vampircik sözlük

  Keşke önceden konuşulurken verilen önerileri kulak arkası etmek yerine dinlenilip, bugün insanların bir vampircik vardı ya ne oldu ona diye bakmadığı yer olsaydı iyiydi dediğim ilk göz ağrım.
  (02.02.2015 10:19)

vampircik beş yaşında zirvesi

  şaka gibi. gerçekten şaka gibi.. girdim siteye bir baktım vampircik 5 yaşında... Kendimden 5 yaş çıkardım. O ilk zirvenin hatta gil hariç eskilerden kimsenin olmadığını farkettim. ben flashbackler arasında kaybolurken olsamda olmasamda nice 5. yaşlara vampircik sözlük

  Not: Zamanında ayrı da düşsek bugün baktığımda sen hayalindeki oluşumu yaptın, başardın... tebrik ederim seni gilgalad
  (25.03.2011 22:22)

ken

  sarı saçlı kırmızı dövüş kıyafetli street fighter'ın olmazsa olmazı. Benim gibi Ryu hastalarınca genelde sevilmez taktiğide vardır. Oyun sonunda sevdiğiyle falan evleniyordu.. klasik amerikalı filmleri tadındaydı. Ryu öyle mi ?

  Ayrıca;
  (bkz: Gouki)
  (bkz: Akuma)
  (20.02.2011 00:30)

yahşi cazibe

  Aslıhan Gürbüz hariç her karakterin kendine has komik bir yanı olduğu dizi. Gani Müjde'nin Ruhsar vb diğer dizilerinde de kullandığı gibi kendine has bir abartma sanatı var ancak ince espriler bolca mevcut. Tadında devam ederlerse gerek fred çakmaktaş,rocky göndermeleri gerek hayat bilgisi (gbkz: şener şen taklidi paslaşmaları çok eğlenceli.
  (20.02.2011 00:27)

pazartesi

  Aslında pollyanna modunda bakarsak tatil sonrası ilk iş günü ve iş anlamında en enerjik olmamız gereken gündür. Tabi bu pollyanna sınırları içindedir*. hele bir de sonunda toplantı varsa hiç sevilmez tiksinilir.
  (08.11.2010 14:19)

ilk gece birlikte olmayacak hatun aranıyor

  Ne kadar çok seviyoruz insanları sınıflandırmayı. İlk gece karşısındakiyle birlikte olan kızla olmayan kız arasında nasıl bir fark vardır. Bence pek yoktur. ikisi de insandır sonuçta yaptığıda kendi tercihidir. En nihayetinde bunu eleştirmek yerine bize de saygı duymak düşer. Yani arkadaşlarım ister kötüleyin, ister beğenin farketmez ama allah bize bu organları çok iyi saklayın zamanında kullanın diye vermemiş. Eğer öyleyse biz erkekler neden bu kurala uymuyoruz ? Veya uymuyorsak karşımızdan hangi hakka sığınarak bunu bekleyip karşı cinsi sınıflandırabiliyoruz ? E bir de bu organlarımızı nasıl kullanacağımızı bize bırakmayı uygun görmüş ve promosyon olarak aklı da vermiş. Eh gerisi sınıflandırmaktan öteye de gitmez kanımca. Namus kişinin 24 saat içinde karşısındakiyle ne yapıp ne yapmadığıyla değil, kendine olan saygısı ve dürüstlüğüyle alakalı korunabilir bir şeydir. Yoksa namus adı altında yapılan ne namussuzluklar var sanırım tek tek yazmama hiç gerek yok.
  (08.11.2010 14:18)

skywalker

kızlar masadan kalkınca yapılan erkek muhabbetleri

  masada oturan kızlara göre değişkenlik gösteren muhabbetler bütünüdür. uzun uzadıya örnek vermeye gerek yok. Eminim herkesin hayal gücü geniştir*
  (04.11.2010 21:04)

bireysel emeklilik

  Uzun süreli tasarruf esasına dayalı bireylerin minimum 10 sene ödeme yapıp 56 yaşını beklediklerinde ikinci bir emeklilik geliri elde edebilecekleri ilginç sistem. Artıları eksilerinden fazla olmakla birlikte hem türk insanının birikim anlayışının yeterince gelişmiş olmamasından hem de zamanında yapılan bireysel emeklilik sisteminin atası olan birikimli hayat sigortasının yanlış satış ve pazarlama teknikleriyle sunulmuş olmasından mütevellit insanların pek bir çekindikleri sistemdir. Sistemin en büyük avantajı çalışan bireyler için vergi avantajı çalışmayan bireyler içinde emeklilik maaşıdır ki brüt maaşınızın %10'una kadar ve senelik toplam brüt asgari ücret tutarından fazla olmamak şartıyla sisteme yatırdığınız parayı vergi diliminize göre iade olarak alabilmenizdir. özetle 2000 brüt maaşı olan birinin 200 tl ödeme yaparak max 200 tl'ye kadar kişi kendisini vergiden muaf tutabilmektedir. buda 200 tl'nin her ay 40 tl'sini iade almanız demektir ki içeride 200 lira değerlenirken cepten 160 tl çıkıyor olmasıdır. Ayrıca para içeride öyle boş boş durmaz fonlarda değerlenir. ortalama 10 sene düzenli 100 liralık bir birikimle rahat rahat 14000 15000 leri görürsünüz ki işi biliyorsanız fonlarınızla oynayarak bu tutarı ikiye katlamak çok rahat mümkündür. içerideki artışa stopaj konulmaz ve hacze konu olamaz. Eksileri var mıdır derseniz tabii ki vardır. Mesela paranızı öyle kafanıza göre çekemezsiniz. Bir giriş yaptınız mı minimum eh işte bi kar etmek için 5 sene kar etmek için 10 sene balını kaymağını yemek içinse 56 yaşına kadar düzenli ödeme yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde size vergi iadesi güzelliği yapan sistem 5 seneye kadar çıkışta hem ilk etapta alınan bir kısım giriş aidatının tamamını alır bir de içerideki birikimin %15'ini keser. 10 sene sonra çıkarsanız da %10 keser ama o kadar koymaz yine kar edilir. He yok ben azimliyim amacım her ay 100 liramı unutup, birikim yapıp, devletin verdiği çok yüksek emekli maaşına rağmen aç gözlüyüm ikinci bir gelirim olsun diyorsanız işte o zaman bu sistem tam size göredir.
  (04.11.2010 21:01)

black magic

  pentagram'ın cover yapmış olduğu slayer şarkısı. Dinlediğim senenin 1999 olduğunu düşünürsek ben hiç slayer'dan dinlememiştim halbuki ama pentagram güzel coverlamıştı diye hatırlıyorum.
  (04.11.2010 20:48)

head and shoulders

  kepek sorununa iyi gelir, güzel kokarsınız bide bunla yıkanınca kullanın kullandırın. alternatifi için (bkz: hacı şakir)*
  (04.11.2010 20:46)

ahenkle dans etmek

  (bkz: rejoice)
  (04.11.2010 20:44)

astoria avm

  Arkadaşlarla eğlenmelik vakit geçirmelik mekanı için;
  (bkz: cafe clementine)
  (18.09.2010 00:18)

davar eşeği

  (bkz: davaro)
  (18.09.2010 00:13)

sevgi yastığı

  Göbekli erkeklerin kendilerini daha doğrusu göbeklerini şirin kılmak için söylediği bir benzetme. Örnek vermek gerekirse;
  x: Yasin o göbek ne öyle ?
  y: Göbek değil sevgi yastığı o kafanı koyup uyuyosun.

  Diğer taraftan üstünde kocaman kalpler ayıcıklar olan yastıklar için de kullanılabilir.
  (18.09.2010 00:10)

sayfa: 1-2-3...-44

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.