taharet musluğu

  sıklıkla contası yırtılan ve bir gece ansızın viyk viyk sesler çıkararak su kaçırmaya başlayan musluk.
  (16.08.2008 16:15)

arsenal

  premiere league'de fransız ekolüyle futbol oynayan, arsen wenger ile bütünleşmiş futbol takımı. an itibariyle west bromwich ile oynuyorlar ve 1-0 öndeler. açık konuşmak gerekirse premiere league özellikle para babalarının kulüp satın alarak sektöre giriş yapmaları sonrasında normalin üzerinde büyüdü. arsenal bunun karşısında bariz bir şekilde eziliyor. kötü takım mı? tabi ki değil ancak eski güçlerinde olmadıklarını, ciddi oyuncu erozyonu yaşadıklarını söylesem yanlış olmaz sanırım.
  (16.08.2008 16:13)

gelin çiçeği

  gelinin çanta taşıması abes olur, ama hatun kişinin eli boş kalmamalı mantığıyla gelinlik içinde sıkışımış kalmış kızcağızın eline tutuşturulan ve bir halta yaramayan bitkimsi.
  (16.08.2008 01:40)

starbuck

  son derece sevişken, hafif manyak hatun.  --! spoiler !--

  cylon olduğu yönünde şüpheler doğurdu son bölümlerde.
  cylon çıkarsa yazık olacak hatuna.

  --! spoiler !--

  (16.08.2008 01:24)

futbol

  ayakla vurulabilecek herhangi bir nesne ile * oynanabilecek, en ucuz ve en geniş kitleyi peşinden sürükleyen spor dalı.
  (16.08.2008 01:22)

tpe

  (bkz: marka)
  (16.08.2008 01:18)

marka patent ofisi

  firmaların tescillemek istedikleri marka ile ilgili işlemleri takip etmekle görevlendirdikleri * ofislerdir.
  (16.08.2008 01:17)

marka

  şirketin isminden bağımsız olarak değer kazanan, farkındalık yaratan değer. çoğu firmanın piyasa değerinin belirlenmesinde etkili olan faktörler arasında belki de en önemlisi. marka tescili konusunda ülkemiz bir hayli geç uyandırılmış olmasına karşın hızla artan marka patent ofisleri yurdum kobilerinin marka oluşturmaları konusunda büyük destek vermektedir. ülkemizde markaların tescili tpe tarafından yapılmaktadır.
  (16.08.2008 01:16)

jaluzi

  son yıllarda yerini stor adı verilen ürüne bırakmış metalimsi perdemsi meret. hollywood dedektiflerinin aralayarak sokağa bakmakta kullandıkları yegane karizma cihazıdır aynı zamanda.
  (16.08.2008 01:11)

redbull vodka

  enerji içeçekleri karaciğerdeki şekeri hızla çözer ve kana karıştırırlar, alkol şekerle birlikte kana daha çabuk karışır. limitinizi bilmezseniz ya küfelik ya komalık olursunuz.
  (16.08.2008 01:09)

yeni tank sendromu

  sıfırdan kurulan bir akvaryumda hiç bir bakteri bulunmaz. ancak suda oluşan balık artıklarının dönüştürülmesi için gerekli olan bakterilerin yavaş yavaş oluşması ve sayılarının artması gerekir. bu bakteriler özellikle akvaryum kurulumunun hemen ardından gelen ilk 2 hafta içerisinde patlama yaparlar ve suda anormal bir sis tabakası oluşur. su kirli hissiyatı yaratan bu görüntü aslında hızla çoğalan bakterilerin suda asılı kalması durumudur.

  bu sebeple akvaryum suyunu komple değiştiren çok sayıda akvaryum sever acı bir şekilde balıklarının ölümünü izler. aslında bıraksalar 2-4 haftalık bir periyod içerisinde doğal döngü hizmete girecektir. döngü ne zamanki başlar, o zaman balık ölümleri tarihe karışır. her akvaryumda yeni tank sendromu olur. *
  (16.08.2008 01:06)

du hast

erman toroğlu

  hayatımıza atv ekranlarında hıncal uluç'la beraber sunduğu kale arkası programıyla girmiştir kendileri. top çizgiyi geçti mi geçmedi mi? topun yüzde yüzünün çizgiyi geçmesi nedir ne değildir? hakem topu hangi açıdan görür? gibi sorulara tuvalet kağıdı deneyi ile izahat getirmiş ve o gün yakaladığı çıkışı sayesinde bugünlerine gelmiş türk televizyon tarihinin belki de en büyük yıldızı.

  bir sözüyle tavuk piyasasını durduran, salatalıklar kamyon üzerinde büyüyor, domatesler kamyon kasasında kızarıyor diyerek hormon tartışmlarının alevlenmesine - belki de organik tarımın son zamanlarda yaşadığı dehşet çıkışın önünü açmış - neden olmuştur kendileri. tv starıdır, yıldızıdır. pot kırar, saçmalar, argo konuşur, sevilir, nefret edilir ama ne olursa olsun herkes onu takip eder. spor televizyonculuğunun hakan şükür'ü olmuş bir isim erman toroğlu. * *
  (16.08.2008 00:57)

chiclid

  ülkemizde ciklet ve çiklet olarak okunan bir balık familyasının ismi. çok sayıda farklı türü olup her biri farklı su özellikleri ve diyet ile yaşarlar. yurdum bilinçsiz balık satıcıları bu hayvanları beraber yaşar diyerek akvaryum severlere satmakta ve balıkların ölümlerine sebep olmaktadırlar.

  orta amerika, güney amerika, malawi ve tanganyika chichlidleri olmak üzere 4 farklı bölgede yetişirler. her bölgenin de kendi altında farklı özelliklere sahip çok sayıda türü vardır.
  (16.08.2008 00:45)

mera

  küçük ve büyük baş hayvanların doğal olarak beslenmelerini sağlamak için götürüldükleri çayır çimen alan, otlak.
  (16.08.2008 00:25)

sayfa: 1-2-3...-14

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.