vampircik günlük

  >>

 1. vampirlerimizin gecelerken, sabahlarken, geceleme ve sabahlama uzunluğu arasındayken, her daim, istenilen zamanda söyleyemedikleri, söylemek istedikleri şeyleri bırakabilecekleri başlık olurdu. tabi açılsaydı. sözlük içeriğine de aykırı olmazdı kanımca, zira sözlük içeriğini bilen ve bu bilinçte yazıları sunan vampirleriz bizler.*
  (urserpens 17.01.2009 19:59)
 2. derin bir nefes ve devam...
  (urserpens 18.01.2009 12:35)
 3. gözlerim yanıyor sözlük.
  (tulkas 18.01.2009 19:14)
 4. derivatives sınavım var sevgili günlük. ama hiç çalışasım yok!
  napsam ne etsem bilmiyorum! canım sıkılıyor!
  (insurrection 18.01.2009 20:24)
 5. sevgili günlük belirsizlik, sorumsuzluk ve iletişimsizlik beni öldürüyor; üstüne üstlük işsizim*.
  (breegadoon 18.01.2009 20:49)
 6. kelime ezberlemem lazım sözlük. sıkılıyorum çok...
  (urserpens 19.01.2009 16:15)
 7. Sevgili günlük, aynı saat aynı günde 2 sınavım olmasına rağmen bugün gene ders çalışmadım. 'Aferin' dediğini duyar gibiyim.. Sanırım bu patoloji dersleri yüzünden okul uzayacak günlük.. 50 barajını geçip sözlüye girmeye hak kazanamazsam benden bir daha haber alamayabilirsin, merak etme diye söyliyeyim dedim..Görüşürüz günlük..
  (feeling the blanks 19.01.2009 18:50)
 8. sevgili günlük, bugün bir arkadaşım kayboldu. henüz bulamadık ama umutluyuz. ayrıca eski bir arkadaşıma rastlayıp, cosmos a küfrettim. öyle bir haber vereyim dedim.
  (rea 19.01.2009 19:35)
 9. sevgili günlük,

  martı boku biriktirmeye kararverdim ama bir an durdum saçma geldi kafamdan sildim hemen bu düşünceyi sonra hemen yine düşündüm krili çorap koleksiyonuma bir çorap ekledim eklerken yine düşündüm aslında boş sigara kutularıma baktım belki içinde bir tane bulurum da o an birşey bulmuş gibi mutlu olurum diye ama nafile hepsini öküzler gibi içimişim üzüldüm hemen sonra transformerslarımı kavaga etirdim acayip sesler çıkararak sonra sıkıldım pencereden baktım bakmaz olaydım sonra geri geri yürümeye calıştım zevkli oluyor dönüşlerde pek düz gidemedim.. evin içinde geri geri dolaşırken gözüm duvardaki takvime takıldı aldım takvimin bütün sayfalarını okumaya başladım nisan ayına gelmeden sıkıldım bir sürü yemek tarifi öğrendim ama yemek yarışmasına katılmak aklımın ucundan hiç geçmedi.. kumandayı aradım her yerde, bulduğumda öptüm onu sonra tersten çekmesi için o ışınları yansıttım zevkli oldu pili bitti ama ben hiç tv seyredemedim, sıkıldım düdüklü tencerenin kapağını üfledim ötmedi düdük kapalıymış..acıktığımı hissetim iyi ki hissetmişim, yemek yerken insan garip bir huzur buluyor yemeğime huzur serptim katık yaptım yedim.. evin içinde ters yürümeye devam ettim kedimi ters koşarak yakalmaya çalıştım yakalamadım.. tam yakalcaktım kedim elimde sos oynadı ben kaybetim..çakmağımı aradım bulduğumda sevindim sevincimden bir paket sigara içtim..sonra dil çıkardım aynaya, aynada bana.. klavyeme baktım sonra 6 nın altına çizgi yaptım kalemle 6 olduğunu anlayım diye.. sonra koşarak buzdolabına gi,ttim kapağını açtım öylece boş gözlerle baktım..sonra yatıp uyumaya karar verdim yatım uyuyamadım, uyudum kalkamazsam diye korktum..

  ee günlük ne diyorsun?

  burdan sevdiklerime selam söylemek istiyorum...

  tamam susutum günlük..

  (kral cunyir 19.01.2009 20:55)
 10. sevgili günlük

  izmirde yine depremler felan oluyor ama ufak, 4 civarı. zaten büyük olduğunda da pek kişi sallamıyor. bir de kaza olmuş bornovanın göbeğinde. kader işte. sınıfı geçmek için neden bilip bilmemem değil de yalnızca diğer öğrencilerden daha çok bilmem gerektiğini hala anlamadım. bir de mel gibsonın gözleri ne güzel yahu, su gibi.

  baharda muhabbet kuşumuza bir eş almaya karar verdim, böylece muhabbet kuşu üretim çiftliği kurup harçlığımı çıkartırım, bir yerde genç erkek muhabbet kuşunu 45 yetaleye satıyorlardı. karlı bir iş.

  hoşçakal günlük
  (queen tinorfithiel 19.01.2009 23:30)
 11. Söyle bana sevgili günlük; Süpermarketlerde olsun hiper, mega marketlerde olsun hesabı ödemeye kasaya gittiğimde kasiyerin yanındaki plastik torbaların hiç birisini neden hemen elimi uzatır uzatmaz açamıyorum. İllaki her seferinde dakikalarca uğraşıp, başaramayınca tepemin atması gerekiyor? Cevabını bekliyor hürmetle senin ellerinden, masa takvimlerinin gözlerinden öpüyor ve de ajandalara selam ediyorum.
  (vladimir 20.01.2009 10:26)
 12. uzun zaman sonra, mis gibi uyudum günlük. pek güzel bir gün bugün.
  (tulkas 20.01.2009 15:24)
 13. sevgili günlük;

  uyumak isteyip de beyninin durmaksızın çalışmasıyla uyuyamamak ne kötüymüş. dün 6 tane uyku ilacı aldım. ama uyuyamadım. korkmadım da uyanamazsam diye. günlerdir oturuyorum boş boş bakıyorum ama pencereden değil çünkü pencerelerden kaçıyorum günlük. ışık istemiyorum mesela şu an odam karanlık.
  ışık da ses de istemiyorum günlük, beni çok yormuşlar çünkü bunu anladım. yemek desen yiyemiyorum fazla bir heves yapıp tabağımı süslüyorum ama 2 lokma alınca tüm hevesim kaçıyor.
  kendimi gereksiz hissediyorum günlük. bu sence ne demek? gerekli birşeyler yapsam acaba geçer mi?
  evdeyim sigara yok bi cacık yok. çıkıp alamam alsam nerde içicem? bu bende sinir yapıyor haliyle. kırmızı rujumu sürüp aynaya bakıyorum günlük ama yine çirkin oluyorum. artık mavi bana aşık değil galiba.
  rüyamda kaptansız gemilerde görüyorum kendimi. mesela dün gece gemide kaptan yoktu, böyle minik bi sandal vardı köprüye takılıyordu gemi sandal sayesinde ve duruyordu ama ben yalnızdım. korkmadım günlük korkmayalı da çok olmuş. beni artık kim ya da ne korkutabilir?
  saçma sapan hayallerim ve dünya görüşlerim artık benimle değiller, hepsini kovdum. bu aralar çok da kabayım kuzum. bi sigara bulsam rahatlar mıyım?
  masam çay bardaklarıyla doldu. bir tencere aşureyi de götürmüşüm farkında olmadan. yemeğim artık aşure. ama soğuk ve güzeldi. içimdeki yanan zırvaya iyi geldiği için sevdim belki bu kadar.
  televizyon bozuldu, tamir edemedim başka zaman olsa kurtulamazdı elimden. sonra baktım olmuş. bir heves açtım ama önlerine konan yemeğe tüküren bir avuç beyinsiz ile doluydu ekran. haberleri yok galiba bir tas çorba için kışta kıyamette saatlerce bekleyen insanlardan.
  ve bir an nefret ettim değiştiremediğim düzenden. sonra her klişe insan görüşü gibi ben de klişe oldum. dedim kızım dünyayı düzeltmeye çalışacağına önce kendini düzelt.
  yağlı boyaya heveslendim. tinerim yoktu ama olmasa da olurdu. vazgeçtim. telefon çaldı açmadım. uyumaya çalıştım olmadı. kafam hiç durmuyor çünkü. resetlemek istiyorum artık beynimi. bu kadar çalışkan olduğunu daha önceden bileydim daha çok zorlardım.
  ama yeterince zorlamışım belli.
  şems e baktım. her zamanki gibi arka ayakları üzerinde dikilmiş bakınıyordu. suyunu değiştirmek istedim. sonra vazgeçtim. bugün idare ederdi. ve teyzemin evde unuttuğu sigara paketini buldum. 3 tane kalmış.
  birini aşırdım. balkona cıkıp içmeliyim.

  sevgili günlük, hiç umut yok mu sence?
  (felisia 20.01.2009 15:36 ~ 09.04.2009 16:39)
 14. sevgili dünlük...

  kutup ayıları solaktır...
  süper insanlar aynı anda sadece 3 enstruman çalabilirler...
  soğuktan donmuş musluktan su gelmiyorsa saç kurutma makinesi kullanılır...
  yoğun iş temposu kişiyi güçsüz kılarsa ayak parmaklarının hizasına bakıp hayata küfredilir...
  yarın bugün kadar sempatik olmayabilir, tedbir alınması gerekir...
  sen hiç ateş böceği gördün mü dünlük?..
  yarına kadar küresel bazda ısın ma olur mu!..
  (transkripsion 20.01.2009 16:35)
 15. Sevgili Günlük;

  Bir rüzgar esiyor ılık ılık ve nemli, bir an serinleyeyim diyor, ürperiyorum. Denize uzanmış o eski iskelenin üzerinde oturuyorum Ege'nin bir kıyısında. Yüksekçe bir tepeye çıktığımı hayal ediyorum, ta en tepesine, Ege'ye hakim. Yavaşça gözlerimi kapatıyorum, ellerim iki yana açık, kucaklamak istermiş gibi. Yüzüm denize dönük, deniz yüzüme dönük, yüzyüzeyim denizle, güneş sonsuz derinliğine batarken. Eski uygarlıkları yaşamaya başlıyorum birdenbire, Akdeniz'e, Ege'ye kıyısı olan uygarlıkları; Roma'yı, Mısır'ı, Atina'yı hatırlıyorum. Bütün benliğimle uçmaya başlıyorum Nil'e doğru. Dolaşıyorum sütunlar arasında, esen rüzgarda Poseidon'un sesiyle beraber, konuşmalara, kahkahalara karışan fısıltıları duyuyorum. Bir yazıt görüyorum ileride, evreni, güneşi, denizi anlatan, yazan; Peisistratos, Plutarkhos, Heredotos. Kahkahalar atmaya başlıyorum delice. Haykırıyorum sonra: "Heyamola Heyamola Heyamola", hayali tepeden sesim cevap veriyor bana "Heyamola Heyamola Heyamola" Sanki eski günlerdeki gibi hareket başlıyor:

  "İskele alabanda"
  "Karina beş metre"
  "Yelkenler fora"

  Yelkenlerimi açıp ilerliyorum denizde, gençliğimi hatırlıyorum. Gençlere bakıp bakıp iç çekiyorum, iç çekiyorum gençliklerine, yapmak isteyip de yapamadıklarıma.
  (vladimir 21.01.2009 13:11)
 16. sevgili dünlük...

  kahraman olmak için sağlıklı akciğerlere ihtiyaç vardır...
  ben sabırsız değilim, sadece heyecanlıyım...
  seks yapmak isteyen insanlar "ıssız adam"ı örnek almasınlar...
  porno sitelerin en iyi tarafı gerçeği tüm çıplaklığı ile göstermesidir...
  pilav yapmadan önce princi tuz ile kısa süre yoğurarak süzmek değişik bir deneyimdir...
  insaların birbirleri hakkındaki güzel düşüncelerini yüzlerine söylemeleri çok hoştur...
  "taşınır işlem fişi" denilen şey ömür törpüsü kavramanının evraklara yansımış halidir..
  ben sabırsız değilim, kemiklerim orta şişlikte...
  (transkripsion 21.01.2009 15:14)
 17. sefkili künnük... ben okma yasmayı yeni öğreniyom. bi tamam öreniyim bak nası dökçem içimi. as bekle. bikaç yıl yeter...
  (hazeyame 21.01.2009 15:21)
 18. sevgili günlük,
  bugün uyandım ve kafama bir soru takıldı. hemen sana da sorayım; madem katıları ısıtınca eriyip sıvıya geçiyor, neden yumurtayı ısıtınca katı oluyor? kafamı dağıttım, kalktım yatağımdan. bir de baktım camdan ne göreyim? bir At. hem de üzerinde Chucky var... hemen evimizin özel kalkan sistemini çalıştırdım. giremediler evimize rahatladım. mr. spock bana kahvaltı hazırladı. kahvaltıda uzay omleti yapmış. gene soru aklıma geldi. ona da sordum. 'hemen ana bilgisayara girip öğreneceğim, size yarın bir rapor hazırlarım' dedi. 'tamam' dedim şimdi git araştır, bana da 3PO yu yolla... 3PO geldi, günlük falımı sordum. biraz mızmızlık etti ama söyledi falımı. bugün 'çok boş' bir gün geçirecekmişim.
  canım sıkıldı, dışarı çıkayım dedim. jetgiller'in kızı Judy'yi aradım. beraber 'salı pazarına' gittik. ay bir ucuz, bir ucuz... judy'nin sevgilisiyle buluşması gerekmiş, onu götürdüm. bir de baktım ki sevgilisi chucky'ymiş! sabah için özür diledi, atın kontrolünü kaybettim dedi. üçümüz birlikte yürümeye başladık. hava yavaş yavaş kararmaktaydı. bir yerlerden müzik sesi geliyordu. 'ah dedim biliyorum bu şarkıyı 'thriller' bu... o anda etraftan zombiler çıktı ve tabi ki başlarında michael jackson... judy imza almak istedi, ama chucky 'aman şimdi sarkar markar elimi kana bulama judy' diye uyardı onu. yolumuza devam ettik. giderken pokemon shop gördük. ay dedim acaba bir pokemon mu alsam? tabi ki aldım. ama sadece ismini söyleyebiliyordu. sıkıldım geri verdim. 'ayol papağan alsam daha çok konuşur' dedim. o sırada babamla annem geldi. adları ash ve misty'dir. babam hemen çocukluk anılarına başladı. bir zamanlar pokemonum vardı adı pikaçuydu diye... hemen ışınlandım tabi ki ordan.. işte öyle bir gündü günlük. yarın da teletubbies'lerin evinde parti varmış. yarın akşam anlatırım onun detaylarını da. umarım alucard da gelir... bir de o şeker kız (neresi şekerse) candy gelmesin... iyi geceler günlük...
  (empyrean 21.01.2009 16:05 ~ 21.01.2009 16:07)
 19. sevgili günlükk çalışıyor,çalışıyor ve yine çalışıyorum.sıkıldım bu hayattan kopmak basıp gitmek herşeye yeniden başlamak mümkünse özgürlüğümü istiyorum...
  (specter 21.01.2009 16:26)
 20. proce, final, final, proce.
  (tulkas 21.01.2009 23:25)
 21. gecenin şuncacık saatinde tek bir kul ben kaldım sözlükte sözlük. bak terketmiyorum seni, kahve de yaptım. sigara da var.yak bi tane sen de. sözlüğü sigaraya alıştıran olucam sözlük. haber bekliyorum. sabaha gelir umarım. gelmezsem monitöre giyotin takıp seri bir cinayetin ardından kendimi de öldürecem.bak dünyayı da temizliyorum sözlük. valla senin için değil. ama sana anlatıyorum. çünkü uyuyamıyorum. iris aradı sözlük. gökyüzündeki yedi renge bak, o benim dedi. bi de jeff ve nirvana eşliğinde dans varmış. barış manço söyleyecekmiş. aysel gürel de dans ediyomuş. gel sen de seyret dedi. rimbaud yazmış sözlerini şarkının.neyse. kahve suyu hazır sanırım sözlük.ister misin?
  (urserpens 22.01.2009 01:39 ~ 22.01.2009 01:40)
 22. sevgili günlük;

  o tarafa bu tarafa koyyim o fotorafa.
  (miyagi 22.01.2009 02:01)
 23. 1 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  2 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  3 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emmedim haberleri seyrettim.
  4 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  5 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  6 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  7 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  8 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  9 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  10 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  11 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  12 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  13 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  14 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  15 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  16 ocak ; sevgili günlük bu gün kan bitti marketten kan aldım, onu emdim.
  17 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  18 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  19 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  20 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  21 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emmedim. kızılcık şerbeti içtim.
  22 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  23 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  24 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  25 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  26 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  27 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  28 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  29 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  30 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  31 ocak ; sevgili günlük bu gün kan emdim.
  (goodboyum 22.01.2009 02:51)
 24. Sevgili Günlük;

  Bugün ortalığı kan götürüyor. Bilirsin kan görmeye dayanamam. Vampir tarafım ortaya çıkı-çıkıveriyor kan gördüksıra. Yok edesim mahvoltasım geliyor cümle canlıyı. İki dalak, bi rböbrek deşesim geliyor. Bu ne çok kan. Afrodit güzelliğini süt banyosuna borçluymuş, derken günlerden bi gün Lestat onu vampire dönüştürdükten sonra kan banyosu yapmaya başlamış. Sevgili günlük ne olacak bu işler, söyle bana.
  (vladimir 22.01.2009 13:38)
 25. sevgili dünlük...

  artık benim de bir pet'im var...
  uzun yoldan gelen arkadaşları karşılamak güzeldir...
  herkes kuyruğu olduğunu zannediyorsa yanılıyor...
  temkinli omak patavatsız olmaya beş çeker, ikiye katlar...
  sigara böreği yaparken mısır özü yağı kullanmak akla ziyandır...
  iş yerinde akşam mesaisine kalmak insana anlamsız bir ünemliymişim duygusu katar...
  pet'imin leveli 8 ve kovboy şapkası takmıor...
  etrafa iyi bakmak gerek, çünkü dünya hakikaten dönüyor...
  (transkripsion 22.01.2009 15:34)

>>Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.