toki evleri

 1. Malzeme güzel, işçilik sıfır, aynı uygunsuz plan, yer bedava, makine parkı bedava, işi yükle başkalarına aradan çekil rahat et şeklinde yaptırılıp millete kakalanan evlerdir. Geçenlerde Ankara Yapracık'ta iki ay olmamış evler teslim edileli, daha kullanan eden de yok, çünkü elektrik yok.. Asansör işçileri taşıyamadı, sekiz kat çakıldı iyi mi?
  Devlet malı deniz hesabı harama saldıranları ibretle seyrediyoruz.
  (hashacip 29.12.2012 01:02)
 2. toki tarafından yapılan değil, ihale yolu ile yaptırılan evlerdir. dolayısı ile her evin aynı standartta olmaması muhtemeldir (belirlenmiş olan standartlara rağmen). toki'nin para kazanma projeleri olan emlak konut ile yapılanlar ise bambaşka bir seviyedir.
  (tulkas 29.12.2012 14:54)
 3. toki'nin alt gelir grubunun ev sahibi olmasını sağlamak amacıyla yaptırdığı evlerdir. bu konuda genelde başarılı olunmuştur. toki konut sahasında sadece alt gelir grubuna değil orta gelir grubuna da hitap eder. iyi de yapar.
  (notdra 30.12.2012 00:48)
 4. Sebep olduğu, önayak olup yaptırdığı evlerin kalitesini işçiliğini kontrol etmeyen, sonra da siyaseten insanları oynatan bir zihniyetten ne beklenirdi ki, ben de yani.. Neler yazmışım öyle, aaaaa! Çok ayıp. Hani kimsesizin kimsesi, garibin bilmemnesi olacaktılar bunlar? Sus kadın, nebçim konuşuyorsun?
  (hashacip 30.12.2012 15:03)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.