baş örtüsü

 1. kavram kargaşasının içinde boğulmuş birşey. herkes kendince bir şey diyor bunu tanımlarken. yok türban yok yemeni yok başörtüsü...

  türban yada başörütüsü yada yemeni ne bağlıyorsanız bağlayın amacı* yüz haricinde başlarını örtmek üzere kullandıkları bir yöntemdir. bu emir her toplumun kendisine farklı bir yöntem geliştirmesinin önünd ebri engel değildir. her müslüman kadın üzerine bir biçimde örtünmek farzdır. günahını gögüsleyebileceğini düşünen takmaz. müslümanlıktan da çıkmaz. tıpkı içki içenlerin çıkmadığı gibi *.

  siyasi simge suçlaması ise artık maymunları dahi güldürür hale gelmiştir. hangi siyasi parti yada yaklaşımın simgesidir? akp ninmi sp ninmi dyp ninmi mhp ninmi? baöşürtüsü kendi müslüman kimliğini açıkça ifade etmek isteyem mümin kadınların en doğal hakkıdır. buradaki tek görüş tek yaklaşım islamdır. hiç kimse bir siyasi görüş uğrunda yaz sıcağında pişmeyi, hayatında kitap açmamış cühelaların acıyan bakışlarını, kendini bu ülkenin eliti sanan zavallılar tarafından aşağı görülmeyi kaldırmaz,bu ancak allah rızası için katlanılabilecek bir şeydir. bu ülkede türban başörütsü ne derseniz deyin tesettürün bir parçası olan bu örtüyü siyasallaştıranlar bizatihi devlet yapılarının kendisidir.*

  elbetteki tesettür sadece başörtmekle geçekleşmez. en başta olması gerek şey ruhun tesettüre bürünmesidir. ancak bu durum bizleri, somut tesettür ve başörütüsü kavramının farziyetinin kalkması gibi bir sonuca götüremez.
  bu gün hala 10 senelik irtica yalanları devam ettirilmekte buna dayanarak halen başörtüsü kamusal alana sokulmamaktadır. lakin bu durum zannedildiği gibi başörtüsünü toplumdan silemez, bilakis yüceltir *.

  birileri istedikleri kadar irtica yaygarası kopartsın bu ülkenin kadınları, başını örtüsün örtmesin kendilerine dayatılan modernizm algısının içine sindiremez bu sisteme ayak uydurmaz zira 1000 yıldır damarlarında dolaşan müslüman kanı genlerine işlemiştir. birileri yaptığı toplum muhendisliği ile buna dil uzatmaya kalkarsa cevabı en güzel şekilde alacaktır.
  (#90959) anarsi nerede anarsist orada|22.03.2007 15:30|