reign over me

 1. 2007 yılında çıkmış bir adam sandler filmi. ama bu sefer bu komedi ustası hepimizin kalbini burkan hikayesiyle karşımızda. charlie fineman zamansız bir şekilde karısı ve çocuklarını bir uçak kazasında kaybeder. kendisi dişçilik fakültesinden mezundur ancak o acıyla yaşamak sonunda kendini tüm geçmişini silmesiyle büyük bir bunalıma sürükler. iki haftada bir mutfağı yıkıp yeniden inşaa eder, play station 3 te the colossus and the comedian oynar,evi bakımsızdır ve hiçkimsenin ziyaret etmesine aylardır izin vermemiştir. fakat bir gün trafikte charlie'nin aynı bölümden arkadaşı alan johnson onu görürgörmez tanır ve adıyla ona seslenir. fakat akülü scooterı ve kulağındaki kulaklıklarından dolayı birkaç kez tesadüfen rastlaması ile sesini duyuramaz eski arkadaşına. bu arada alan'in başı fena halde derttedir. çünkü bir bayan hastası bu evli adama fena halde tutulmuştur ve oracıkta birlikte olabilmek için ağzındaki bütün dişleri yaptırmak için her seferinde randevu alarak adama zor anlar yaşattırmaktadır.

  alan ne zaman charlie'ye eski zamanlardan konu açsa charlie bir anda değişiverip ortalığı kasıp kavurmaya başıyor. anormal hareketleriyle bazen çok üzülebileceği bir hale sokabiliyor kendini. ama bu sırada kendini şarkılara ve müziğe adar. bu hayata katılan doktor arkadaşı ise rutin hayatından sıyrılıp onunla çılgınca eğlenip biraz olsun kendi ihtiyacı olan farklılığı bulacaktır. birgün alan'ın başbelası hastası onu tedavi sırasında cinsel ilişkiye girme yalanıyla işinden etme ve o klinikte çalışanların herbirinin hakkında usulsüzlük cezası almasına sebebiyet verecektir. kadının tek istediği adamla birlikte olabilmektir. ancak alan, ailesini oturtmuş mutlu bir adamken işini zora sokacak bir durumda kaldığı için kadına en sonunda muayenehanesinde bir randevu verir. ama kadın,bu sefer başından geçeni doktora anlatır ve neden böyle yaptığını anlar. eski kocası 2 kere başka kadınlarla aldatmış ve o da kendini bu ruh hali içine atarak rahatlamak istemektedir. arada kalan alan, psikolog arkadaşı angela'dan yardım ister ve dostu charlie'yi terapi altına almasını ister. charlie terapiyi başta reddeder fakat sonra gitmekle faydalı olacağına inandırılır. seans sonunda charlie alan'ı beklerken o sırada çatlak hastası ile karşılaşır ve anlar ki ikisi de aynı doktor tarafından tedavi edilmeye çalışmaktalar. bu arada charlie, bu kadına ilk görüşte vurulur fakat ona karşı birşey hissedemez. 3. terapisi sonunda yine hiçbir şey anlatmaz ve angela'ya bağırarak odayı terkeder.yine arkadaşı orada beklemektedir. o sırada artık terapistinin son sözünü uygular. içindeki tüm sıkıntıyı boşaltmaya karar verir ve tüm hislerini o anda dostuna anlatır. artık rahatlar ve hayatını değiştirmeye başlar. birgün charlie'nin evine bu üç karekter gelir ve terapilerinin başarılarını kutlamak için güzel bir yemek hazırlarlar. fakat bu aslında alan ve angela'nın planıdır. ikisi de yemekten sonra orayı bir mazeretle terkedip onları yalnız bırakırlar. film de böyle biter.

  filmin kadrosu da bana göre çok başarılı.

  charlie rolünde adam sandler, alan rolünde don cheadle,angela rolünde liv tyler, alan'in eşi rolünde will smith'in eşi jada pinkett smith oynamaktadır.

  filmde çalan şarkıları;

  the fray-how to save a life
  the who-love, reign over me
  the who-the river

  kesinlikle adam sandler'cılara tavsiye olunur. *  (spinninaround 17.02.2008 20:46)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.