işte özledim seni
  her neyse işte böylesi hayat nereye kadar
  (04.01.2010 00:47)

tamburada

  eskilerde kalmış muhteşem ötesi bir grup. vokalleri londra ya yerleştikten sonra dağılmış ve yerini dandadadan a bırakmıştır. ayrıca fantastik isimli süper bir albümleride bulunmaktadır. özellikle merdiven ve atina isimli parçalarını dinledikten sonra bağımlılık yaptığının farkına varacaksınız.
  (04.01.2010 00:43)

gecegece

uludağ sözlük

  3 büyük sözlükten en gelişmemiş yazar ve moderasyona sahip olan sözlüktür. gerek moderasyonun kurallar konusundaki keyfi davranışları, gerekse fehullah tabanlı yazarlara verilen sınırsız özgürlük nedeniyle yıkılmaya mecbur olan 3. büyük sözlüktür. yaklaşık 20 tane mod eskitmiş, türkçe karekter konusunda bir türlü çözüme ulaşamamış, bilgi içeren tanım oranı oldukça düşük olan sözlüktür.
  (19.05.2009 20:12)

vampircik sözlük

  ciddi şekilde reklam ve server ihtiyacı bulunan sözlük. bir şekilde sana alemde reklam yapılmalı ve çeşitli şeyler denenerek bir gelir edilmedi ve bu gelir zaman içinde yeni bir server a dönüştürülmeli ama her şeyi başı reklam.
  (12.05.2009 22:09)

kral faysal camii

  dünyanın yüzölçümü bakımından en büyük camisidir. finale kalan onlarca proje arasından vedat dalokay'ın ankarada inşa etmesine izin verilmeyen projesi seçilir ve bu şekilde inşa edilir.
  (27.04.2009 22:10)

vedat dalokay

  dünyanın yüz ölçümü olarak en büyük camisi olan kral faysal cami'nin mimarı olan ve bir dönem ankara büyükşehir belediye başkanlığı yapmış olan ünlü ve başarılı mimardır. aynı zamanda kocatepe cami projesinin yarışmasını zamanında kazanmış ve oldukça modern ve yenilikçi olan tasarımının inşaatına başlamış iken bazı kesimler tarafından projesine engel olunmuş ve atılan temeller yıkılarak şu anki klasik ve kaba olan kocatepe cami vedat dalokay'ın projesi umursanmaksızın inşa edilmiştir. bu inşa ettirilmeyen proje daha sonraları dünyanın en büyük camii olan kral faysal cami ne dönüşmüş ve orada şekil bulmuştur.
  (27.04.2009 22:09)

vampircik türk mimarisi tematiği

  temelini iran ve batı mimarisinin karışımından almış olan mimarlıktır. cami gibi yapıların temel özellikleri mimar sinan a kadar olan dönem selçuk mimarisinden gelmiş olmakla birlikte selçuk mimarisinin genel özelliklerini taşıyıp üstüne çok fazla bir şey koyamamıştır osmanlı. mimar sinan a gelecek olursa ayasofyadan aldığı ilhamla birlikte genel selçuk mimari özelliğini değiştirmiş ve şu andaki cami çeşitlemelerinin örnek alınmasına neden olmuştur. türk mimarisi selçuk mimarisini ve sinanın yapıtlarını ve sinandan esinlenmiş ve kopyalanmış yapıtları bir kenara koyaca olursak çok fazla gelişmiş, yaratıcı ve yeniliklere açık olan bir mimari akım değildir buna rağmen son dönemde yetişmiş olan bir çok mimar gerek türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde gerekse dışarıda bir çok başarıya imza atarak bir şeyleri değiştirmeye çalışmaktadırlar. günümüzün ve cumhuriyet tarihinin uluslararası anlamda duyulmuş ve başarılı bir kaç mimarını sayacak olursak;
  (bkz: vedat dalokay)
  (bkz: emre arolat)
  (bkz: han tümertekin)
  (bkz: bünyamin derman)
  (bkz: sevinç hadi)
  (27.04.2009 22:03)

ahmet burak erdoğan

  ölmeden önce katlettiği insanın ve ailesinin çektiği acılarının milyonlarca kat daha fazlası acı çekmesini bütün kalbimle istediğim katil.
  (23.04.2009 16:02)

iknowthepiecesfit

21

  redd'in diğer albümleri kadar güzel, konsept olarakta muhteşeme yakın albümü fakat bu kadar güzel bir albüme yakışmayan bir albüm kapak tasarımı söz konusu eğer albüm kapağını biraz daha kaliteli bir şekile sokabilselerdi( plastik çiçekler ve böcek albüm kapağı gibi) 2000 li yılların en iyi albümlerinden biri olabilirdi.

  albümün müzikal anlamda değerlendirmesini yapacak olursak. albüm 21 isimdeki bir karekterin doğumundan ölümüne kadar olan hikayesi anlatıyor ve albüm çığlık ile başlıyor ve bebeğimiz doğmuş oluyor. albümün en güzel şarkıları olarak ise oldukça duygusal olan her neyse, ilk klip şarkısı olan masal, enstürmental olmasına rağmen anlattığı duygular açısından vicdani redd, sözleriyle küçük bir çocukken, ve popülerite olarak ta aşktı bu ve sevsen de sevmesen de olarak ilk etapta gösterilebilir.
  (17.04.2009 18:05)

ihl sözlük

octahedron

yanımda kal

melih gökçek

sayfa: 1-2-3...-53

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.