superman returns

 1. filmlerinde yenilik yerine eskiye yönelen ve çizgi romanlara sığınan amerikan sinemasının son örneği
  (positive 23.08.2006 12:07)
 2. bence güzel bir superman filmi olmuş, brandon routh yani yeni superman, bu role oturmuş denilebilir.

  filmin konusu kısaca şöyle; bilim adalmları, kripton gezegeninin kalıntılarını bulunca; superman, ne olduğunu öğrenmek ve geçmişi ile ilgili bilgileri edinmek üzere dünya'dan ayrılır. insanlar, superman'in kendilerini terk ettiğini düşünürler. superman yokken, lois lane, kate bosworth oynamış, superman'in kendisini terk ettiğini düşünerek gazetede çalışan, richard white ile evleniyor ve bir oğulları oluyor. lex luthor, zengin bir dulu kandırarak bütün servetine el koyuyor ve parayı kötü amaçları için kullanıyor. bu arada superman de kendisini aramak için çıktığı yolculuğu bitirip beş yıl sonra dünyaya dönüyor.

  kevin spacey, lex luthor'a cuk oturmuş. filmde en çok dikkat çeken karakter olmayı başarmış.

  superman, dünyaya dönünce sevdiği kadının başkası ile evlendiğini öğreniyor ve büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor. senaristler, işin koylayına kaçıp, richard'ı serseri bir karakter yapmamışlar, karısını ve oğlunu seven iyi bir adam richard. bu da hem superman'i hem de, esas oğlanın esas kızla birlikte olmasını bekleyen seyircileri biraz zor ve duygusal bir ikilimde bırakıyor.

  filmin başında ki, uzay görüntüleri defalarca seyredilebilecek güzellikte, benim aklımda kalan diğer bir sahne ise, küçük çocuğun kötü luthor'un bir adamı ile piyano çaldığı sahne.* cidden güzeldi. unutmuşum; superman uçarken, ses hızını geçtiği vakit çıkan o gürültü ve görüntüde gayet güzel düşünülmüş.

  superman severlerin kaçırmaması gerekiyor.
  (sirma sacli pastirma 04.11.2007 17:23 ~ 04.11.2007 17:26)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.