rumelisalaklarsalagi

  hahahahah kabul et artık sen de yaşlanıyorsun herif.

  kemale erdin hayırlı olsun
  (23.06.2011 20:18)

iknowthepiecesfit

  bu gün bu adamın doğum günü sırf bunu demeye siteye girdim değerini bil herif!
  doğum günün de kutlu olsun ayrıca *
  (23.04.2011 19:27)

depeche mode

  suitcase isimli grup çok başarılı bir şekilde coverlarını yapar.
  (19.03.2011 18:46)

elenore

  the turtles tarafından söylenen ayrıca the boat that rocked isimli muhteşem filmde calinan muazzam ve muhteşem şarkı sözleri ise;  you've got a thing about you
  i just can't live without you
  i really want you elenore near me

  your looks intoxicate me
  even though your folks hate me
  there's no one like you elenore really

  elenore gee i think you're swell
  and you really do me well
  you're my pride and joy etcetera

  elenore can i take the time
  to ask you to speak your mind
  tell me that you love me better


  (17.10.2010 10:32)

vampircik sözlük

  istatistiksel olarak gün icinde bulundurdugu kisi sayisina bakilarak hakikatten vampirlerden olusan bir topluluga sahip olundugu söylenebilir.
  (17.09.2010 00:13)

cem karaca

  aslında düşünüldügü gibi tek bir güruha ya da görüşe degil bütün memlekete şarkı söylemiş insandır hele hele tamirci çıragi aslinda bütün statüsel farklılıgı anlatir ama gene de benim gözümde baris manco ile söyledigi uzun ince bir yoldayim bambaşka bir tatdır bir tarih taşıdır bir muhteşemliktir. neden denirse bilemem güzeldir sadece iki üstad bir başka üstadin parcasini büyük bir ustalikla söylerler aslinda sirf o yüzden güzeldir cem karaca tek bir ülkeye degil aslinda bütün dünyaya ayni mesaji verir merhaba ile bu yüzdendir ki muhtesem bir sanatcidir cem karaca.
  (16.09.2010 03:05)

hazeyame

  kaç yıl oldu bilirim ben bu ismi?
  bilemiyorum, yıllardır ben bu diyar da bile göcebe iken o bu diyari secerek ne kadar büyük oldugunu gösterdi, ne olursa olsun gitmeden durarak ve hatta yer yer oturma eylemi yaparak, yillardir yazacagim yaziyi erteledim, daha hazir degil diyordum, daha tam oturmadi taşlar yerine, ama sonra az önce adima yazilan benden katlarca büyük yorumunu gördüm durdum ve düşündüm, belki de taşlar çoktan yerine oturmuştu da ben yazmayi erteliyordum, şu an bakiyorum 'dün' yazan yere 263 baslik gösteriyor gülümsüyorum yavaşça 408 tanim olmuş, hani hedef 500'dü diye geçiriyorum kafamdan, ve dönüyorum en basa...
  benden katlarca büyük yoruma: "diyarin yeniden eski gücüne gelmesin de basarili olmak" bu, benim yaptigim bir sey degildi, hiç olmadi, ben gene diyardan geçtigim bir süre içinde, içindeki ıssızlıgı fark ederek çoktan oluşmuş olan bir göle taş attım ama o gölü ben yapmadim o gölün sahibi var ise bilemem ama o gölün oluşmasına en fazla katkı saglayan, diyar için hep ugrasan, didinen, ve hep diyarda kalan bir kimse var ise hazeyamedir.
  belki diyar yeniden dolar ve belki gercekten eskiler döner yeniden diyar, diyar olur ve yeniden biz radyoda eglenir, güler, konusur, dertleşiriz, ve bütün bunlar benim actigim zirve ile baslamissa bile tekrar ediyorum bunun sebebi; ben o taşı attıgım zaman toprak kaymasına sebep olan kişi hazeyame'dir, ben kartanesi yaptim o ise kocaman bir cig ve sonrasinda eski iyi aklpli kont'umuz ufak bir dokunuşla diyarin üzerine kar yagdirdi, ve demem o dur ki her kim ki yeni yazardir hazeyame'yi örnek alsindir, onun gibi fikrini savusun, onun gibi atissin, onun gibi susmasi gerektiginde sussun ki diyar, ayni bir kar küresinde ki gibi yagan karlar altından parlayan muhtesem bir yer olsun herkesin karsi tarafin fikrine saygi duydugu ama kendi fikrini sakinmadigi güzel bir mekan.
  budur benim gözümde hazeyame ve diyar...
  (16.09.2010 02:17)

vampircik radyo

vampircik sözlük için ne dediler

  hammurabi kanunlari ilk burada yazilmis sonra kaybolmuş
  (14.09.2010 16:55)

mutsuzluk veren küçük şeyler

  düz depresyon var bir de
  (14.09.2010 16:55)

diyara dönmek

  güzel olsa gerek.
  ben hiç gitmedim...
  gittim geldim ama hiç gitmedim, okudum konuştum güldüm güldürdüm, çünkü ögzümde tarihe çizittirilecek bir yazı yeri idi buralar.

  geçenlerde ekşi sözlüge baktim yıllar içinde seterotype dan nasil çok seslilige geçişini 'sakirt' diye tabir edilen insanlardan "demir solcular"a atışmaların ne hızla arttıgını taraflaşmayı gördüm, ve dedim ki saygı sınırları içinde olursa ne güzel olur bu kutuplaşma atışma olsa ama kimse çirkefleşmese hakaret etmese, o yüzden siz dönenler siz yeniden baslik sayisini elli'nin üzerine cikaranlar, sakin ola ki yeniden gitmeyin...

  gitmeyin ki yüzsüzlük ile eglenebilelim her türlü tek sesslilige gitmeyin ki her çiirkeflige gülerek "hahaha öyle mi oluyormuş" diyebilelim gitmeyin ki yeniden dolu bir diyar olsun burasi ve gitmeyin ki sokaga cıktıgında misket oynayacak cocuk kalmamış bir mahalle gibi olmasın burasi. durun yeriniz de ve eglenelim bu sefer hakikatten gülerek tek seslilige ve stereotype'liga.

  alin size bir kaç resim:


  yani demem o ki


  böylelikle diyar diyar olur küsüp gitmek ile degil haydi bakayim vermeyin kendinizi hayal kırıklıklarına ve hüzüne gelin
  hepimiz yayalim.
  şayet düşündügümüzü yapar isek laf edenin kim oldugunu umursamadan konuşmaya devam edersek ahanda diyar böyle olur.  (bence güzel olur :))
  (14.09.2010 16:52)

vampircik sözlük için ne dediler

  radyo yayini bitmiş

  anonim.
  (14.09.2010 02:47)

kız tripleri

  yorar bazen cekilmez
  yapmayın mis gibi diyecegim ama
  o vakit de herifler cekilmez oooh kim ugrasacak yahu.
  (14.09.2010 02:44)

vampircik sözlük nasıl

  radyosu yayinda
  evet düz adamlik yapiyorum
  ve evet reklam :)))
  (14.09.2010 01:15)

vampircik radyo

  puslu magaralara yavaş yavaş yeniden müzik göndermeye baslamis aparat.
  (14.09.2010 00:04)

sayfa: 1-2-3...-22

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.