3s

  turizm işletmeciliğinde bir terim. sun, sand, sea.

  (bkz: 3s turizmi)
  (05.10.2007 22:06)

çeyrek

  benim hoparlörlerimden midir tam olarak bilmiyorum ama albümdeki bazı şarkıları resmen cızırtıyla dinliyorum, daha doğrusu değiştirmek zorunda kalıyorum şarkıları. bu yönü olumsuz albümün.
  (05.10.2007 21:46)

1980

  çeyrek adlı albümde sezen aksu'nun seslendirdiği şarkı.

  ısrarla (bkz: çeyrek)
  (05.10.2007 21:43)

denize işemek

  güzel kızlar bunu da asla yapmazlar, tıpkı osurmadıkları gibi.
  (05.10.2007 21:35)

namaz için uçağın kıbleye döndürülmesi

  ''bu adam trenle yolculuk ederse n'apacak?'' diye sordurtan olay.
  (05.10.2007 21:34)

şesu

  bir ağda markası olmasının yanı sıra avrupa yakasında şehsuvar adlı ofisboy'un takma ismi.
  (28.09.2007 22:02)

facebook

  dün gece beş saat boyunca hüngür hüngür ilkokul arkadaşımla konuşmama yarayan site.. bi kaç hafta içinde de buluşacağız zaten, güzel bir çamsakızı çoban armağanı yaptırıp facebook yönetimine oturmaya gidelim diyoruz beraber.

  bu site daha kimlere kavuşturucak beni allah bilir. tavsiye ederim şiddetle..
  (28.09.2007 21:25)

2yuz

  davetiyeyle üye olunabilen, birçok ünlü oyuncu, sanatçı, yönetmen, senarist vs'nin üye olduğu oluşum.

  gençtürk haber sitesinden aldığım siteyle ilgili yazıyı da aşağı iliştiriveriyorum:


  --- alıntı ---
  bir süredir özellikle müzik dünyasının ünlüleri internet üzerinde yeni bir platformda buluşuyor: 2yuz.com


  site kısa sürede başta müzik olmak üzere sinema, televizyon, radyo, tiyatro ve modanın ünlü isimlerinin buluştuğu bir platforma dönüştü. Şöhretlere uyarlanmış arkadaşlık sitesinin kurucusu ve yöneticisi, bilgisayar mühendisliği öğrencisi engin ulukurtlar. genç girişimci "Ünlü müzikçilerin kişisel sayfa açtığı myspace.com'dan esinlendim. 2yuz.com, türkiye'de medya ve sanat dünyasını buluşturan ilk site" diyor. siteye üyelerden birinin referansı olmadan üye olmak mümkün değil.

  2yuz.com'a "seÇİlenler" Üye olabİlİyor

  2yuz.com gibi bir site yapma fikri, kocaeli Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencisi engin ulukurtlar (26)'ın iki yıl önce aklına gelmiş. ulukurtlar, pek çok bilgisayar dergisinde çalışmış, firmalara yazılım geliştirmiş, metin yazarlığı, senaristlik yapmış. sitenin aylık masrafının 3-5 bin dolar arasında değiştiğini ve bunu tamamen cebinden karşıladığını söylüyor.

  ulukurtlar, 2yuz.com sitesi için "eşi benzeri olmayan bir şey olması düşüncesiyle yola çıktım" diyor. "Öyle bir şey yapmalıyım ki, benzerlerini yapmaya kalksınlar ama yapamasınlar, dedim. esin kaynağım dünya çapında bütün müzik dünyasını buluşturan myspace.com sitesi oldu. türkiye'de müzik ve medya dünyasını buluşturan böyle bir site yoktu. Üzerinde düşünmeye başladım. projeyi bir buçuk yılda geliştirdim."

  ulukurtlar projeyi geliştirirken, televizyonda senaristlik yaptığı dönemlerde çalıştığı ünlüleri ve onların ihtiyaçlarını düşünmüş: "sanatçılar özel insanlardır. kendilerini iyi, konforlu, güvenli ve ayrıcalıklı hissetmek isterler. ben 2yuz.com'u bütün bunları en ince ayrıntısına kadar düşünerek hazırladım. en önemli önceliğim sanatçıların kendini güvenli, rahat ve iyi hissetmesiydi. bütün bunları sağlamak için de siteye yalnızca bir başkasının referansıyla üye alıyoruz."

  bu yöntemle siteye herkesin girmesi önleniyor: "Üye olabilmek için, kayıtlı bir arkadaşınızın size davet mesajı göndermesi gerekiyor. davet mailiyle gelen katılım formuyla başvuru yapılıyor. yönetim olarak başvuruları inceliyoruz. kim olduğunuza, kim tarafından davet edildiğinize bakılıyor, gerekirse hakkınızda bir soruşturma yapılıyor. girmenize bir engel yoksa, kabul ediliyorsunuz. herhangi bir para ödemiyorsunuz."

  sİtede taniŞip albÜm yapanlar bİle var

  sitenin yayın hayatına başlaması bundan 8 ay önce gerçekleşti. İlk üyeler arasında radyo fg, manga grubu, ege Çubukçu, aykut-seden gürel ve sibel alaş var. site kısa sürede ciddi bir müzik portalına dönüştü. İlk üye olan müzisyenlerin tavsiyesiyle kısa sürede pek çok şarkıcı, aranjör, söz yazarı, ses mühendisi, müzik şirketleri, radyo ve radyo programcıları siteye üye oldu. "hatta site öyle bir hale geldi ki, 2yuz.com'da birbirini bulan, birbiriyle tanışan ve birlikte albüm yapan sanatçılar bile var" diyor ulukurtlar.

  Şu anda ağırlıklı olarak müzik dünyasından üyeleri olsa da 2yuz.com'un kapıları her sektöre, her sanat dalına açık. oyuncular, mankenler, şirket yöneticileri, eğlence ve yemek mekanları, radyolar, çeşitli kurum ve kuruluşlar sitenin diğer sakinlerini oluşturuyor.

  her üyenin bölümünde "arkadaşlarım, ilgi alanlarım" başlığı altında müzikten sinemaya, gece hayatından sanata her alanda sevdikleri isimler, mekanlar, kurumlar sıralanıyor. buradaki seçimler sitenin ana sayfasında yayınlanan "top 30" bölümünü oluşturuyor. listede en popüler 30 şarkıcı, yönetmen, aranjör, sinema oyuncusu, şarkı, film, mekan, yerli, yabancı dizi siteye üye olanların seçimleriyle listeleniyor.

  site içinde "günün konuğu" gibi çeşitli aktiviteler var. sitenin ünlü üyeleri arasından seçilen 'günün konuğu' için forum sayfalarında özel başlık açılıyor ve gün boyunca o isim hakkında insanlar yorumlarını yazıyor, o isme sorular yöneltiyor.

  sanal ortamdan gerçek hayata taşınan etkinlikler de var. site üyeleri, çeşitli zamanlarda çeşitli mekanlarda 2yuz.com buluşmaları düzenleyip eğleniyorlar. bu buluşmalar kimi zaman bir gece kulübünde partiyle oluyor, kimi zaman da bowlinge, sinemaya gitme gibi kültürel etkinliklerle. ayrıca site üyesi sanatçılar için imza ve sohbet günleri de organize ediliyor. geçtiğimiz günlerde emre aydın sitedeki hayranlarıyla narpera'da buluşup hem imza dağıttı, hem de sohbet etti.

  ÜnlÜ sakİnler ne dİyor?

  metİn arolat: Çeşitli organizasyonlar için bana ulaşmaya çalışıp ulaşamamış birçok kişiyle tanışıp iş görüşmeleri yaptım. hatta işime en çok yarayan site diyebilirim.

  sİbel tÜzÜn: uzun zamandır göremediğim müzik ve basın camiasından arkadaşlarımla burada karşılaşmak harika oldu.

  manga: biz normalde bu tarz sitelere üye olmuyoruz. 2yuz.com, bizce diğer örneklerine göre daha kaliteli ve düzeyli.

  levent yÜksel: Önce girmemek için çok direndim. ama iyi ki yapmışım zira burada adını bile aklıma getiremediğim çok eski dostlarımla karşılaştım. ne hatıralar canlanıyor bilseniz.

  aykut gÜrel: bizim camiada bazen insanların kendilerini gereğinden fazla önemsemesinden kaynaklanan bir kopukluk oluşur. 2yuz.com'da bu aşılmış görünüyor. yıllardır medyadan bile uzak duran pek çok ünlü, profesyonel isim artık bu portalın parçası.

  sİtenİn ÜnlÜ sakİnlerİnden bazilari

  işın karaca, keremcem, levent yüksel, Özgür Çevik, zeynep casalini, ezel akay, seden gürel, aykut gürel, sibel alaş, tardu flordun, demet sağıroğlu, sibel tüzün, metin arolat, emre aydın, portecho, kargo, gece yolcuları, manga, aylin aslım, nev, aslı, harun kolçak, pınar aylin, bendeniz, ebru elver, redd, ruhi sarı, arzu yanardağ, tuğba altıntop, cem kılıç, ozan Çolakoğlu, can Şengün, dj tarkan, dj yakuza, nezih Ünen, taşkın sabah, reyhan karaca, yalçın dümer, engin koç, bora Öztoprak, burhan Şeşen, murat uncuoğlu, mavi sakal, kurtalan ekspres, feyyaz kuruş.

  sitenin kurucusu ve yöneticisi engin ulukurtlar

  siki kontrol var

  reklam almaya da başladık ama bu konuda acelemiz yok. youtube, myspace gibi büyük sitelere baktığınızda onların da hiç reklam almadığını görürsünüz. fenomen haline gelince büyük şirketler satın aldı bu siteleri. benim de öncelikli çabam o siteler gibi iyi bir site oluşturmak. yemek ve uyku dışındaki bütün vaktimi siteye veriyorum. Üyelerimizin rahat etmesi için tetikte bekliyorum. sitede kurallara aykırı davrananlara asla müsamaha göstermiyoruz. birçok üyemiz gönüllü polislik yapıyor. sanatçıların siteyi önemseyip sevmesinin en önemli nedeni burada güzel ve kaliteli bir popülasyonla karşı karşıya olmaları. kendileriyle ilgili doğru yorumları okuyabiliyorlar. abartılı hayranlıklar ya da karalamalar olmuyor.

  sİtenİn ÜnlÜ kurum ve mekanlari

  power fm, süper fm, metro fm, best fm, joytürk, radyo nostalji, sony bmg, bay müzik yapım, balans, narpera, club fancy, beyoğlu hayal kahvesi, riddim bar, roxy, indigo, discorium, radyo fg, radyo time, lions kulübü, bkm, jazz cafe, yeni melek, secret club, balo stage, yakuza factory, redroom, vanilla bar, club moira, drum club, salon, İremrecords, yuxexes.

  adamina gÖre renk

  sitede bir nevi kast sistemi var. kim olduğunuza ve ne iş yaptığınıza göre üyeliğinizin derecesi de değişiyor. eğer müzisyen, oyuncu, dj ya da mankenseniz "siyah" renkle üye oluyorsunuz. bu en ayrıcalıklı kategori. yöneticiyseniz mavi, site yöneticisi iseniz turuncu renkle sınıflandırılıyorsunuz. diğer tüm üyeler ise beyaz renkle sembolize ediliyor
  --- alıntı ---


  (28.09.2007 21:20)

şahika koçarslanlı

  avrupa yakası'nın binnur kaya'nın canlandırdığı yeni tiplemesi. çok zengin bir aileden gelen, modacı bir kadın. erkeklere düşkün, ara bozucu, rüküş olmak temel özellikleri.
  (26.09.2007 22:24)

çiko

  burhan altıntop'un salonunda asılı i tablosundaki ağlayan çocuğa verdiği isim.

  çiko, gene mi ağlıyorsun çiko?
  (25.09.2007 19:04)

piko

  (bkz: çiko)
  (25.09.2007 19:02)

ezan

  kimi imamlar tarafından katledildiği de birçok kişi tarafından tecrübe edilmiştir.
  (25.09.2007 18:59)

teknosa

  kötü namı olan teknoloji market. özellikle teknosa'dan cep telefonu alınmaz gibi bir yargı vardır.
  (25.09.2007 18:58)

van kedisi

  evde beslemesi en zor kedi türlerinden biridir. çok hareketlidir. evin altını üstüne getirir. bahçeli bir eviniz varsa bu kediyle huzurlu olabilirsiniz. ama apartman dairesinde gerçekten çok zor. dolapların üstlerine çıkar, gördüğü her şeyi devirir, gecenin bir yarısı veya sabahın körü koşturur durur koridorda. koridorda düzgün halı kalmaz, hepsi bi köşede toplanır.

  bir senedir van kedisiyle yaşayan biri olarak illahlah demiş bulunuyorum. ama çok sevimli keratalar. kafanıza sıçsa kızamazsınız, boncuk boncuk bakarlar, affettirirler..
  (24.09.2007 23:32)

babanın anneyi aldatması

  anne bakımsızsa gerçekleşme olasılığı daha yüksek olan üzücü durum. bazı erkekler doymaz, her zaman daha iyisini isterler.
  (16.09.2007 15:35)

sayfa: 1-2-3-4...-41

Vampircik - 2005 - 2015

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.