servi

  yaşar'ın sevda sinemalarda albümünün 4. parçası.

  hÜzÜnlenİyorum hala
  o evİn Önunden gelİp gecerken
  ÜzÜlme dİyor hala bİr ses
  bİr devİ yikamaz askimiz koskocaman
  sevgİnİn kendİ de zamanla deĞİŞİr
  belkİ de dÖnÜŞÜr bİraz huzur kalir
  sevgİlİm can evİnde sen bana agladiginda
  belkİ de yanaginda bİraz tuzu kalir

  bİr selvİ kadar uzun
  bİr sevgİ daha uzun
  senİ ne kadar uzun sevdİm bİlmİyorlar
  bİr selvİ kadar uzun
  bu sevgİ daha uzun
  sevmeyİ İkİ gÖzÜm anlamiyorlar

  hÜzÜn aĞaÇlari bunlar
  o evİn ÖnÜnde sessİz bÜyÜyen
  ÜzÜlme dİyor hala bİr ses
  bİr devİ yikamaz askimiz koskocaman
  sevgİnİn kendİ de zamanla deĞİŞİr
  belkİ de dÖnÜŞÜr bİraz huzur kalir
  sevgİlİm can evİnde sen bana agladiginda
  belkİ de yanaginda bİraz tuzu kalir

  bİr selvİ kadar uzun
  bİr sevgİ daha uzun
  senİ ne kadar uzun sevdİm bİlmİyorlar
  bİr selvİ kadar uzun
  bu sevgİ daha uzun
  sevmeyİ İkİ gÖzÜm anlamiyorlar


  (16.09.2007 15:18)

gamze

  bebeklerin popolarının üstünde, iki tarafta derin bir şekilde bulunan öpülesi çukur.
  (16.09.2007 14:37)

çilek

  aleriji yapan meyveler arasındadır.

  bir diğeri için (bkz: şeftali)
  (15.09.2007 01:22)

allah a tanrı demek

  ister allah olsun, ister tanrı olsun, ne bileyim işte x olsun y olsun.. ona layık olarak yaşıyorsan, içinde ona olan saygın ve sevgin sonsuzsa, inancın tamsa, onu yorumlayıp anlayabiliyorsan, sırf o dedi diye değil gerçekten içinden geldiği için ''iyi bir insan'' olmak için uğraşıyorsan o önemsemez ona nasıl hitap ettiğini.. o benim yaradan'ım, allah'ım, patron'um, yol gösterici'm, deniz fener'im, pusula'm, sığındığı'm, konuşup dertleştiği'm.. ve tabi yine ben istersem o benim tanrı'm. kalıplardan çıktım ben. böyle çok mutluyum. kendi inancımı kendi içimde yaşıyorum. ruj sürdüğüm zaman orucum bozuldu mu diye televizyon programlarına telefon açıp sormuyorum, o'nunla arama kimseyi almıyorum. o bana akıl vermiş, düşünme yetisi vemriş, bu hakkımı sonuna dek kullanıp yorum yapıyorum. o'nun hep istediği gibi. işte o yüzden dini en sağlıklı şekilde yaşıyorum ve çok huzurluyum. isteyen istediğini desin, o benim kimi zaman ağabeyim, kimi zaman babam, kimi zaman sırdaşım, kimi zaman dostum. kim karışır ki? size ne kardeşim.

  ilerleyelim, otobüsün arkası da ahirete gidiyor, birikme yapmayın.
  (15.09.2007 01:11)

altyazı

  genelde filmde sahnelerdeki ayrıntıları kaçırmaya neden olur. altyazı okuma çabasındaki kişi mimikleri, hareketleri, kimi zaman sahnede görülmesi gereken bi eşyayı vs kaçırır. türkçe dublajlı bir film ise orjinali kadar keyif vermez.

  bu arada insan türkçe filmin altında türkçe yazı alt yazı olsa bile illa ki o altyazıyı okuyor, bir yazı oldu mu ne yazdığını bilsen bile okumak istiyorsun. ben bunu keşfettim. *
  (29.08.2007 11:07)

orkid kullanan adamlarla işim olmaz

  molpet, kotex, libresse, rozi gibi markaların alındığı söz. neden hijyenik ped diyince akla orkid gelir. yeri gelmişken sana'dan başka margarin yok mudur? jilet iyi görünmektir deyip tanımımı sonlandırıyorum. *
  (29.08.2007 11:00)

hostel

  insanın kendi kendine işkence çektirme yollarından biri film. içiniz kalkıyor sürekli. izlerken arkada kameramanların, yönetmenin olduğunu düşünürseniz biraz rahatlıyorsunuz.


  --! spoiler !--
  ikinci filmi 2 ay önce izlemiş biri olarak tavsiyem, özellikle erkeklerin izlemeden önce bir kere daha düşünmeleri. filmde bazı uzuvların kopartılması söz konusu. anladın sen onu.
  --! spoiler !--
  (29.08.2007 10:56)

nazan öncel

  ikilemelerle arası iyi olan şarkı sözü yazarı.

  deh deh, of of, dudu dudu, hay hay

  bir de ikileme olmasa da bugüne kadar yağptığı en berbat şarkı olan li-li-li-limoni var.
  (28.08.2007 15:01)

made in china

  tüm dünya ekonomisini tehdit eden çin'in aklınıza gelebilecek her üç ürünün ikisinde yazan küfür gibi damgası. sadece türkiye'de bile ayakkabıdan, tabak çanağa tüm yerli üreticilerin gelirleri düşüyor. çin'de bu ucuz işçiler ise küçücük evlerde yaşamakta ve karın tokluğuna çalışmakta, patronlar köşeyi dönmekte. biri bu adamları durdurmalı. nasıl devlet içinde taban-tavan fiyat uygulaması oluyorsa dünyada da böyle bir uygulama olmalı. tabi bu bir ütopya.
  (28.08.2007 14:46)

boğa burcu

  rahata kavuştuğu zaman daha fazlasını aramayan burçtur. yenilikten hoşlanmaz. sakinliği sever. evde bütün gün oturup dvd seyretmek kadar onu mutlu eden bir şey yoktur. çünkü evindedir. eve çok düşkün olduğu için de evini en güzel şekilde döşer. aşık olduğu kişi için her şeyi yapar, sadık dürüst ve bağlıdır.

  burcumun özelliklerini tamamen taşıyan biri olarak yazılan şeylerin doğruluğu beni ürkütüyor. gerçekten astroloji çok doğru sonuçlar ortaya çıkartıyor. mesela hayallerim var, kariyer planlarım, ama gerçek huzuru bulursam hepsinden vazgeçebilirim. bütün gün evde oturmayı severim. sevdim mi tam severim, sildim mi bir kalemde demeden de edemeyeceğim.
  (27.08.2007 22:10)

burç uyumları

  astroloji sitelerinin vazgeçilmez köşesi. beraber olduğunuz veya hoşlandığınız kişiyle olan uyumunuzu okuyabileceğiniz yerler. fala inanma falsız da kalma derler, ama gerçekten bu uyum yorumları tıpa tıp aynı çıkıyor. test ettim ve onayladım. mesela boğa burcu ile kova burcu sittin sene bir araya gelemez diyorlar, doğrudur. *
  (27.08.2007 22:04)

aysun kayacı

  dudakları ördeği andıran manken kızımız. galiba bunu özellikle kendisi yapıyor. biri ona bu şekilde güzel olmadığını söylemeli. bu kızın yüzünün başka hiç bir ayrıntısını bilmiyorum, çünkü dudaklarına bakmaktan başka yerlere sıra gelmiyor, hele bir de parlatıcı sürdü mü iyice dikkat çekiyor dudakları. haa bacakları çok güzel o ayrı. *
  (27.08.2007 14:05)

erkek güzeli

  bir erkeğe ithaf edilebilecek en güzel şarkı. pek bir havaya giriyorlar. bir de dikkatimi çeken neredeyse herkes bir kere ithaf etmiş bu şarkıyı sevgilisine.

  hem erkek güzelisin şöylesin böylesin deyip şımartacaksın, hem kulun kölenim deyip yalvaracaksın. ahh be sezen'im zor senin işin. erkekler bunu istemiyor ki. süründürünce seviyor seni. * kendini geri çek sezen'im. olmuyorsa da boşver, sana erkek mi yok.
  (27.08.2007 14:02)

pepsi max

  'sadece erkekler mi içebilecek şimdi bu içeceği? ben aysun kayacı'nın ördek dudaklarını öpmek istemiyorum ki.. neden hep böyle şeyler erkeklere yönelik yapılır. niye o reklamda kıvanç tatlıtuğ oynamadı. neden? çok üzgün ve sinirliyim, bir cevap bekliyorum' dedirten içecek. ee tabi erkekleri böyle şeylerle kandırıp içeceğinizi içirtebilirsiniz ama kadınlar yemez böyle numaraları. aferin bize. *
  auahaa, peeğğpsii maaağğx, maağxsiğmuğm tağtt..eeeğğğhh..
  (27.08.2007 13:53)

polonezkoy

  google earth'ten bile mükemmel görünen semt. (semt mi?)
  (25.08.2007 23:08)

sayfa: 1-2-3-4-5...-41

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.