son beğenilen tanımları     

genel istatistikler
toplam2
bugün0
dün0
bu ay0
geçen ay0
toplam +2
toplam -0

vampircik sözlük

  kaçış diyarıdır vampircik diyarı. hani küçükken sorulan "büyüyünce ne olacaksın bakalım sen?" sorusuna "doktor, ööretmen, meendis" demeyen, bulduğu en uçuk mesleği söyleyen*, hayal kahramanı süpermen, batman değil vampirler olan, ayı yogileri ya da scooby-doo'ları değil gerçek kötüleri tutan, bir şekilde toplumda olağandışı olan bir şekilde sivrilmeyi isteyen insanlar için kaçış diyarıdır. toplumdan sıyrılmak derken ünlü olmak, saygı görmek, güldürmek, eğlendirmek değil anlatmak istediğim. onlar için ekşi sözlük var ya da nedir net var.. yazsınlar esprilerini prim yapsınlar karmaları tavana vursun.. sivrilmekten kasıt farklılaşmaktır ama diğer insanların bunu bilmesine, farklı görmesine gerek duymadan farklılaşmak, sadece farklı olanların bildiği bir diyarda onların arasına girebilmek, tüm diğerlerini arkada bırakmaktır.
  bu vampircik diyarı buna ne kadar vesile olur? burada hepimizin girerken okuduğu ve kabul ettiği bazı yazılar var. bilgi içerikli şeyler yazmayı kabul ettik, polemik yaratmadan düzeyli şekilde fikirlerimizi beyan etmeyi, kimsenin fikrine küfretmemeyi kabul ettik. böyle bir ortamda yani pohpohlanmanın olmayacağı, kimsenin fikrini küçümsemeden kendi fikrini savunacağımız bir ortamda sivrilmek çok çaba isteyen ve zeka isteyen bir şey olacaktır. vampircik diyarı bu açıdan o farklı insanların olduğu seviyeye ulaşmak için bir adım gibi görülebilir.
  farklı olduğunu bilen ama bunun kendilerini diğer insanlardan üstün yapacak bir özellik değil kendi gibilerine yaklaştıracak bir özellik olduğunun farkında olanların diyarıdır.
  (28.04.2006 19:33)

elimde değil

  harun kolçak ve bendeniz 'in şarkısı.

  yalnızlığa alıştım ben
  hiç yoktun sanki önceden
  herşey sona erdi bak unuttum sevgileri
  bu kalbe yeniden sev diyemem

  biliyorum yanlış yoldayım
  yine sevdanın koynundayım
  unutmuştum böylesine
  dayanılmaz sarsıntıları
  sana mahkumum farkındayım

  anlasan da fark etmez
  adı böyle aşk affetmez
  yüreğin unutmaz beni
  kaçsan da aşk terk etmez

  ne olur gülme gülme yapamıyorum
  elimde değil seviyorum...
  (27.04.2006 23:31)

sayfa:

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.