dexter

 1. Pis spoiler içerir.

  --! spoiler !--

  Normal life normal life diye tutturan; öldürme güdüsünün kaybolduğuna dair neticesi kardeşinin vurulmasına kadar giden emareler gösteren, herkese zarar veriyorum ayağına fırtınaya dalıp bi şekilde ölmeyen, annesi ve halası ölmüş öz oğlunu bir de babasız bırakan, ev hanımına başarıyla evrilmiş yılların psikopatı Hannah'ı yarsız bırakan dexterdır.

  Belki de oduncu sahnesinin seyirciyi teselli etmek gibi bir maksadı vardı. Yoksa Hannah'nın Dexter'ın ölüm haberini gördüğü yerde ice cream muhabbetiyle de bitebilirdi. Belki de senaristler Dexter ölmedi, Hannah ile Harrison'ın hasretine dayanamaz bir gün karşılarına çıkar fikrini vermeye çalıştılar. Belki de ben yıllardır heyecenla kendini takip ettiren dizinin yolun sonunda çuvallamasını çaresizce tevil ediyorum. Yalnız bir gerçek var ki, o da dizinin beklenmedik şekilde bittiğidir.

  Dexter dizinin sonunda olayların gelişimine göre aptalca bir karar verdi*. bu aptalca karar için Deb'in trajedisinden kaynaklanan bir travma ortaya çıkarıldı; ama yine de Dexter Deb'in ölümüne kılıf uydurabilirdi. Deb'in bitkisel hayata girmiş bedeninden söktüğü aletleri yine takardı belki. Deb'in bedenini okyanusa atmak ve Harrison'ı -her nekadar çok sevse de- Hannah ile bırakmak; kendisini bekleyen Hannah'yı ölüm haberiyle yıkmak Dexter'ın yaptığı en bencilce ve akılsızca işti.

  Bir diziye bu kadar yorum yapacağımı beklemezdim; ama yaptım yaw.


  --! spoiler !--


  (#334551) notdra|25.09.2013 21:40|