punisher

 1. turkcesi cezalandırıcı olarak bilinen bir cizgi roman karakteri. ailesini kaybedince kendini sucla savasmaya adamıs kahraman.* gercek adı frank castle'dır. daha sonralarında bunun filmide cekilmiştir. filmde frank castledolph lundgren tarafından canlandırılmıstır. duygusuz, hissiz, acımasız bir karakteri vardır.
  (vegmas 19.04.2006 12:28)
 2. 2004 yılı yeniden çevriminde frank castle' ı thomas jane canlandırmıştır ve öncekinden daha iyi bir yeniden çevrim olduğu kabul edilmektedir.
  (rsvyl 19.04.2006 12:45)
 3. bir marvel comics karakteri. atari oyununda sol kolla oynadığımız zaman seçebildiğimiz karakter. sağ kolda ise albay nick fury ile oynayabiliriz. aşağı yukarı 3-4 jetonla bitirilebilen, son dövüştüğünüz kişinin king pin olduğu bir oyun türüdür.
  (angelus 19.04.2006 14:34)
 4. basketbol sporunda rakip takımın bomboş bir pozisyonu kaçırması sonrası yapılan fast-break sonucunda üç sayılık atış yapan oyuncuya verilen geçici sıfattır.
  bu sıfat, o sayı için geçerli olup diğer maçlarda kullanılamaz, babadan oğula devredilemez.
  (oksijenlisu 28.08.2006 16:38)
 5. marvel'ın yarattığı en karizmatik karakterlerden biridir. gerek ataride gerek bilgisayardaki oyunu inanılmaz zevklidir.
  atari versiyonunda zevki veren kısım sayısız silah ve dövme tekniği ile düşmanları alt etmek, pc versiyonunda ise silah ve tekme tokatın yanı sıra kafayı yeme modu (bir nevi ölümsüzlük) ve ele geçirilen düşmanın çeşitli tekniklerle konuşturularak önemli bilgilerin elde edilmesidir.

  oyunda üzerinde özel işaret taşıyan kişilerin öldürülmemesi canlı canlı yakalanması ve en yakın parlayan nesne üzerinde konuşturulması gerekir. punisher pirana dolu bir havuza rakibini kaldırarak konuşturabilir ya da en yakın fırının içine yaklaştırarak konuşturmayı deneyebilir vs... eğer ortam müsait değilse punisher rakibini yakalayıp kilitleyebilir, silahıyla suratına vurarak, diz atarak, kolunu kırma tehdidi ile ya da direk silahı suratına dayayarak karşısındakini konuşturabilir.

  yalnız konuşturabilmek sizin elinizdedir, punisher'a gazın ayarını iyi vermek hem size iyi puan getirir hem de gerekli bilgiyi. gazı fazla verirseniz, punisher konuşturmanız gereken adamı gözünü kırpmadan çok vahşi bir şekilde öldürecektir. bu da puana ve gerekli bilgiye bye bye demektir.

  Şiddet içerikli oyunları sevenlerin oynaması salık verilir.
  (the legend 29.07.2007 14:28)
 6. kurukafalı t-shirtleri herkesin üzerinde olan çizgiroman karakteri.
  asıl t-shirt siyah değildir ve daha karizmatiktir ama pek bulunmaz
  (belle morte 29.07.2007 17:37)
 7. total annihilationda coreların yere sabit topçu bataryaları.
  çift namnulu iki top düşmanı taa uzaklarda gördüğü anda * periyodik olarak çalışır bu namnular. hava ateşte etse etkisizdir lakin yer ünitelerine karşın menzili hayli uzun ve güçlüdür. bir 15 tane kurarsanız yenilmez olursunuz.
  (merlin 18.11.2007 20:04)


Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.